Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség alatt vagy szülés...

Terhesség alatt vagy szülés után a kontaklencse viselése?

Figyelt kérdés
Állítólag a hormonok miatt megváltozott a könnyem összetétele és ez okoz problémát. Volt valakinek ilyen?
2010. jan. 6. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ugyanúgy hordtam a lencsét, mint terhesség előtt. Semmi problémát nem okozott. Sőt, szüléskor is bent volt. Talán már csak a korteremben alvás előtt vettem ki. A nyomásnál sem okozott gondot, bele se száradt a szemembe, ki sem esett, szóval jó volt. Nem hallottam még az általad említett problémáról.
2010. jan. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia.Én még szülés előtt vagyok, kontaklencsét hordok.Semmi problémám nincs vele,bár a dioptriám minimálisan változott a hormonok miatt.Ilyenkor még állítólag könnyebben szárad ki a szem-nálam ez nem fordult elő:)Szülésnél az orvos megkért,hogy majd vegyem ki,de vajúdni még lehet abban.Én is hallottam arról,hogy mások szültek lencsében-gondolom orvos függő.
2010. jan. 7. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Háromszor szültem kontaktlencsével a szememben, semmi gond nem volt. Bár azt hiszem, szülés előtt megkérdezik, hordasz-e és javasolják, hogy vedd ki a nyomás miatt, de én szerettem volna tisztán látni a babácskákat. Én is csak utána elalváskor vettem ki. Terhesség alatt végig hordtam, nem volt semmi baj.
2010. jan. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én terhesen és szoptatás alatt nem tudtam kontaktlencsét viselni, mert a hormonok miatt nagyon száradt a szemem. Jó, ha egy órát kibírtam :( Így én félidős terhesen szemüveges lettem, azóta is azt hordom, 1 éves a babám.
2010. jan. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nekem sem volt gondom a terhesség alatt és a szülésnél nem volt bent, azonban azóta nem igazán tudom viselni. Úgy néz ki, mintha folyamatosan allergiás lennék. Talán a szoptatás után elmúlik.
2010. jan. 7. 10:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes módon a szülés óta valahogy én sem bírom annyira. A szülés előtt végig azt hordtam már 11 éve és a szülés alatt is bent volt a lencse. Soha nem volt gondom, ha benne aludtam, akkor sem (éjjel-nappal hordható lencse). De azóta valahogy nem bírom annyira. Ha nappal bent van a lencsém, estére már száraz, és picit pirosabb a szemem, sokszor viszket is. Mivel itthon vagyok a kisfiammal, annyit tudok tenni, hogy szemüveget hordok, és csak akkor teszek be lencsét, ha megyek valahova olyan helyre, ahova nem szívesen megyek a "pápaszemben" :-). Néhány órára viszont tökéletes a lencse most is, csak sokat nem bírok benne lenni.
2010. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!