Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyed-gyes, hogy is van ez?

Gyed-gyes, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ha jól értelmezem a gyes alanyi jogon jár mindenkinek a családi pótlékkal együtt!

A gyedet hogy számolják? 2011re tervezzük a családbővítést! Most pillanatnyilag van 1és fél év munkaviszonyom és 1év vállalkozóis munka! A gyednél összesen nézik az éveket, vagy kimondottan a szülés előtti 2év a fontos? Azt tudom, h a szülésnél biztosítottnak kell lennem!


2009. dec. 28. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Szülés előtti egybefüggő munkaviszony kell.

Nem tudom, mit takar nálad az egy év vállalkozóis munka, ha azt, amit gondolok, akkor minimálbérre vagy egy éve bejelentve. Ha így van, akkor ha most szülnél, abból számolnák a gyed-et, ami csaknem nulla lenne. Ha nem jól gondolom és van rendes munkád, ami után rendes TB-t és adót fizetsz, akkor abból számolnák a gyed-et, annak 70%-át kapnád.

2009. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A mostani munkám előtt munkanélküli voltam 5hónapot, akkor mostantól indul a két év, ha jól értem! Magyarul még kéne 20hónap munka, azaz, ha idén szeptemberben kezdtem dolgozni, akkor nem szülhetek 2011 szeptembere előtt! Gyesre el lehet menni előbb, vagy az úgy már nem számít bele a két évbe?
2009. dec. 28. 15:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Táppénz akart lenni az a gyes az utolsó mondatban... bocsi
2009. dec. 28. 15:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A táppénz is beleszámít a biztosítási időbe.
2009. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező 2 évet dolgozni, annyi ideig kapsz gyed-et, ameddig dolgoztál. Tehát ha csak 1 év 8 hónapod van, akkor 1 év 8 hónapig kapod a gyed-et, utána még 4 hónapig gyest.
2009. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!