Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit egyen a baba ha nincs penz?

Mit egyen a baba ha nincs penz?

Figyelt kérdés

Szoval a tapszer az mindig megvan,meg a npi joghurt.

Eddig gyöztem a baba üveges kajakat,de mar nincs penzem ilyesmire.10 honapos a gyerekem.

Sajnos nem fözök olyat amit ehetne,mert altalaban spageti van,vagy bableves,meg lecso,sült kolbasz ,szoval ami olcson jön ki.

Szeretnem rendesen hozzataplalni,ha eddig megtettem,de edig megevett napi 2 nagy üveg bebietelt,babakekszet,plussz joghurt,tea,tapszer.Most egy-ket honapig nem tudom mit adjak neki?

Sajnos rossz helyzetben vagyunk.


2010. jan. 3. 18:59
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

a Rossmannban holnaptól akciós a Humana bébiétel, 109 !!!!! Ft egy üveg. vegyél 20 üveggel, az 2200 Ft, és 20 napig elég.

én is megyek reggel, és bevásárolok belőle:)))

egyébként pedig a krumpli, a répa, a cékla olcsó.

tésztát is ehet, ha megeszi, csak nem spígettit, hanem mondjuk kacslót, vagy orsót könnyebben megeszi.

én tudom, miről beszélsz, megértelek :((

2010. jan. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%

Sok mindent megehet,de ezt már előttem leírták.

Csak még annyit mondanék,hogy ne törődj a beszólásokkal.Nem dobjuk ki a gyereket,csak mert szar a helyzet.Az első válaszolót még biztos soha nem érte kiszámíthatatlan helyzet,soha nem fordult másképp a sorsa,öregkoráig meg van tervezve minden,egy kis baki sem csúszhat be.

Üzenem neki:

ÓÓÓ mester taníts!!!

2010. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
AZ első válaszoló egy bunkó. Mikor én szültem 9 hónappal ezelőtt, nagyon jól álltunk anyagilag, ezért is mertük vállalni a kicsit, mert gondoltuk nálunk úgyse lehet gond, mert páromnak jó a szakmálya, azzal a válságban is tud dolgozni. Hát nem így lett. Mi is szarba vagyunk, számolgatom, hogy mit is együnk, meg hogy miből veszem meg a pelust. A babának már sokféla kaját adok, pl. ma rizsehúst csináltam, abból ebédelt. Minden zöldséget lehet már adni neki, kivéve ami nagyon fúj, mint a bab. Tészta, rizs, párizsi, virsli, tojás, szoktam neki csinálni sült almát uzsira, az se dárga és az egész család szereti. Ha írsz privátba, szívesen írok pár receptet, ami olcsó és hamar készen van. Leveseket is eszi turmixolva. Kitartás, reméljük ez az év már jobb lesz.
2010. jan. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
20%

tudjátok, igen, akinek nincsen biztosítva jóelőre az anyagi háttere az ne szüljön! nem egy évre kell biztosítani meg 9 hónapra! ugy kell tervezni, hogyha beis csúszik valami gebasz, legyen jó sok tartalék.nagyon sok. ja hogyez már nehéz dolog. hát másképpen szűlni meg önzőség!!!

a "bunkó" voltam

2010. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
72%
Kedves első és utólsó!Azt kívánom holnap úgy ébredj hogy hajléktalan vagy és száraz kenyered se legyen!
2010. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%

Ha csak annak lehetne szülni, akinek évekre előre be vannak biztosítva a kiadásai, azt hiszem nagyon hamar kihalnánk.


10 hónaposan én már nem adtam a kisfiamnak babakekszet. Sima háztartási kekszet vettem. Kilós kiszerelésben is olcsóbb, mint egy doboz babakeksz. Tea helyett szerintem nyugodtan ihat vizet. Evvel is tudsz valamennyit spórolni, ameddig kilábaltok ebből a helyzetből.

2010. jan. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
82%

Kedves első!

Persze, tudjuk, csak az szüljön, aki "megengedheti magának"... Komolyan, ez szánalom.


Tudod, a "való" életben semmi sem biztos, csak a halál. Nem létezik a tökéletes anyagi biztonság, nem létezik tökéletes párkapcsolat, és egyáltalán: semmi sem biztos.


