Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vigyázzak a kislányomra...

Hogyan vigyázzak a kislányomra, hogy a másik fél se érezze magát hátrányba?

Figyelt kérdés

Kislányom 21 hónapos, imádja a gyerekeket, főleg a fiúkat. Szeretetét ki is mutatja, felpörög ha egy nála idősebb kisfiú van a közelében, próbál Vele a maga módján játszani. Sajnos azonban gyakran ezek a 4-7 éves fiúk tolakodónak érzik a lányom közeledését (családi összejövetelek, unokatesók) ellökik, undokoskodnak Vele, nem engedik maguk közelébe, irigyek Vele szemben. Én próbálom a kicsit ilyenkor elvinni, elfoglalni, helyettesíteni a fiúkat, de lányom nem érti, hogy miért nem játszhat velük, én meg sehogy nem tudom még elmagyarázni Neki, hogy mi miért van.

Ti mit tennétek a helyemben? Miként lehetne megoldani a szituációt?

( Remélem érthetően magyaráztam el:) )


2009. dec. 28. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Enyémmel is ezt csinálják a nagyobb fiúk, és az enyém még csak 13 hónapos. A kis drágám úgy nevet rajtuk, mikor jól mellbe taszítják. legszívesebben elverném a kezüket.. :( Nekem ez úgy fáj.. Még akkor is, ha a kislányom nevet rajtuk.


Én azt csinálom, hogy mikor már látom, hogy bedurvul(na) a helyzet, akkor fogok valami játékot, és mindenkit megkérek, hogy forduljon el, én eldugom a játékot, és akkor lázasan keresni kezdi mindenki (tudod, az a hideg, hideg, meleg, forró, tűűűűz, tűűűz játék)... és a lányom boldogan mászik utánuk négykézláb.. És akkor kicsit elfelejtenek durváskodni.

2009. dec. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a fő bajom, hogy sajnálom a kislányt, és dühít a "nagyok" viselkedése. Nagyon elutasítóak:(
2009. dec. 28. 23:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!