Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkába visszaállt anyukák...

Munkába visszaállt anyukák segítség nélkül - Ti hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

14 hós a kisfiam. Igaz még egyenlőre nem megyek vissza dolgozni, de nagyon nyugtalanít ez a kérdés.


Nincs nagyon segítségem, egyedül Nagymama aki segíthet, de csak hétvégén, mert még messze a nyudgíjtól. Apuka sokat dolgozik. Fel vagyunk iratkozva 22 hónapos korár bölcsibe - ahonnan azért nem 5-6or hozza el az ember a gyereket.


Manapság szoktak 4-6 órás munkák lenni? Én még állományban vagyok, de ott 9 órát dolgoztam. Ugyan visszavárnak, de nyilván nem fogok tudni 9 órát dolgozni, akkor sem lenne megoldható, ha lenne is segítségem. Bébiszitter kizárt, bár ha nagyon akarnénk beleférne, de ez a férjem elveivel ellentétes - mondjuk én is csak alkalmanként bíznám rá, nekünk kell felnevelni...


Milyen megoldásokat eszeltetek ki? Milyen munkahelyeket találtatok, ahol lehet kevesebb órában dolgozni? Teljesen tanácstalan vagyok - és ugyebár jó előre akarnék gondolkodni a megoldásokon, nem akut megoldani.


2010. jan. 2. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én egy községben lakom,Nógrádban.Hát itt el lehet felejteni a részmunkaidőt.Max a helyi Kínai boltban megoldható havi 27000-ért.

Én,bár van állásom munkanélkülire megyek,mert vagy apa doldozik,vagy én./2 gyerkőc/

Nincs esetleg hasonló kurú gyermekkel,és problémával ismerős anyuka a környéketeken.Esetleg 2-3-an összefoghatnátok,és az hozza viszi a gyereket aki éppen tudja.Mi most 3 anyuka összefogtunk,és felváltja viszzük a gyerkőcöket a suliba.Így nem kell minenkinek húznia a kistesót reggel és délután is.

2010. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ez a nagy baj Magyarországon, hogy nincs részmunkaidő. A törvény szerint a munkaadó nem is köteles ilyet felajánlani neked. Én azt fogom csinálni, hogy a legközelebbi óvodába viszem. Ahhoz persze kell egy ideiglenes lakcímet is rendezni neki. Aztán ha lejárt a 8 óra mindent eldobok, és futok a gyerekért. Na, szerintem ezért rövid távon ki leszek rúgva, mert az én munkahelyemen elvárják, hogy napi 1-2 órát túlórázz.

Emlékszem, amikor anyu ment vissza a húgommal (köztünk 16 év a korkülönbség) fél évente váltogatta a munkahelyét, mert mindenhonnan kirúgták, mert állandóan beteg volt a gyerek. Sajnos ez van, ezt a pár évet valahogy fél lábon is ki kell bírni.

Én még gondolkodom azon, hogy fizetek itt egy anyukának, hogy szedje fel a gyerekemet, és legyen vele 1 órát, amíg hazaérek. Csak az a baj, hogy nem ismerek itt senkit, akire rá merném bízni.

2010. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!