Ha mindenki mindig az alapján tervezne családot, hogy biztosra menjen, már kipusztult volna az emberiség. Sosem lehetsz biztos benne, hogy a párod, aki a gyerekedet nemzette, örökre veled marad, és legyen bármilyen jó szakmád, vagy vállalkozásod, akkor is történhetnek előre nem látott események. Ha te egy rózsaszínű Barbie-világban élsz, ahol minden tökéletes, hát nagyon nagyot fogsz esni ébredéskor.


Egy kétkezi munkásnak, vagy egy bolti eladónak semmi, ismétlem semmi esélye arra, hogy akár 20 év alatt is stabil egzisztenciát teremtsen magának. Most akkor nekik ne legyen gyerekük? Szaporodjanak csak a "menők" (akik úgysem szaporodnak, mert a legtöbb túl önző hozzá), a többi meg nyugodtan robotoljon napi 12-14 órát, és ne is alapítson családot, elvégre úgyis túl nyomorult eltartani?!


Tudod, a világgal van nagyon nagy baj, és benne az olyanokkal is, mint te, akik az önző kis világuknál nem látnak tovább, és ahelyett, hogy tisztelnék azokat, akik nehéz körülmények között, gyakran súlyos egyéni lemondások árán nevelik a gyerekeiket, még beszólogatnak nekik, meg okoskodnak.


A két világháború között is születtek gyerekek. Sőt. Gyerekek MINDIG születtek, mert ha nem lehet gyereked, akkor semmi értelme az életednek. A dolgod pedig az, hogy annak a gyereknek erőn felül is megadj mindent. És az a minden nem feltétlenül azt jelenti, amire te gondolsz...


Mellesleg a te felfogásoddal neked nem ajánlom a gyerekvállalást. Mert legyen bármennyi pénze az embernek, mindig tudna még többet, és még többet adni a gyerekének. Mindenből a legjobbat... De igazi szülő akkor lehetsz csak, ha rájössz arra, hogy a fogyasztói társadalom csak egy üres máz, ami mögött nincs semmi, és a gyerekednek akkor adod a legtöbbet, ha a reklámok csili-vili hülyeségei helyett a figyelmeddel, azaz az időddel ajándékozod meg őt.

2010. jan. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Vegyél meg hétfőn pld. 5 szál sárgarépát, egy cukkinit, egy sütőtököt, 4-5 szem krumplit, zellert, fehérrépát, 5 db almát, 2 banánt, egy db csirkemellet, és ezekből már elég finom változatos főzelékeket és gyümölcsöket tudsz neki csinálni.


Tíz hónaposan már joghurtot is ehet, belereszelsz egy babapiskótát, és tartalmas tízórai vagy uzsonna. Egy túró rudi is pld. jó uzsonnára (az én egy éves lányom egy túró rudit eszik fél almával).


Pld. ha csinálsz magatoknak zöldséglevest (ugye abba se kell olyan sok hozzávaló) összeturmixolod leveslével, bele egy pici főtt csirkemell (amit előre elrakhatsz főve, darabolva a fagyasztóba) és máris finom vegyesfőzelék a kicsinek!


Rakott krumplit is adhatsz már neki!! (Tojásfehérje nélkül).


Aztán két hónap múlva már vígan fogja enni amit Ti.


A magát "bunkónak" nevező válaszolónak üzenem: Eleinte én is így gondolkodtam mint Te, de rájöttem, tévedtem. Tízmillió tartalékkal plusz egy örökölt lakással indultunk a gyerekszülésnek... és egy rossz befektetés miatt elúszott a tízmillió (nagy pech, belebetegedtünk), és a lakást se veszi ki a kutya se egy éve... Szóval gondolkodjál, mielőtt írsz).

2010. jan. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%
Ha főzöl neki főzeléket, ezerszer olcsóbban jössz ki, mint a bébiétellel...
2010. jan. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
78%

Kedves első válaszoló! Áruld már el nekem, mert tényleg marhára érdekelne, hogy rendes kétkezi, becsületes (!) munkával, hogyan lehet a mai világban akkora tartalékot felhalmozni, amely szerinted elegendő egy gyerekszüléshez?

Mondjuk ha egymagad vagy a pároddal, férjeddel, se anyuci, se apuci aki a zsebébe nyúljon, és nincs saját lakásod?

Kíváncsian várom a remek ötleteidet!

2010. jan. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!