Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hanyagolnád ilyen esetben egy...

Hanyagolnád ilyen esetben egy korábban nagyon kedves barátnő társaságát?

Figyelt kérdés
Sokat segìtett, de sokszor úgy, hogy nem kértem és nem is voltam rászorulva, de tény, hogy néhány alkalommal valóban sokat jelentett. Amiért viszont elbizonytalanodtam, hogy elkezdett nagyon belemàszni, beleszólni az életembe. Pl. a fiam biztosan kinőtte a cipőjét, mert furcsán megy, majd ő vesz neki másikat (nem nőtte ki, van cipője, csak bohóckodott). A lányommal elkezdett kiabálni az utcán, mert a kicsi nyávogott vmiért. Egyáltalán nem angyalok a gyerekeim, de rajta kìvül még soha senki nem nevezte őket neveletlennek. Értelmesek, udvariasak, csak akaratos uralkodó jellem mindkettő, és ezért nem ugranak első szóra, és nem működik náluk az érzelmi zsarolás. Az ő kislánya viszont nagyon engedelmes jó gyerek (sztem egyszerűen csak nem mer hisztizni). Mi a véleményetek erről a helyzetről? Sajnálnám egyfelől, de úgy gondolom a gyerkeimmel nekem kell boldogulni, és nem is kényelmes "lekötelezve" érezni magam. Még eddig nem beszéltünk erről, mert nem tudom, hogy esetleg túlreagálom-e, nagyon megbántott ezekkel a dolgokkal.
2014. máj. 12. 08:04
 1/7 anonim válasza:
55%
Beszéld meg vele,hogy szerinted ő sem örülne ha beleszólnál a gyereke vagy a nevelési dolgaiba és hogy te mit érzel mert ez neked sok.Mondja el a véleményét de ne okoskodjon.
2014. máj. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Örúlnék ahelyedben egy ilyen barátnőnek aki segít mindenben!

Te lehet másképp látod a gyermekeidet, mert a tieid, de egy idegen megint másként látja a viselkedésüket. Barátnőm is azt mondja az ő fia nagyon jó gyerek, hát mikor egy hétig vigyáztam rá, majd bele őszültem olyan rossz, majd másik barátnője egy napot vigyázott a kisfiúra, nekik annyira rossz volt, meg is szakították a kapcsolatot, kerülik őket...

Lehet tényleg rosszak a gyermekeid, de eddig csak ő mert azólok, mert senki nem fogja a szemedbe mondani hogy neveletlenek, szófogadatlanok...

Azért mert egyszer olyat mondott amit nem szívesen hallottál, egy jó barátságot kár feladni, azért mert az neked nem esett jól...

2014. máj. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ivilicious ***** válasza:
68%
Jó, hogy jó barátnő, de azért nehogy már beleszóljon !!!elküldeném a csába, tudja már hol a helye, mert nem a gyerekeim nevelésében....
2014. máj. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem értelek benneteket, komolyan. Nem te vagy az első kérdező, aki inkább megszakítaná a kapcsolatot a baráttal / rokonnal, semmint hogy megbeszélné vele a problémát. Barátnők vagytok vagy sem? Mert ha igen, akkor az a minimum, hogy elmondod egyenesen, hogy mi a gondod. Ha ez nem megy, akkor inkább most szakítsd meg vele a kapcsolatot, mert előbb-utóbb úgyis ez lenne a vége. Ha megoldani nem akarod a problémákat, akkor hamar kezelhetetlenné válnak.
2014. máj. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt ìrtam, MÉG nem beszéltünk erről. Ez nem jelenti azt, hogy eszemben sincs. Véleményekre pedig azért vagyok kìváncsi, hogy érdemes-e mérgezni a kapcsolatot vagy csendben lépjek tovább mint ha mi sem történt volna.
2014. máj. 12. 16:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Plusz igyekeztem viszonozni a segìtséget, de èn csak akkor megyek másokhoz, ha hìvnak vagy kérnek, nem jelenek meg ès intézkedek. Sose szóltam bele a nevelésébe, lenne amit máshogy gondolok, de az én portámon sepregetek. Nem vagyunk egyformák szerencsére, de lehet a jóból is sok.
2014. máj. 12. 16:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Márpedig még mindig azt mondom, hogy ami téged (szerintem joggal) bánt, azt igenis szóvá kell tenni. Kulturáltan, intelligensen. Minél előbb, mielőtt még indulatok gyűlnének benned.
2014. máj. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!