Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért önző a párom? Nem...

Miért önző a párom? Nem akarja, hogy vendégségbe menjek a babával.

Figyelt kérdés
Három hetes lányomat szeretném elvinni vendégségbe a hétvégén. Délelőtt mennénk és majd délután jönnénk haza. A kicsi bárhol elalszik. Párom hallani sem akar róla. Szerintetek irígység van a dologban?
2014. máj. 21. 08:42
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
94%

Ha ennyire be vagy sózva, hogy pár hetet sem bírsz ki otthon a családoddal, akkor minek kellett neked egyáltalán gyerek? A gyerek nem egy plüssmaci, amit bármikor, bárhova cipelhetünk magunkkal.

Most nem az a lényeg, hogy te szórakozhass, hanem, hogy a babának a legjobb, legkényelmesebb legyen. Nem a párod önző, hanem te.

2014. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim válasza:
92%
Szerencsétlen gyerek, hogy ilyen idióta anyja van...
2014. máj. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Egy 3 hetes gyerekkel még nem kell sok mindent csinálni, így nincs mire ráunjon. Az ő gyereke is vagy csak a tiéd? Felelős apa vagy sem? Bár én úgy gondolnám hogy igen, ha nem szeretné a 3 hetes csöppséget vendégségbe vinni. Egy 3 hetes gyerek eszik, alszik, pisil, kakil, nézelődik nagyjából ennyi. Tehát egy 3 hetessel nem kell egész nap foglalatoskodni, szórakoztatni.
2014. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
De akkor neki is otthon kellene ülnie. Szerintem azt nem akarja, hogy menjek.
2014. máj. 21. 09:15
 25/34 anonim ***** válasza:
97%
Nincs de!Nem érted,hogy nem lehet a gyereket ilyenkor hurcibálni?Hány éves vagy?
2014. máj. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
12%
Hűha. Akkor a németek mind idióták, mert ők javasolják,hogy hazamenetel után sétálj nyugodtan jóidőben a babával stb. Valószínűleg 2 fal között jobb ilyen szép időben.
2014. máj. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
92%
Az első 6 hetet GYEREKÁGYI IDŐSZAK-nak nevezik, nem véletlenül... A kicsi még szokja a környezetet, a szagokat, hangokat, neki még minden új. Nyugalomra van szüksége, hogy megfelelően alkalmazkodjon a világhoz. Az immunrendszere teljesen fejletlen, nagyon hamar elkaphat bármit, ami a számára súlyos következményekkel járhat. Normális szülők 3 hetesen még ott tartanak, hogy kisebb sétákra viszik a környékre, hogy egyáltalán a friss levegőt is szokja. Ilyenkor még a vendégek sem szoktak ott tobzódni a baba körül, csak a nagyon közeli családtagok. Majd ha letelt a 6 hét, a doki megvizsgálta a picit és nincsen semmi baj, akkor lehet vendégeket fogadni, menni, de még akkor is csak módjával. Az írásodból valahogy nekem az jön le, hogy te egy fiatal, nyüzsgő anyuka vagy, akinek csak becsúszott a gyerek, de fogalmad sincs róla, hogy mit csinálj a helyzettel vagy éppen mi a jó a gyereknek. Ha nem így van bocsi, de én ezt érzem és szerintem nem vagyok egyedül, mivel a legtöbben azt írják, hogy maradj otthon a gyermekeddel! Szokjátok egymást, rád is rád fér, ahogy látom, olvasgass a gyermek fejlődéséről, neveléséről, mert van mit megtanulnod. Nem tudom, hogy miért tápszeres a babád, de esetleg megpróbálhatnád beindítani a tejedet, lehet, hogy emiatt a hozzáállás miatt nem tudod szoptatni a babád (ezt bántásból írom, csak megjegyzem). Neki most csak rád van szüksége, a közelségedre a figyelmedre, a nyugalomra!!!
2014. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 krisztivan ***** válasza:
27%
Nekem nem volt választásom.4 hetesen már kocsival,vittük a nagyot oviba.Bevittem a picit is,a csoport imádta-csak azt kértem ne fogdossák.Semmi baja nem lesz a gyereknek.
2014. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Ne ha hragudj meg de Neked minek kellett gyerek? Fontosabb főzni menni mint egy imunrendszerrel alig rendelkező csöppség?Aki a saját gyereked? Fura vagy az biztos. Kiváncsi vagyok milyen anya leszel........
2014. máj. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

ez nem önzőség, épp hogy te vagy az önző, mert nem érdekel, hogy a 3 hetes babádnak még nem való egész napos program. gyenge az idegrendszere, túl terheli, még nem tud védekezni a bacik ellen, így nem is kéne hosszabb időre számára idegenekkel összezárva lennie hosszabb időre...

párod nyilván felmérte, szóval nem mondanám, hogy ő az önző.


egy sétát a friss levegőn meg ne hasonlítsuk már össze egy egész napos vendégeskedéshez! hogy jön össze a kettő?

de amúgy 3 hetes babának a 2x1 óra séta is sok lehet. de azért tényleg nem 8-10 óra...


egyébként meg nem csak a babának, hanem neked se kéne még menned, 6 hétig pihenned, sokat feküdnöd kéne

2014. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!