Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem bosszantó, hogy sok szülő...

Nem bosszantó, hogy sok szülő beleállítja cipőstül a gyereket a bevásárlókocsiba? Mi meg oda az ételeket rakjuk.

Figyelt kérdés
2010. jan. 1. 19:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
58%

Szia!Még sosem gondolkodtam el ezen,pont azért,mert nem háborított fel,ha ilyet láttam/látok.

Valóban,minden egyes termék,amit belepakolunk a kosárba,be van csomagolva.A kosár fogantyúja ezerszer mocskosabb,az inkább adhatna okot a bosszankodásra!

2010. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
59%
Engem az jobban zavar,aki pucér kezével végignyomkodja az összes kenyeret,zsömlét,és mindenféle pékárut.Ilyenkor megy el az a kis késztetésem is,h készen vegyem,inkább megsütöm otthon.
2010. jan. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
57%
A Tesco-s é Spar-os kocsik fogóján már fekáliát is találtak!Ez bosszantóbb...valamint az,mikor látom,hogy a gazdag család csemetéi végigzabálják a rudikat,csokikat,a papírt dáma anyuka eldugja a polcon és fizetni meg nuku,holott a kezében az aranygyűrűk között ott csörög a hatalma millás autó kulcsa!És úgy járkálnak az áruházban,mintha az egy svédasztalos ingyen étterem lenne!Én meg mindent kifizetek,pedig tizedannyi a fizetésem!Ez nekem bosszantóbb!
2010. jan. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
66%

Én beleteszem a kislányomat, de alig fér már bele. Így nehéz. Még apuka segítségével is.

De inkább mostanában megpróbálom nélküle megoldani a vásárlást. Mert ha szabadlábra engedem akkor annyi mindennek. A hiszti korszak is most kezdődik és olyankor sok lelkierő kell hogy leállítsam, de kedvesen.

De ha viszem nekem jobb is ha ott ül, addig van nyugalom, meg a bolt is biztonságban.

Kisebb volt egyszer beletettem simán a kocsiba, de nem volt jó, mert összerugdosta amit vettünk. Úgyhogy ennyiből sem jó.

2010. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
19%

Az én lányom is kinőtte már a beülőkét, és bizony néha beleültetem a kocsiba. De szigorúan csak ültetem, én nem engedem felállni. De bevallom, nem azért, hogy védjem a kocsit. Hanem mert már kétszer is láttam kisgyereket kiszaltózni a kocsiból! Elég egy pici döccenő, egy megakadó kerék (ami azért ezeknél a bevásárló kocsiknál nagyon sokszor előfordul), és a gyerek már zuhan is ki. Az első esetnél, amikor láttam kiesni egy kisfiút, a feje akkorát koppant a betonon, csoda volt, hogy nem ájult el, vagy még rosszabb, de hogy agyrázkódása lett, az tuti. A mai napig kiráz a hideg, ha eszembe jut. A másik esetnél a hátára esett a gyerek, szegény annyira, de annyira sírt... Közben a nővére továbbra is ott álldogált a kocsiban, és amikor elindult a család kifelé, magukkal ráncigálva a síró gyereket, a nagy tesó is majdnem kibucskázott, mert persze újra elakadt a kocsi kereke. De a szülőknek még akkor sem jutott eszükbe, hogy kivegyék a kocsiból, vagy legalább leültessék.

Szóval anyukák, apukák, VIGYÁZZATOK a gyerekekre, NE ENGEDJÉTEK felállni őket a kocsiban!!!!

2010. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
15%

Engem ez nem idegesít, mivel minden be van csomagolva, és különben is szerencsétlen anyuka hova tegye a gyerekeit.


Viszont régen, mikor bkv-ztam, idegesített, hogy a kiscipős gyerekek felálltak az ülésen :( (most már autóval járok, így már ez nem számít)

2010. jan. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki hozzászólását! Pár gondolat:


Gyenge ellenérv, hogy "látnád, mi van a raktárban", mert ha azon sem segítünk, amin tudnánk, akkor legyen a minden mindegy-megoldás? Tegyünk a meglévő koszhoz még egy keveset?


"Minden be van csomagolva" - hááát, egyszer figyeld meg ilyen szemmel is a bevásárló kocsid taralmát (papírzacsiból kikandikáló kenyér, félig felszakadt csomagolópapír stb.)


Beszólni senkinek sem szólok. Értelmetlen, a kedvemért nem fogja kivenni a kicsit, ha saját maga semmi kivetnivalót nem lát benne...


Csendben jegyezném meg, a kocsikat nem gyerekőrzőnek találták ki. Én is vásárolok a sajátommal, közben igyekszem úgy nevelni, hogy ne csak amiatt maradjon mellettem, mert "bezárom" a bevásárlókcsiba. Sőt, anyáink is vásároltak...

2010. jan. 2. 10:06
 18/30 anonim ***** válasza:
75%

Elméletig nem szabad, az ÁNTSZ sem engedi, ez is egy olyan dolog, amivel senki sem foglalkozik.

Ha belegondolunk, a gyerekcipőjéről a szennyeződés rákerül pl. a felvágott csomagolására, én meg úgy teszem be a hűtőmbe, majd a konyhaasztalra.

2010. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
49%
Csak annak a helyzetébe nem gondolsz bele,aki NEM TUDJA otthon hagyni a gyerekeit,és nem egy,hanem esetleg 2-3-4 gyerekkel KÉNYTELEN bevásárolni.És szép dolog a nevelés,de amíg nem vásároltál négy ovis és kisebb gyerekkel,addig ne mondd,h te az összeset szépen magad mellett tudnád tartani.A megoldás a kétüléses kocsi,ez viszont nagyon kevés helyen van.Én sem azért rakom bele az egyiket a kocsi részbe,mert nem érdekel mi lesz,hanem mert egy ülésbe csak egy gyerek fér,és a másikat is tenni kell valahova.És amíg erre nincs más megoldás,őszintén szólva nem érdekel ki mit gondol,ha jobb ötlete van,szívesen fogadom.
2010. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

(Több gyereket akkor vállalok, ha aztán nem erre hivatkozom unosuntalan- amint valamilyen probléma adódik. Téged nem érdekel mások egészsége, de rosszul esik, ha mást meg nem izgat a te vállalásod.)


Megoldás: egyszerűen lehúznám a cipőt és egy, erre a célra előre bekészített nejlon szatyorba tenném a vásárlás idejére. Esetleg plusz zoknit is készenlétben tartanék, ha hűvös van az üzletben, hogy fel ne fázzon a gyerek.

De használható ötlet szerintem az is -csak feltétel a nyugis természetű utód:)-, ha gumis szélű nejlon papucsot húzunk a cipőjére.

2010. jan. 2. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!