Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit egyen a baba ha nincs penz?

Mit egyen a baba ha nincs penz?

Figyelt kérdés

Szoval a tapszer az mindig megvan,meg a npi joghurt.

Eddig gyöztem a baba üveges kajakat,de mar nincs penzem ilyesmire.10 honapos a gyerekem.

Sajnos nem fözök olyat amit ehetne,mert altalaban spageti van,vagy bableves,meg lecso,sült kolbasz ,szoval ami olcson jön ki.

Szeretnem rendesen hozzataplalni,ha eddig megtettem,de edig megevett napi 2 nagy üveg bebietelt,babakekszet,plussz joghurt,tea,tapszer.Most egy-ket honapig nem tudom mit adjak neki?

Sajnos rossz helyzetben vagyunk.


2010. jan. 3. 18:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és nem jellemezném az első válaszolót, mivel mindenki megtette már.


Sajnos nem tudja mindenki megtervezni erőre az éveit, és bebiztosítani a bankszámláját. Neked "kedves" első válaszoló, biztos be van biztosítva, vagy a hogy a többiek írják, nem voltál még necces helyzetben, vagy talán még gyereked sincs. Nem is csodálkoznék rajta.

De! Hogy a kérdésre válaszoljak...

...én az első kisfiamnak sem vettem egyszer sem bolti bébiételt, mert egyrészt boldogan főztem meg Neki a napi főzeléket, másrészt pedig friss zöldségből és gyümölcsből volt. Persze tudom, hogy a bolti is jó, csak a lelkemnek jobb volt, hogy azt ette, amit készítettem Neki. Nyilván, anyagilag is jobban jöttem ki.

Ha körbenézel a neten, akkor találsz baba ételeket, de nekem van pdf-ben egy babaszakácskönyvem, amiben minden korosztály számára van étel. Ha kell, szívesen elküldöm Neked, csak írj privátba egy emailt.


Minden jót! Fel a fejjel. Magyarországon sok emberrel megtörténik ez. Bár az első válaszoló kivétel lehet :D

2010. jan. 4. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

A neten elég sok jó receptet találsz. Én itt szoktam nézelődni. Sok kitartást nektek!

[link]

2010. jan. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
87%

Én itt a Gyakorikérdéseken már sok olyan emberrel találkoztam, és vitáztam, mint az első. Voltam már lehülyézve kis tizenéves fiú által, aki szerint mindenki, akinek nincs stabil anyagi háttere, és mégis gyereket vállal, az agyatlan liba, és kaptam már kioktatást olyan anyukától is, aki azért érzi magát rossz szülőnek, mert a lányának nem tudja megvenni a legdivatosabb játékokat, és ezért úgy érzi, hogy a lánya szerint a szülei nem szeretik őt eléggé...


Itt élünk egy olyan országban, ahol sem a diploma, sem a vállalkozás nem nyújt százszázalékos anyagi biztonságot, azokról már nem is beszélve, akik egyszerű munkavállalóként próbálnak meg fennmaradni... Bárkinek, bármikor összeomolhat az élete, bedőlhet a vállalkozása, megszűnhet a munkahelye. Én úgy gondolom, hogy az, akinek nincs családja, az sokkal hamarabb feladja a harcot, mint az, aki felelős a gyerekeiért.


Én nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy feladjam. Igen, néha azt érzem, hogy nem bírom tovább, időnként elkeseredek, és azt kérdezem magamtól, hogy mi értelme van a küzdelemnek, ha úgysem nyerhetek. Minek dolgozni, ha cserébe még ahhoz sincsen jogunk, hogy tisztességes otthont teremthessünk magunknak, és hiába a robot, mégis csak a számolgatás marad hónapról-hónapra.


Aztán ránézek a kisfiamra, aki csupa erő, és energia, akinek az egész világ maga a csoda, aki képes órákon át csodálni egy fűszálat, vagy egy bogarat a fűben, és aki már attól is boldog, ha leesik a hó, és mi hóembert építünk neki. És akkor rádöbbenek, hogy én vagyok a világ leggazdagabb embere, és a legnagyobb kincs a világon az enyém.


