Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ezek után, ti hajlandóak...

Ezek után, ti hajlandóak lennétek beszélni velük?

Figyelt kérdés
Egy éve egy balesetben elvesztettem a páromat, már a temetés idején gyanakodtam, hogy terhes lehetek, elmondtam anyámnak, akitől támogatás helyett felszólítást kaptam, hogy vetessem el, ha tényleg az lennék. Mivelhogy nem akartam, hiszen csak ez maradt nekem belőle, így megtartottam, és titkoltam a terhességemet amíg lehetett. Mikor megmondtam a szüleimnek, hogy már nem vetethetem el, akkor azt mondták "szüljem meg azt a zabit, és valahol hadjam ott" Na ekkor szakadt el a cérna, és összepakoltam és elköltöztem. Anyósomék örömmel fogadták, az egyetlen fiúk így tovább él a szemükben, támogatni akartak, de nem fogadtam el, nem akartam, hogy valaki is azt higgye, hogy azért szültem meg, hogy eltartassam magam, van két évre való spórolt pénzem, a munkahelyemen tárt karokkal várnak vissza. Persze, ha a kicsinek hoznak ruhát, valamit elfogadom, hiszen az unokájuk jogukban áll. A szüleim látni akarják már most, de én őket nem, főleg azok után amiket visszahallottam, azt mondták rólam, hogy csak azért szültem, mert anyósomék gazdagok, és el akarom tartani magam, meg, hogy nem is a volt párom gyereke stb. Nem akarok velük ezek után szóba állni, de anyósomék szerint gonosz lennék, ha legalább egyszer nem láthatnák az unokájukat. Mit tegyek?
2014. ápr. 17. 15:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor állnék velük szóba, ha kb. térden csúszva esdekelnének a bocsánatomért. De lehet akkor sem. Aki ennyire nem állt melletted a bajban, sőt, a saját gyerekéről ilyen undorító pletykákat terjeszt, ne formáljon jogot az "unokájára".
2014. ápr. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan megértem, biztos hogy csak nagyon nehezen venném rá magam, hogy szóba álljak velük.

Ha nagyon jó fej akarsz lenni, esetleg találkozzanak a gyerekkel anyósodéknál, neked ott sem kell lenned, de nem mondhatják, hogy nem láthatták az unokájukat.

2014. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az volt a gonosz, ahogy a gyászodban magadra hagytak és nem álltak melletted, amikor vártad a gyermekedet. A helyedben én nem találkoznék velük.
2014. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Neked kell eldönteni. Egyáltalán bocsánatot kértek? Lehet megbántak mindent. Én utána járnék.
2014. ápr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy elveszítetted a párod és azt is, hogy a saját szüleid így bántak veled.

Nagyon nehezen tudnám ezt elfelejteni, de talán megpróbálnám, ha tiszta szívből bocsánatot kérnek.

Bár velem nem pont ez történt, de a nagynéném, akihez közel álltam, miután anyám meghalt, szinte ugyanezeket mondta nekem, mikor megtudta hogy terhes vagyok. Adjam oda valakinek, többet én nem tartozom a családba. 2,5 év telt el így, pár hete találkoztunk véletlenül és bocsánatot kért, azt mondta nagyon megbánta. Petefészekrákja van, ezért értékelődött át benne minden. Végülis megbocsátottam, senkije nincs, nem akarom, hogy úgy távozzon az élők sorából, hogy haragban voltunk. De a te eseted ennél azért sokkal durvább, megértem, ha nem tudsz megbocsátani egykönnyen.

2014. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén, hogy én szóba állnék velük. Először inkább csak te találkozz velük a gyermeked nélkül, hogy megbeszéljétek ezt az egészet, h miért nem támogattak, amikor szükséged lett volna rájuk, elmondod a sérelmeidet, ők is. Nem veszekedni kell, hanem leülni, és felnőttek módjára átbeszélni ezeket. Ha belemennek ebbe a beszélgetős helyzetbe, és utána úgy látod, akkor engedd meg nekik, hogy láthassák az unokájukat. Aztán utána lehet javulna valamelyest a kapcsolatotok, bár én teljes mértékben megértem, hogy nagyon-nagyot csalódtál bennük, és nyilván nagyon nehéz lesz visszanyerniük a bizalmad. De mégiscsak a szüleid, megérdemelnek egy esélyt, hogy magyarázatot adjanak a miértekre. De természetesen ezt te kell eldöntsd!
2014. ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezek nem szülők. A szülők támogatják a gyermeküket, főleg élete (valószínűleg) legnehezebb helyzetében!
2014. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek nagyon félek a velük való találkozástól, nem tudják hol lakom, nem is szeretném egyenlőre ha megtudnák. Amikor megszületett a kisfiam, még csak arra sem voltak képesek, hogy felhívjanak, pedig a szomszédjuk a legjobb barátnőm aki elmondta nekik, és semmilyen reakciójuk nem volt rá, csak az, hogy jól van. Nem tudom, lehet, hogy megbánták, mert két hónapja összefutottam velük a temetőben, egyedül voltam, és zokogni kezdtek, de nem volt erőm odamenni hozzájuk, illetve nem érzem úgy, hogy nekem kellett volna odamenni. Tudom, hogy megérdemelnek még egy esélyt, de valahogy olyan mintha már nem is a szüleim lennének, hanem két idegen, hiszen mikor igazán szükségem lett volna rájuk, hátat fordítottak nekem.
2014. ápr. 18. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!