Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az mitől függ, hogy az agyhárt...

Az mitől függ, hogy az agyhártyaoltást beadják vagy nem?

Figyelt kérdés
Nem is tudtam, hogy van ilyen. 20 hónapos a kisfiam. Jó, hogy az orvos erről szót sem ejt?
2009. dec. 30. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól,h kéred-e.Mivel ez nem kötelező,hanem ajánlott,így a dokid segítőkészségén(hogy tájékoztat-e dolgokról,illetve a te tájékozottságodon múlik.2 éves korig kaphatja meg a baba ingyen,aztán térítésköteles.A neve Menjugate,a meningococcus ellen véd.Van még pár ilyen hasznos,de nem kötelező oltás(Prevenar,bárányhimlő,ellen,kullancs terjesztette fertőzések ellen,a rota vírus ellen stb.)Mindenki maga(és a pénztárcája)alapján eldöntheti,h melyiket tartja fontosnak.
2009. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nagyon kedves. Akkor külön rá kell kérdezzek minden egyes betegségre a nagyatlaszból, hogy erre van-e oltás vajon, mert magától semmit nem mond?

2009. dec. 30. 14:02
 3/6 anonim ***** válasza:
[link] Itt megtalálod az összes védőoltás idejét és azt is, hogy melyek választhatók még a kötelezőkön felül.
2009. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Az orvosoknak a kötelező oltások beadására van kötelezettségük. Nem az a dolguk, hogy minden anyukát külön pátyolgasson. Arra elvileg ott van a védőnő, neki kellene tájékoztatni pl. a választható védőoltásokról is. És utána neked kell kérned a dokitól, hogy adja be. A nem kötelező oltásokat neked kell megvenni receprtre a patikában, és nálunk még a beadásért is külön kell fizetni.

De szerintem a szülőség arról is szól, hogy önmagadtól tájékozódsz a gyermeket érintő dolgokban, ma már erre rengeteg lehetőség van, pl. rengeteg netes baba-mama portál, kismama újságok, TV műsorok, stb. Meg pl. ha beszélgetsz más anyukákkal a játszótéren, ismeretségi körben, akkor onnan is lehet sok információhoz jutni.

Szóval szerintem nem jogos a felháborodásod. Ha minden más anyuka tud tájékozódni gyereke ügyében, akkor neked is illene.

2009. dec. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért az utolsó válaszolóval nem teljesen értek egyet.Sajnos 10 védőnőből 7 csapnivaló(TISZTELT A KIVÉTELNEK).Igen is a doki munkaköréhez tartozik,h azokat a szülőket,akik megtisztelték őt a bizalmukkal(neki adták le a baba TAJ kártyáját,ami neki jövedelmet jelent)tájékoztassa.Ő azért szakember,h ebben segítsen.És mivel az ember nem zaklatja állandóan,nem hinném,h annyira megterhelő lenne,pláne,amikor a baba(aki az ő páciense!)kartonjába belenéz.
2009. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én nem locsi-fecsizni járok a játszótérre, hanem a gyerekemmel vagyok és nem hagyom, hogy miközben pofázom, úgy, mint egyesek gyerekei a 14 hós babám leessen a csúzdáról vagy homokot egyen kanálszámra, mert éhes stb....bár, lehet, hogy mégis ezt illenék tegyem, mert ez a jó anyukaság?

Védőnő? Ne röhögtess! 2x láttam, mióta megszületett! Azt se vették észre, hogy nem járunk egészséges rendelésre 7 hónapig. Kutya nem mondta, hogy menjünk mikor rákérdeztem,észre sem vették, hogy nem megyünk.

A doki? Összeröhög az asszisztenssel, hogy, na itt az állandó érdeklődő....Vajon mennyiből állt volna mondani, hogy léteznek nem kötelező oltások is, de neki nincs kedve ezt firtatni, nézzem meg itt meg ott?


És, ugye, ha nem tudod, hogy mit nem tudsz, akkor annak elég nehéz utánanézni. De örülök, hogy te mindent tudsz kivétel nélkül.

2009. dec. 31. 15:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!