Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy járok jobban? Gyeden...

Hogy járok jobban? Gyeden vagyok és újra babát várok.

Figyelt kérdés

Jelenleg GYED-en vagyok itthon a kislányommal. A GYED április végén lejár. A 2. babám július végén fog megszületni. Hogy járok jobban?

A., már most kiiratom a munkáltatómmal a maradék szabimat és utána táppénzre megyek a szülésig

B., vagy megvárom a GYED végét, utána szabi (19 napom van) és végül táppénz a szülésig

C., vagy megvárom a GYED végét és utána GYES-en leszek és úgy megyek el szülni.

A fizetésem elég magas volt, 10 éves folyamatos munkaviszonyom van.

Tudnátok segíteni?


Előre is köszi!


2010. jan. 12. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
oep-nél kötelesek neked segíteni.
2010. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajna nem tudok segíteni, viszont a válasz nagyon érdekel. megírnád, ha megtudod?
2010. jan. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia. Megvárod a gyed végét, aztán elmész Gyes mellett szabira és utána gyes mellett táppénz. A téppénz 19 napra fog járni, majd szülés előtt 28 nappal tgyás. S€zerintem a szabid elég kevés? Biztos annyi, amennyiről tudsz?
2010. jan. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan ilyen cipőben járok!A második babámat februárra várom.November 1-től szabadságon voltam,január 1-től pedig táppénzen vagyok szülésig.Ha a baba megszületett,utána szülési szabin leszek,és újra tgyás,gyed....!Én így járok a legjobban anyagilag,mert én megkapom a 100% táppénzt.

De amúgy tényleg kevés a szabid.

üdv.15 hónapos kisfiú,és 34 hetes pocaklakó anyukája.

2010. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem viszont jól jött ki:)

Még le se járt a 2 év gyed, de már megszületett a 2. baba.

Ebben az esetben ugyanaz az összeg jár, mint az 1. gyereknél.

2010. jan. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


- Az OEP-et milyen számon lehet felhívni ilyen ügyben? Mert a központi számot tudom, de ott milyen osztályt kell kérni?


- a szabim azért ilyen kevés, mert a szülés előtt kivettem a 2008-ra járó összes napomat. Aztán meg a cégnél azt mondták, hogy csak a GYED első évében jár szabi. Az 19 nap időarányosan. Mondjuk ehhez még hozzájön a 2010-es évre járó is időarányosan, ami kb. 11-12 nap lehet... szóval összesen 30 körül lesz.


- GYES alatt viszont nagyon kevés a táppénz, az nagyon nem éri meg. Mi a férjem nevére kérjük majd a GYES-t és így több lehet a táppénz összege, ugye???

2010. jan. 13. 12:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne telefonon, hanem személyesen intézkedj.

Egyedi az eseted, ezért be kell menned!

2010. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!