Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki? Ez 1 kicsit furcsa nekem.

Valaki? Ez 1 kicsit furcsa nekem.

Figyelt kérdés
van 1 barátnőm,az anyukája zsidó, de az apja nem. a csaj ugye zsidó, mert az anyja is az, de mivel az apja keresztény, meg is van keresztelve. most ő zsidó vagy keresztény??

2013. ápr. 13. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Zsidó két esetben lehet.

Ha zsidónak születik vagy a zsidó vallást választja.

Keresztény akkor lesz, ha Jézus mellett dönt, szabad akaratából.

2013. ápr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
oké, csak ő zsidó, de meg van keresztelve.. akkor mi?
2013. ápr. 13. 21:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkettő.Amúgy a kereszténység a zsidó vallsából jött.

Szerintem mindkettő lehet.Olyasmi,mint mikor x.y. apukája német,anyukája osztrák.Ilyenkor ő félig német,félig osztrák.(ez csak példa)

2013. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
*vallásból
2013. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.Most láttam amit írtál.

Akkor az a vallás amelyiket követi.

Ha meg van keresztelve,de nem nagyon követi a keresztényt,hanem csak a zsidót,akkor zsidó,hiába van megkeresztelve.

Vagyis szerintem.

2013. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Zsidó származású keresztény.
2013. ápr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, őt leginkább a zsidó származású keresztény kifejezéssel lehet illetni.
2013. ápr. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek csak akkor van jelentõsége, ha valamilyen vallást akar gyakorolni.


Ha a zsidó vallást akarja gyakorolni, probléma szál se, ha anyja zsidó, a zsidó vallási közösség zsidónak tekinti, akkor is, ha meg van keresztelve, azzal 1általán nem foglalkoznak.


Ha a keresztény vallást gyakorolja, akkor sincs probléma, mert meg van keresztelve, tehát a keresztények kereszténynek tekintik. Mivel zsidó anya szülte, "megtértnek".


Probléma csak akkor lehetne, ha aliyázni akarna ( Izrael állam "hazatérési törvénye" alapján akarna Izraelbe települni és állampolgárságot ), mert a törvény nem tekinti zsidónak, aki SAJÁT AKARATÁBÓL megváltoztatta a vallását. Ha viszont maradt a zsidó vallásnál, akkor ez sem probléma, ha újszülöttkorában keresztelték, mert azt nem õ kérte, nem saját akaratából történt. ( Gondolom én, persze nem vok az izraeli bevándorlási hivatal. )

2013. ápr. 14. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szia!


Én református vagyok, de nekem is zsidó ismerősöm.

Az ismerősömtől tudom, hogy a zsidóknál az utód felekezete, azaz a vallása anyai ágon öröklődik.

A keresztényeknél úgy tudom - legalábbis saját tapasztalatból - a szülők döntenek arról, hogy milyen felekezetű gyülekezetnél keresztelik meg a gyermeküket. Tehát ezek szerint a barátnőd - anyai ágon - zsidó, de a szülők - valószínűleg közös megegyezést követően - keresztényként akarják felnevelni.


Remélem tudtam segíteni.

2013. ápr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Saminho válasza:
A Zsidó az egy származás a Keresztyén az az Istennel való kapcsolat ugyhogy ő nem más mint csak simán zsidó aki keresztyén márha ő is elfogadta Jézust személyes megváltójának és urának !
2013. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!