Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az oviba bejutás is olyan...

Az oviba bejutás is olyan macera, mint a bölcsinél? Kicsit bonyolult kérdés.

Figyelt kérdés

Szóval kicsit bonyolult a helyzet. Két éves a fiam, bölcsibe jár, de már 9 hónapos korában fel kellett iratkozni a listára, hogy szeptemberben tudjon kezdeni. Amúgy októberi születésű.

Az első kérdésem az lenne, hogy oviba akkor ezek szerint csak októberben mehet, amikor a 3-at betölti?

És az ovinál is vannak ilyen mindenféle várólisták?

Az lenne a helyzet, hogy én idén ősztől járok egyetemre. A bölcsi itt van az utcánkban, ez kényelmes is lenne, de az egyetem nagyon messze van, egy óra, mire oda elbuszozok, és pl. ezért az utolsó óráimról mindig el kellett mennem, mert nem értem volna ide a bölcsibe idejében. Amúgy albérletben lakunk. Nyáron szeretnék keresni másik lakást, ami az egyetemhez közel van, arra vannak ovik is. De azon a környéken szinte csak nyáron lehet normális albérletet találni, mert ugye egyetemi város, gyorsan lecsapnak a jó helyekre, őszre semmi nem marad. De van itt két gondom is. Az egyik az, hogy ha csak októbertől mehet a gyerek oviba, nekünk viszont nyáron muszáj költözni, ha menni akarunk, akkor majdnem két hónapig minden áldott nap hozhatom ki egy órás utazással a bölcsibe, aztán mehetek vissza megint egy órán keresztül az egyetemre. Az már napi négy óra buszozás lenne, ami szerintem elég durva. Korábban semmiképp nem lehet beiratni?

A másik gond az, hogy a közeljövőben átköltöztetik a tanszékünket, a város másik végébe (lehet, hogy ősszel, lehet, hogy csak a következő ősszel, sajnos még nem lehet tudni), ezért arra is gondoltam, hogy esetleg a belvárosban keresnék albérletet. Csak ott nehéz jó áron kifogni lakást. Az a dilemmám, hogy ha én eldöntöm, hogy akkor menjünk a belvárosba, mert onnan azért minden közelebb van, és oda iratom oviba, viszont lakást ott nem találok, akkor az eléggé kellemetlen, mert akkor az ovi megvan, de a lakás nincs. De ha meg találok lakást, az oviba viszont ott nem veszik fel, az megint csak kellemetlen. Ilyen szinten hogyan tudom összehangolni a két dolgot? Vagy ha az ovi "kerületében" lakunk, akkor fel kell venni?


2010. jan. 4. 14:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs várólista az oviban.Csak 3 évesen mehet,nálunk a három éves kötelező oltáshoz is kötötték. Májusban kellett beiratni.Ezt hirdetményben tették közre, és az a biztos ha minél előbb mész.(pár nap van a beiratásra)igen először a körzetbe tartozókat veszik fel.Csak a maradék helyekre vesznek fel mást
2010. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!