Vannak játékai. Sok műanyag mütyür, lélektelen, üres, magától működő interaktív "csodajáték". Daloló kutyus, zenélő dínó, világító plüssfarkas. A sarokban hever mind... Megvettem őket én is, mert hittem a reklámoknak, és a többi szülőnek. A fiam azonban még őszinte, romlatlan lélek. Neki nagyobb kincs egy üres doboz, amibe színes kavicsokat lehet gyűjteni, mint a csillogó csodaplüss, ami pont attól válik értéktelenné, hogy "magától" játszik, és nem kell hozzá semmi képzelőerő. Egy bot, amit az udvaron lelünk, lehet kard, varázspálca, csavarhúzó, vagy bármi más. Egy műanyag kard azonban csak kard lehet, semmi más...

Mit ér a "mesélő medve", ha esténként a mese alatt nem öleli őt meg? Helyettesíti talán anyát? Ugyan, dehogy... Csak egy kínai kacat, porfogó, semmi más... Minden új játék csak pár percig érdekes, aztán értelmét veszti, hiszen egy önmagát ismételgető kutya, egy magától ugráló tigris, vagy egy állandóan dudáló autó egy idő után borzasztó idegesítő tud lenni...


Van egy macija. Újszülött kora óta minden este vele alszik el, ő A Maci, őt mindenhová viszi magával. Ha meghúzzuk a farkát, halk altatódalt játszik. De nem beszél, nem világít, csak egy egyszerű maci, és mégis ő lett A Maci. Macival tanult meg enni, Maci vele együtt bilizik, és gyakran órákat "beszélgetnek" titkos dolgokról, amit csak ők értenek meg ketten... Maci különleges, mert Macinak lelke van.


Sokat tanultam már a fiamtól, amióta anyuka lettem. Régen imádtam a csokoládét, bármennyit meg tudtam volna enni. Ma attól vagyok boldog, ha látom, hogy a fiam nyakig maszatos a csokitól... Régen azt hittem, hogy attól, hogy műkörmöm és márkás ruhám van, szebb, jobb, valahogy "több" leszek. Ma annak örülök, ha látom, hogy a fiam a legcsinosabb kis lurkó a környéken. Már nem érdekel mások véleménye, nem törekszem arra, hogy mindig "trendi" legyek. Nincs szükségem rá. Mert létezik egy kis ember, aki műköröm, miniszoknya, és kilónyi smink nélkül is engem lát a legszebb anyukának az egész világon... És aki mellett bármit is hoz az élet, mi végigcsináljuk. Hihetetlen energiát ad egyetlen mosolyával, és minden nap megtanít engem valamire.


Átértékelődött az életem. És erre pont a fiam tanított meg. Most már az én dolgom, hogy segítsek neki abban, hogy ezt a romlatlanságát megőrizze, és valóban az maradjon nagyobb korában is fontos számára, ami igazán fontos...

Bármit hozzon is az élet, az egészen biztos: sosem fogom megbánni, hogy gyereket szültem. És legyek akármilyen szegény, neki akkor is futni fog mindenre, amire valóban szüksége van... Nekem pedig mindig lesz időm arra, hogy megcsodáljak vele egy bogarat, vagy éppen esti mesét meséljek neki.

2010. jan. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
1-2 hónap és szinte mindent megehet, amit ti is! Addig pedig: amit ti esztek, abból adj neki egy-egy kis kávéskanálnyit összerakva valami babának való kajával. Például: 11 hónaposan én már adtam neki ilyet: egy pici kis kávéskanálnyi sült hurka, mellé egy kis maréknyi főtt rizs, főtt zöldség (pl. egy darab sárgarépa). Ezeket összeturmixolod, vagy villával összetöröd neki. Picit lehet már fűszerezni is. Ezek nem költséges kaják, 1-1 répa, alma, krumpli mindig akad otthon, rizs, vagy tészta meg főleg. A hús meg mehet a ti kajátokból. Hús helyett sajt, tojássárgája, túró is lehet. Elég egy pici mennyiség is, én is így csináltam. Ez azért jó, mert így lassan megszokja azokat az ízeket is, amit ti esztek (pl. a hurka, sült kolbász, sült hús, stb.) Csak az a lényeg, hogy nagyon óvatosan adagold neki az új dolgokat, eleinte maximum egy kávéskanálnyit tegyél ízesítésként a rizshez, zöldségekhez.
2010. jan. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem mond le az internetet, és abból a pénzből etesd meg a picid. Ne haragudj, de felháborító, hogy erre van pénz, a ti ételetekre is, csak a gyerekére nincs.
2010. jan. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
62%

Persze. "Mondd le az internetet..."


...és azonnal a nyakadba vágnak harmincezer forint kötbért. (Nagyon ritka az olyan szolgáltató, akinél nincs több éves hűségnyilatkozat.)


