Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi jut eszetekbe ha...

Nektek mi jut eszetekbe ha ilyet láttok pl. hogy koszos a babakocsi, le van nőve a gyerek körme, maszatos az arca, foltos a ruhája, stb?

Figyelt kérdés
2014. júl. 15. 07:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Túl sok mindent nem lehet gondolni ilyen esetben... Nem tőrödnek a gyerekkel. Egyértelmű.


De nem mindegy, hogy az összes jelenség együtt látható, vagy pl. csak a babakocsi koszos, de egyébként minden rendben van. Az spec. adódhat abból, mint nálunk, hogy marha nehéz szétszedi a babakocsit és időbe telik, mire a férjem ráveszem, hogy szedje már szét. De egyébként teszek bele plédet, tehát elvileg más nem láthatja hogy mosásra szorul. Ettől függetlenül, van olyan hogy épp leeszi magát a gyerek, és nincs nálam több váltó ruha. Lehet , ha fagyizás után találkoznánk, azt hinnéd, hogy mi sem látjuk el a gyereket, pedig csak egy rossz pillanatban találkotunk.

2014. júl. 15. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
60%

Semmit. A babakocsit ot perc alatt ossze keni a gyerek, ki mosni pedig jóval tovább tart. Ráadásul ha menni kell, akkor a gyereket vizes babakocsiba nem lehet beletenni. Le van nőve a körme - nem egyszeru levágni azokat az icipici kormocskeket. En pl nem mertem, féltem, hogy megvágom a gyereket, igy nálunk spec. a védőnő csinálta. Maszatos az arca - nos, ez megint az egy pillanat es olyan lesz kategoria, a foltos ruha szinten.

Nyilván, ha ez mind egyszerre van jelen, eselyes az elhanyagolas, de nem kellene elhamarkodott következtetéseket levonni.

2014. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Azt, hogy tipikus játszótéri kép. Nálunk minden màsodik csalàd így néz ki, mikor mennek onnan hazafelé. Gyerekek poroznak, homokoznak, saraznak, kúsznak-másznak, és nem esik nekik senki 5 percenként popsitörlővel. A többség a közelben lakik, majd otthon fürdenek. A babakocsi is koszolódik. Összefogdozzàk, leöntik stb. Akinek nincs varàzspálcája, nem fogja ott helyben eltüntetni a piszkot, csakhogy ne szólják meg úton hazafelé.
2014. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Nem mindegy, hogy milyen az összkép. Lehet, hogy nem törődnek a gyerekkel, de mivel a gyerekek pillanatok alatt képesek mindent összemaszatolni, ezért lehet hogy csak előtte evett egy csokit/fagyit, vagy csak egy kiflit, azzal is képesek összekenni mindent ha csócsálják.

Tegnap a 2 évesemmel elmentünk a nagyért a táborba. Amíg vártunk kapott egy sport szeletet, ne tudjátok meg hogy nézett ki 2 perc alatt, míg megette :)

2014. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%
Maszatos arc és foltos ruha együtt jár szinte, én törölgetem, de eszik valamit és annyi, pedig naponta kétszer öltöztetem át. A lenőtt köröm, 3 naponta vágom, nagyon hamar nő. Amíg pici volt, lehetett tisztán tartani, most már nehézkes.
2014. júl. 15. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Enyém is minden játszóterezéskor úgy néz ki, mint egy jól táplált utcagyerek. Ki se látszik a maszatból. Pláne, ha még a játszótéren mondjuk le is issza/eszi magát teával vagy gyümölccsel. De nálunk is normális a koszos gyerek. Ha az anyuka mellette nem mocskos, akkor valószínűleg csak egy laza anyuka, akinek fontosabb a gyerek időtöltése, mint a mosás. A babakocsit is kettő perc összemaszatolni. Mi direkt ezért vettünk sötétebbet, kevésbé látszik rajta a kosz. A lenőtt köröm is lehet pillanat műve, vagy épp egy olyan korszaké, amikor a gyerek kapálódzik, nem akarja a körömvágást. Kapálódzó kisgyerek körmét meg ember legyen a talpán, aki le meri vágni. Szerintem.
2014. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Igénytelen az anyuka.
2014. júl. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
10%

Lehet velem van a gond, de én sosem hagyom, hogy a gyerekem koszos ruhában legyen, maszatos legyen. Nálunk nem ez a megszokott. Mielőtt valaki megszólna, a játszótéren önfeledten játszik a gyerek, azt csinál amit akar, de nem koszos! Nem értem, hogy nem lehet tisztán tartani a gyereket. Ez a szülő dolga, a gyerek nem tudja magát rendben tartani!

2,5éves a lányom.

Jöhet a lepontozás, de akkor sem tudom megérteni, hogy hogy tudja valaki elviselni, hogy koszos a gyerek!

2014. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
76%
Ha a gyereket fagyit eszik, rögtön az utcán átöltözteted, van nálad egy váltóruha a játszótérre? Ha pacsálnak a játszón, mert nálunk van csap és homokozó, amit ki is használnak, akkor zuhanyoztatod helyben? Ja bocs, biztos a 2 és fél éves kislányod tökéletesen eszik és játszik.
2014. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
5%

Én kérek elnézést, hogy a gyerekem nem eszi le fagyizás közben a ruháját!

Istenem.....

2014. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!