Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit egyen a baba ha nincs penz?

Mit egyen a baba ha nincs penz?

Figyelt kérdés

Szoval a tapszer az mindig megvan,meg a npi joghurt.

Eddig gyöztem a baba üveges kajakat,de mar nincs penzem ilyesmire.10 honapos a gyerekem.

Sajnos nem fözök olyat amit ehetne,mert altalaban spageti van,vagy bableves,meg lecso,sült kolbasz ,szoval ami olcson jön ki.

Szeretnem rendesen hozzataplalni,ha eddig megtettem,de edig megevett napi 2 nagy üveg bebietelt,babakekszet,plussz joghurt,tea,tapszer.Most egy-ket honapig nem tudom mit adjak neki?

Sajnos rossz helyzetben vagyunk.


2010. jan. 3. 18:59
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozzatok a sok idétlen kiskamasszal, aki itt névtelenül osztja az észt. Mindenki, aki normális, igyekszik a legtöbbet megadni a gyerekének, amire képes, sőt még annál is többet. Van olyan, hogy nem sikerül valami, van, hogy beüt a krach, és elfogy a tartalék, akármilyen jól is ment addig a szekér. Nagyon sajnálom a kérdezőt, együtt érzek vele, nem is tudok új dolgokat mondani. Biztos kilábaltok hamarosan.
2010. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
74%

"Kedves" 21:22-es és 21:50-es válaszoló! (Gondolom, mindkét hozzászólást ugyanaz írta...)


Ha a kötbérrel nem foglalkozol, és nem fizeted ki, akkor végrehajtónak adják át, és egy-két hónapon belül a 30 ezer forintból 100 ezer lesz. (Veled fizettetik ki ugyanis a perköltséget, sőt, még a behajtó cég megbízási díját is.) Ha pedig eléri a 100 ezret, onnantól már a gyakorlatban is behajtható, tehát kijönnek a lakásodra, és viszik a tévét, vagy bármit, amit találnak. Tudom, mert én végigcsináltam már egyszer... (Behajtás nem volt, de a 100 ezret ki kellett fizetni.) Valószínűleg hatalmas élettapasztalattal rendelkezel, ha még ennyit sem tudsz. Már pedig azzal gondolom te is egyetértesz, hogy könnyebb havonta 2000 forintot kifizetni, mint egyszer 30, vagy pláne 100 ezret... Főleg annak, akinek egyébként sincsen pénze.


A használt ruhákról csak annyit, hogy egy gyereket nem csak etetni, de ruházni is kell, hihetetlenül gyorsan nő egy gyerkőc, pár hónap alatt kinövi a ruháját, cipőjét. Ha lemondja az ember az internet-előfizetését, és ezáltal lemond a Tesz-Vesz típusú börzék nyújtotta lehetőségekről, akkor marad az évenkénti egy-két bababörze, ahol olcsón vásárolhat, vagy a Tesco-Auchan féle "olcsóbb" babaruhák.


Míg a Tesz-Veszen akár 500-1000 Ft-ért is meg tudsz venni egy igényes, alig használt kis ruhát, addig a boltban a legolcsóbb rugdalózó, vagy kis ruha is 2000-3000 Ft-nál indul. Számolj! Ha csak két rugdalózót veszel a boltban, már kifizetted azt a pénzt, amit a neten megspóroltál!!! (És akkor még nem vettél cipőt, sem kabátot, sem semmi egyebet...)

Tudom, miről beszélek, ugyanis nekem van gyerekem, ebben élek! Nekem van saját tapasztalatom, nem csak okosnak hiszem magam, mint itt egyesek...


Remélem, az internet előnyeit a munkakeresésben nem kell külön elmagyaráznom, talán ezt még neked is sikerült felfognod...


Egyébként: nálunk nincsen kábeltévé, egyetlen mobiltelefonunk van, az is kártyás, és az egész lakásban csak azt a szobát fűtjük, ahol a gyerkőc tartózkodik. Mégsem lennék soha olyan idióta, hogy lemondjam az internetet, mert nekünk havonta minimum 20 ezer forintot jelent az a pénz, amit a Tesz-Veszen, Vaterán elő tudunk teremteni, vagy a kisruhákon meg tudunk spórolni, arról nem is beszélve, hogy az én párom is álláskereső.