...és még nehezebben fogsz állást találni, ha munkanélküli vagy. (Pedig már neten is szinte reménytelen. Ha pedig nem vagy naprakész, elérhető e-mail címmel, akkor felejtsd is el, hogy munkát találsz...)


...és megspórolsz vele havi párezer forintot, ami még egy egyszeri bevásárlásra sem elegendő, és túl kevés ahhoz, hogy kihúzzon a gödörből.


...és a világ történéseiről még annyira sem tudsz majd értesülni, mint eddig.


...és a többszörösére nő azonnal a telefonszámlád. (Mert ebben a világban minden ügyet vagy telefonon, vagy neten a legegyszerűbb elintézni.)


...és egyből nehezebben tudsz majd utánajárni azoknak a szociális támogatásoknak, amit egyébként igénybevehetnél, ha nehéz helyzetbe jutsz.


...és elveszíted azt a lehetőséget, hogy olcsón vehess használt ruhákat-cipőket a Tesz-Veszen, és a Vaterán a lurkódnak. (És persze te sem tudod ott eladni a használt, kinőtt ruhácskákat.)


Arról nem is szólva, hogy sokan vannak, akik wifi-n keresztül interneteznek, és egy fillért sem fizetnek érte, tehát nincs is mit "lemondaniuk". (Mi is csináltuk a párommal akkor, amikor a szolgáltatónk lekapcsolt minket fizetési elmaradás miatt. Igaz, hogy kint ültünk a géppel az udvaron, mert csak ott volt jó a jel, de egy fillérünkbe nem került a net.) MIndez csak azon múlik, hogy hol lakik az ember, és van-e a közelben olyan nagyvállalat, aki vezeték nélküli internetet használ...


Különben pedig: Imádom az ilyen jóindulatú, nagyon okos embereket...

2010. jan. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Heheheh most az internetbe kötnek bele...

TUDOD draga az internet szerzödessel lett kötve,ja es az internet nem kerül többe havi 2000 forint összegnel.

Ja nem otthon elek...

De jo is lenne ennyiböl helyre jönni.

Azt hiszem sokan rozsaszin szemüveget viselnek mikor ilyeket kijelentenek....

A többieknek köszönöm*

Az egyik valaszolonak tudtam privit irni,a masiknak nem:(

Nincs beallitva a privat level fogadasod.

2010. jan. 4. 15:57
 28/34 anonim ***** válasza:
80%

Kedves első "bunkó" én hozzátenném hogy paraszt!!

Nem tudom mért de nekem az az érzésem hogy te egy egyedülálló emberke vagy akinek az anyuci apucija a segge alá rakott több millió forintot meg házat kocsit mindent!

És lenézed az olyan embert aki úgy válal gyereket, hogy nincsenek meg a milliói! Kétkezű munkával dolgozik reggeltöl estig de a számlák elviszik a pénzt, oylan ember ne szüljön mert bocs te nem teheted meg hogy legyen családod! ja és ha nem lehet egy több 10 millióval rendelkező embernek gyereke lemegyek a boltba veszek egyet mert én megtehetem?? Mi is anyuékkal nehéz anyagi körülmények közt élünk de van egy hugom és mindent megkapunk amire szükségünk van!


A kérdezőnek: Elöttem már leírták hogy miket adhatsz már a babának! de hasonlókat is csinálhatsz mint a bébi ételek azthiszem már ehet gyümölcsös joghurtot is akkor lehet kapni a danone gyümölcsös joghurtokat 59ft-ért rosamen ujságokban szokott lenni kuppon aztis érdemes kihasználni ha van közeletekben olyan


Megértelek teljes mértékben tudom milyen nehéz rossz anyagi körülmények közt élni! De kitartás lesz még jobbis.


Lehet lepontozni nyugodtan

2010. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
7%
A 14:51-esnek annyit, hogy a felsoroltakból egyik sem állhat a gyermek étekztetése előtt! Sem a "használt rucik, sem a hűségnyilatkozat, sem az információ áradat", egyik sem!!! OSTOBA!
2010. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
11%

Magatoknak hogyan terem mégis pénz a hozzávalókra? Nem gondoltál arra, hogy felcseréled? Először a gyereket eteted, és a maradékból Te eszel?

Miért nem számít a havi 2000 Ft kiadás, ha nem tudsz a gyereknek enni adni?

Főzzél neki, és ha marad rá pénzed, akkor magadnak is!

2010. jan. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!