Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » HPV? Szülés után volt rákszűré...

HPV? Szülés után volt rákszűrésem negativ lett.2 év után HPV vírust találtak. Nekem csak a férjemmel volt közben aktusom. A vírus szexuális úton terjed. Megcsalt akkor?

Figyelt kérdés
Mivel eddig nem mutatták ki egyik rákszűrésen sem 10 éve vagyunk együtt.tehát ebben a két évben kaptam el.Volt-van valakinek ilyen vírusa,eléggé megijedtem mert ettől alakulhat ki a méhnyakrák.
2014. máj. 19. 21:00
 1/7 anonim ***** válasza:
nem kell hozzá megcsalás hogy neki legyen ha jól tudom. Általában minden férfi hordozza vagy hol van hol nincs, De nem minden nö kapja el, ez olyan mint a gomba vagy az ajakherpesz. Akinek hajlama van rá elkapja ha érintkezik a virussal van aki meg nem.
2014. máj. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem feltételezem róla,bizom benne. csak nem értem ezt hogy 8 évig semmi aztán most igen.
2014. máj. 19. 21:07
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Akár strandon is elkaphattad!
2014. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
A hpv bármennyi ideje benned lehet, rákszűrésen nem azt szűrik, az egy külön teszt. Nekem hosszú ideig jó volt a rákszűrésem eredménye, tavaly rossz lett, akkor egy plusz teszt ki is mutatta a hpv-t. Egyikünk sem lépett félre. Egyébként a hpv még csókolózás útján is terjed.
2014. máj. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Olvass utána! [link]

Néhány infó, hogy kicsit megnyugodj:

- a hpv nem csak nemi úton terjed, bár sokáig ezt hitték. Mára már kiderült, hogy gyakorlatilag bárhol el lehet kapni (uszodában, wc-n, stb.), szóval emiatt ne szedd le a férjed fejét! :) Ráadásul hosszú a lappangási ideje, sokaknál tünetmentes, tehát nem lehet pontosan meghatározni, hogy hol és mikor kaptad el.

- több fajtája is van, különböző rizikófaktorral. Az igaz, hogy a méhnyakrák 99 %-ban felelős a hpv, de nem minden hpv okoz méhnyakrákot!

- rákszűrésen nem vizsgálják, ez egy külön szűrés során derül ki, de akkor a fajtáját is azonosítják.

És egy szomorú dolog a végére.... Mivel vírus, így nem lehet meggyógyítani, a vírus már mindig a szervezetedben marad. Tünetmentessé tehető. Kb. olyan mint a herpesz, ha egyszer előjött, akkor bámikor újra felbukkanhat, a szervezet immunrendszerével áll kapcsolatban. Pl. nekem a terhességeim alatt jött elő, bár én tudtam, hogy hordozó vagyok, mert évekkel előtte kezeltek. Már több mint 10 éve bennem van.

2014. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsó megnyugtattál:)

de ha már régebben bennem van , akkor szülés közben nem kapta el a kislányom ugye?

2014. máj. 19. 22:29
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom. Elvileg elkaphatja. De nekem egyik terhességemkor és szoptatás alatt sem mondták, hogy elkaphatják a gyerekek, pedig ők ugye eléggé közel vannak hozzám... Erre nem tudok válaszolni. Az biztos, hogy a második gyerekem azért lett császáros, mert a hüvelyben szemölcs nőtt a hpv miatt és az megfertőzhette volna a kicsikém. :( Kérdezd meg a dokit erről, kíváncsi vagyok mit mond! De utána fogok nézni én is!
2014. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!