És még valami: olyan kevés pénzből élünk, amit szerintem te egyetlen bulizás alkalmával elköltenél, mégis eszik rendesen a gyerekem, kap gyümölcsöt-zöldséget, futja neki szép ruhákra, szép cipőkre, normális pelenkára, játékokra, mindenre. Még babaúszni is járunk!!!

Tudod hogy hogy csinálom? MAGAMON spórolok, én mondok le mindenről, de soha, soha egy percig sem bántam meg, hogy gyereket szültem!

A kérdező csak ötleteket várt arra, hogy mit adjon enni a babájának! Erre itt egyesek nekiesnek, hogy mi az, hogy maguknak tud enni adni, a gyereknek meg nem! Éppen ezt kérdezte, hogy hogyan tudna házilag babaételeket készíteni! Sehol nem írt olyat, hogy ne etetné a gyerekét!!! Csak le akar állni a konzervételekkel, mert drágállja!!! Szerintem az is érthető, hogy nem akarja kolbásszal etetni a 10 hónapos babáját...

Undorodom az ilyen nagyon okos, nagyon rosszindulatú egyénektől, akik hasznos válasz híján csak okoskodnak, meg véleményt mondanak, miközben lefogadom, az életben nem láttak még közelről sem kisgyereket, nemhogy nekik lenne gyerekük... És persze szánom is őket, mert azt hiszem, ők azok, akik olyan családban nőttek fel, ahol apucinak sikerült elhitetnie velük, hogy a szeretet az arról szól, hogy mindig a legmárkásabb ruhát hordhatod, és mindig a legújabb, legtrendibb játékkal játszol...


Talán tanuljatok meg olvasni, meg értelmezni, mielőtt idejöttök okoskodni! Ha meg túl sok bennetek a feszültség, akkor menjetek a politikai oldalra vitázni, ott sok hozzátok hasonló színvonalú hozzászólót találtok.

A nehéz helyzetben lévő anyukákról meg szálljatok le, mert fogalmatok sincsen a helyzetükről! Nem őket kellene bántani azért, hogy ilyen helyzetben vannak, hanem azokat, akik miatt most mindenki nehezebb helyzetbe került!


Ha ti gyávák vagytok, és képtelenek lennétek lemondani bármiről is azért, hogy gyereket neveljetek, az nem azok hibája, akik viszont képesek rá! A saját frusztrációtokat legyetek szívesek, és ne itt éljétek ki!

Ha nem hiszitek el, hogy kevés pénzből is lehet gyereket nevelni, kérdezzétek meg a nagyszüleiteket, hogy ők hogyan csinálták. Ugyanis elárulom: ha ők is úgy gondolkodtak volna, mint most ti, akkor ti nem is lennétek a világon...


Remélem, eljön majd az az idő egyszer, amikor a család, és a gyerek lesz a legnagyobb kincs ebben az országban, (és nem a Pénz!) és akkor majd azok, akik most köpködnek, szégyellni fogják magukat, és többé nem lesz majd olyan család, akinek gondot okoz majd etetni, vagy ruházni a csemetéjét.

2010. jan. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:

Ne haraguj,de parom kemeny fizikai munkat vegez,ahhoz hogy dolgozni tudjon,muszaly vagyok neki fözni.

Ne azt hidd hogy töltött kaposztat eszünk nap mint nap,de enni kel egy felnött munkaba jaro embernek

A gyermekem pedig nem ehezik,ugyanis irtam,tapszer biztositva,csak a plussz dolgok nem.

De azota megoldodott a helyzet,kaptunk pont ajandekba ismeröstöl 3 csomag különbözö tejpepet.

Szoval kap azt is.

Tegnap pl vettem egy darab almat lereszeltem neki haztartasi keksszel,megoldom,ne aggodj,nem fog a gyermek halalra ehezni,persze azert irtam ki a kerdest hatha vannak jo recept ötletek olcson...

2010. jan. 5. 14:05
 34/34 anonim ***** válasza:

OFF

Elsö válaszolónak: Gratulálok, most nyírtad ki a magyarságot 100 éven belül.

ON

banánturmix

2011. máj. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!