Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez csak nekem furcsa, vagy...

Ez csak nekem furcsa, vagy így működik a legtöbb család?

Figyelt kérdés
Volt most egy kérdés, hogy elvárja-e a férj a meleg kaját minden nap, és nagyon meglepődtem a válaszokon. Egy csomóan írják, hogy "ha már a férjem keresi a kenyérre valót"... én ezt nem értem, mi mindent felesben fizetünk most is, hogy én itthon vagyok a babával. Én szülésig dolgoztam (tény, hogy nem minimálbéren, hanem jóval magasabb fizetésért), a Tgyás még egy relatíve magas összeg, a gyedből is ki lehet jönni, a gyes-t meg nem szeretném megvárni. Ennyi család él egy fizetésből? Én nem tudnám elviselni a gondolatot, hogy a férjem tart el évekig. Vagy ez inkább a jellemző?
2014. júl. 15. 17:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ahogy írtad is kérdező a te férjed irodában dolgozik, az én férjem napi 10 órát dolgozik mint kőműves a tűző napon... Minimum hogy mindennap főtt kajával várom.. Ugyanúgy mikor még nem volt gyerek és dolgoztam.
2014. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Szerintem attól,hogy valaki fizikai munkát végez,még ne nézze le a feleségét ha az itthon van mondjuk a babával. Én ilyen esetben is felháborítónak tartom,ha a babázást a láblógatáshoz hasonlítja valaki. Az ugyancsak fizikai munka,ahogy itt írta valaki,hétvége és ünnepnap nélkül. Emellett meg akinek a férje irodában dolgozik,az is elfáradhat,mert a szellemi munka is fárasztó. Szerintem nem lehet így szétválasztani a dolgokat. Mindegy,ki hol dolgozik,alapvetőnek kén lennie,hogy tiszteljük egymást.
2014. júl. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam ki a vacsorás kérdést, mert bennem is ugyanezt játszódott le. Főleg akkor, ha a férj a nemtetszésének még ilyen-olyan hangnemben hangot is ad.

Egyetértek azzal, hogy a gyerekkel itthon lenni nekem is keményebb meló, mint mikor dolgoztam. Én nagyon rossznéven venném a férjemtől, ha olyat hallanék tőle, hogy én csak itthon ülök, ő meg keresi a pénzt. Szeretném én látni, hogy viselkednének ezek a férjek fordított esetben, ha nekik kellene a gyerekkel itthon lenni, takarítani, főzni, és a nő állítana haza este, hogy miért nem csillog a fürdő és hol a csirkepörkölt.

És ne jöjjön azzal, hogy a gyerek ellátása a nő feladata, ő meg nem ért hozzá, mert mindkét szülő legyen képes ugyanúgy ellátni a gyereket.


Ja, és mégegy: mert itt is írták, hogy nem tudják elképzelni a külön kasszát egy családon belül. Nálunk így működik, és nincs vele semmi gond. Mindkettőnknek biztos anyagi háttere van, nem kell számolgatni, hogy most ki vett egy nadrágot a gyereknek, vagy ki ette meg a sajtot, amit az én pénzemből vettem. Nekem ez ugyanolyan családi egység, mintha összeöntenénk a pénzt.

Én inkább azt tartom furának, ahol a férj szóvá teszi, hogy most csak ő keres, és a feleség fogja be. Ott hol a családi egység?

2014. júl. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

szia 13-as! Teljes mértékben egyetértek veled! Nálunk is ugyanez van, mint nálatok, és ez nekem tökéletes. Természetesen igyekszem megcsinálni mindent, de nem elvárás, szerencsére párom is tisztában van vele, hogy én most is dolgozom, csak más jellegű ez a munka :)

Ill. nekem jó érzes tudni, hogy anyagilag független vagyok, nagyon zavarna ha nem lennék az (bár lehetek bármikor sajnos). Persze ahol ott van egy problémás baba, ott teljesen megértem a helyzetet!

De úgy tűnik akkor mi vagyunk a kisebbség ebben a kérdésben.

2014. júl. 16. 15:21
 15/17 A kérdező kommentje:
12-es, te is a szívemből szóltál!
2014. júl. 16. 15:22
 16/17 anonim ***** válasza:
Több hasonló kérdést is olvastam mint ez a vacsorás,ahol az anyukának rosszul esik,hogy a férje szóvá teszi ha otthon valami nem tökéletes.És a válaszolók nagy része az anyukát hibáztatta,hogy mit képzel magáról,igenis csináljon meg mindent egyedül. Meglepődtem,hogy ezek szerint rengeteg nő maga is úgy gondolja,hogy otthon lenni a babával az semmittevés,a férjnek pedig otthon csak annyi a dolga,hogy pihenjen. Én nagyon nem szeretnék ilyen egyenlőtlen kapcsolatban élni,és az is szomorú,hogy ezek szerint ezek az apák a gyerekük életéből sem sok mindenben veszik ki a részüket,különben tudnák,hogy az is munka. Az én férjem is dolgozik,sokat,de amikor otthon van,foglalkozik a gyerekünkkel,pontosan tudja milyen vele tölteni egy napot,és amiben tud segít a háztartásban is. Amit tudok én megcsinálok,de ha nem,nem vágja a fejemhez. Nekem ez a normális felállás. Másrészt,ha a gyed/gyes után visszamegy az anya is dolgozni teljes munkaidőben,akkor munka után ugyanúgy egyedül az ő dolga a háztartás mert a férje megszokta,hogy otthon neki csak pihenni kell?
2014. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Tökéletesen igaz, utolsó. Úgy tűnik, sok anyuka még a régi nevelésben részesült, hogy a nők csak lássák el a családod, takarítsanak, stb, a férfi meg keresi a pénzt, otthon meg ki kell szolgálni. Ezzel csak az a baj, hogy a legtöbb nőnek ma már dolgozni kell, nem háztartásbeli.


Megint csak megismétlem, semmi gondom azzal, ahol a nő ezt a szerepet örömmel vállalja és nem okoz neki nehézséget. Az az ő választása. De ahol nem így van, az szerintem gond.


Nekem egyszer azt mondta a férjem, hogy neki kicsit bűntudata van, hogy mindent rám hagy a gyerekkel, ő meg "csak" elmegy dolgozni. Ettől függetlenül én sem azt várom el, hogy álljon neki takarítani, amikor hazaér, mert nekem nem volt kedvem. Csak azt mondom, hogy ne hányja a szememre, ha esetleg nem úgy jöttek össze a dolgok aznap. Szerencsére nem is szokta.


Egyébként ez engem is érdekelne, hogy azok, akiknél ez a "nő csinálja a házimunkát és minden nap meleg vacsora legyen" felállás van, hogyan teszi ezt meg, miután visszament 8 órában dolgozni? Akkor is megy?

2014. júl. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!