Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet két városban egyszerre...

Lehet két városban egyszerre kérni a kicsi felvételét a bölcsibe?

Figyelt kérdés

A helyzet egy kicsit bonyolult. GYED-en vagyok, ami 2010. júliusában jár le. Szeptembertől szeretném beíratni a babámat bölcsibe.

Azt tudom, hogy április-május körül van a beiratkozási időszak, és valamiféle indok kell, hogy miért is van erre szükség. Pl. visszamegyek dolgozni. Viszont én egyetemre is készülök, ami annyiban bonyolítja meg a helyzetet, hogy ha Debrecenbe vesznek fel, akkor ott, hogy fogom tudni bölcsibe járatni?

Tudom, hogy ha valaki nappali tagozatos hallgató, akkor az majdnem olyan indok, mintha dolgozna, tehát a gyerkőc mehet bölcsibe. De ezt tavasszal még nem fogom tudni! Mármint, hogy melyik egyetemre vettek fel.

Szóval, a kérdés az lenne, hogy megtehetem-e azt, hogy a felvételi időszakban itt Budapesten is jelentkezünk egy bölcsibe meg Debrecenben is? Szeptembertől meg oda iratom be, ahol kezdem a sulit. Egyáltalán, ha csak az egyetem miatt szükséges, hogy bölcsibe járjon, akkor azt mivel kell igazolni?


Remélem érthető a kérdésem, és előre is köszönöm a válaszokat!


2009. dec. 29. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Csak a legutolsó kérdésedre tudok válaszolni sajnos: "iskolalátogatási" azaz hallgatói jogviszony igazolást kell majd vinned a bölcsibe, de csak onnantól kezdve, hogy ténylegesen oda jár a gyerek, szóval nem tavasszal.

Az én fiam is úgy jár bölcsibe, hogy én nappalis egyetemista vagyok. De én pont azért, mert ugye pici csemete van, nem is gondoltam arra, hogy másik városba járnék, mint ahol lakom (mondjuk nem tudom, mit csinálnék, ha nem pécsi lennék, hanem olyan városban élnék, ahol nincs is egyetem).

Ja, amúgy melyik helyre esélyesebb, hogy felvesznek? Mert oda mindenképp jelentkezzetek bölcsibe. Hú, de most jut eszembe, hogy csak úgy tudsz jelentkezni a bölcsibe, ha van az adott városban bejelentett lakcím. Persze nem muszáj állandónak lenni, ideiglenesre is lehet (én is úgy vagyok, mert albérletben élünk), de hát ha még nem tudod, hogy felvettek-e, akkor nem is nagyon hiszem, hogy lenne ott lakás vagy bármi.

2009. dec. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.


Mind a két városban van bejelentett lakcímünk. A debreceni az állandó (szülők is ott élnek), a pesti meg még csak a tartózkodási helyünk. Szóval ezzel a részével nincs semmi gond. Sokkal inkább azzal nem vagyok tisztában, hogy tavasszal milyen indokkal menjek oda Debrecenben egy bölcsibe. Nem mondhatom, hogy vegyék fel a gyereket, mert lehet, hogy szeptembertől itt járok majd egyetemre. Vagy talán mondhatom?

Itt pesten egyébként okés a dolog, hiszen megvan a munkaviszonyom, az tehát elég indoknak.

Azt meg, hogy melyik helyre esélyesebb bejutnom, azt is csak május-június körül fogom tudni, az érettségi után. De hát már az is késő lesz, mivel a jelentkezési lapot április környékén le kell adni a bölcsibe.


Esetleg a bölcsődében valaki meg tudja mondani, hogy ilyenkor mit lehet tenni?

2009. dec. 30. 12:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt azért tudd,h a piciket már születéskor vagy kb.1 éves korban várólistára szokták tetetni a szülők,mivel lehetetlenség bekerülni a bölcsikbe!Ez Bp.-en 1000 %,vidéken 100%!Tehát ez alapján sajnos nem túl valószínű,h lesz hely.A barátnőmnek úgy sikerült helyet találni,h az adott intézményben dolgozott egy rokonuk,ráadásul 1 évvel korábban várólistára tették a kisfiút(Bp.-en lakunk).Ez friss info,mivel idén szeptemberben kezdte.Ráadásul ők a XVI.ker.-ben laknak,a bölcsi a III.ker.-ben van.Ne tudd meg,h nagyon nem egyszerű hozni-vinni a kicsit.
2009. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a várólistás dolgot én is hallottam, és épp ezért kérdeztem rá olyan egy éves kora körül kb. két bölcsiben is itt, Pesten. Mindenhol azt mondták, hogy nincs ilyen várólista. A gyerekeket a szülők érkezési sorrendje alapján tudják felvenni. Ezt úgy kell érteni- mondta a vezető bölcsődés néni-, hogy idén voltak olyan anyukák, akik már reggel 6-kor sorban álltak az ajtónál és valóban megtörtént, hogy aki esetleg 8 után érkezett, már nem talált szabad helyet a gyerekének szeptembertől.
2009. dec. 30. 14:14
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én pécsi vagyok, itt az én gyerekemet 9 hónaposan felirattam már a listára, hogy két évesen mehessen. Szóval azért ezt kalkuláld bele.


Amúgy ha van bejelentett lakcím mindkét városban, akkor mindkét városban beirathatod, maximum amelyikről kiderül, hogy nem kell, ott szólsz, hogy mégsem. És természetesen mondhatod, hogy azért kell a bölcsis hely, mert egyetemre mész. Azt nem kell mondani, hogy lehet, csak azt, hogy fogsz menni és kész. Ha nem vesznek fel, akkor nem megy a gyerek, ha felvesznek akkor mész.

2009. dec. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha tényleg létezik ez a várólista, akkor nekem miért nem mondták egyik bölcsiben sem? Mert én is felirattam volna rá a törpémet! Akkor ezek szerint most ezen fog elbukni a dolog? Nagyon boldog vagyok.:(
2009. dec. 30. 18:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj be több bölcsibe és érdeklődj nem fognak elzavarni. mi is ősszel kezdtük el keresni és márciusban már kezdjük is Debrecenben. Mindig van 1-2 gyerek aki évközben kiesik, elköltözik stb.
2010. jan. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Arra én is gondoltam, hogy tavasz körül majd elmegyünk Debrecenbe (családlátogatás címen), aztán megkérdezek néhány bölcsit, hogy náluk hogy s mint mennek az ilyen dolgok. Esetleg egyből jelzem is, hogy akkor jelentkeznénk.


Köszönöm az eddigi válaszokat. És, ha valaki tud még a témával kapcsolatban bármilyen infóval szolgálni, azt szívesen veszem.

2010. jan. 4. 17:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!