Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajlandóak lennétek tüntetni?

Hajlandóak lennétek tüntetni?

Figyelt kérdés
Gondolok ezekre a megszorításokra! Az alanyi jogon járó juttatásokat tőlünk, családosoktól vonják meg! Persze nem attól, akinek tele van a zsebe, mert az csak egy jót röhög ezen. Mi dolgozunk évtizedek óta, fizetjük az adót, tb-t, közterheket! Miért rajtunk verik le ezt már megint!?
2009. ápr. 2. 16:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Én még soha nem tüntettem semmiért, de most hajlandó lennék.

Nem a családosokat kellene megszorongatni, hanem be kellene tiltani a nyugdíj melletti munkavégzést, és akkor szinte mindenkinek lehetne munkája. Vagy nyugdíj vagy munka.

2009. ápr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazság szerint a nyugdíjasoktól nem sajnálok semminemű pénzt, ők egy életen át dolgoztak, az más kérdés, hogy hol, mennyiért, és milyen lett a nyugdíjuk. Miért nem a képviselőkön kezdik a megszorításokat, abból a jó kövér juttatásaikból stb. Persze ezt is tudjuk. Mi, marha átlagemberek alkotjuk az adózók gerincét, akiken mindent le lehet verni. Ez már tényleg felháborít!
2009. ápr. 2. 17:03
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hááát... Igazából igen, még ha nem is hiszem, hogy ez nagyon megoldaná a problémát. De azért nem árt hallatni a hangunkat. Én úgy gondolom, igen sz@rban van az ország, és valamin spórolni kell. De miért mindig azok szívnak akiknek amúgy sincs már/még nagyon pénzük? Amúgy öszintén szólva még talán azt is mondanám, hogy jó, legyen, mert tényleg összeomlik az ország. De akkor a feltételeket is teremtsék meg hozzá! Mert hiába mondják, hogy nem lesz GYED két éves korig, meg a GYES is csak két évig jár, de hát hova a jó büdös fenébe tegye az ember a gyerekét??? Hozzanak létre jó minőségű bölcsödéket, ahová az ember nyugodt szívvel be tudja adni a gyerekét és hozzanak törvényt a részidős munkára, azaz tegyék a munkaadó számára is kedvezővé, hogy a kisgyerekes anyákat részidőben foglalkoztassa. Ha ez már most így lenne, én - egy tényleg jó bölcsibe, ahol egy gondozóra nem 30 gyerek jut - beadtam volna a fiam 1 évesen napi 4 órára. Ez az, amit megtennék. De azt, hogy beadjam egy olyan helyre, ahol túlzsúfoltság van, túlterhelt dadusok vigyáznak ezekre a picikre, és ráadásul reggel 7-től délután 5-ig ott kell lennie, na azt erősnek tartom.
2009. ápr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Maximálisan egyetértek veled kedves második válaszoló!
2009. ápr. 2. 17:13
 5/14 anonim ***** válasza:
38%

Kedves első!

Havi 60ezer nyugdíjból Te megélnél???

2009. ápr. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, most igen, tüntetnék! Ha közben lenne, aki vigyáz a gyerekemre. De nincs. És akkor sem lesz, ha el kell mennem dolgozni (ha lenne hová persze, mert mindenkit inkább kirúgnak, mint 1 éves gyerekkel felvesznek dolgozni). Az feltűnt már a kedves "nagyjainknak", hogy NINCS bölcsődei férőhely??? A gyes-t meg kb. a hajamra kenhetem, mert annyira kevés. Azt hiszem, soha nem voltam egy anarchista, de most nagyon lázadó gondolataim vannak...
2009. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%

Az ország másik végébe is elmennék, ha arról lenne szó, hogy ezzel megakadályozhatjuk, hogy a családok szó szerint éhen haljanak!!!

Most őszintén mire fognak menni, ha elveszik azt a havi 12000 ft-ot??? Az országot a szarból nem húzza ki, minket meg mégjobban a nyomorba taszít! Bele sem gondoltak, hogy ez egy 3 gyerekes családban mit jelent. Nekem egy picurom van, de szegényt már sajnálom, hogy milyen világra született, és milyen világban fog felnőni.

ÉS IGEN MENNÉK TÜNTETNI!

2009. ápr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

17:54-es: akkor szabad lemondani a 60 ezres nyugdíjról, és úgy elmenni dolgozni, ha nem tud megélni. Mert így csak egy marha nagy kiadás az államnak, arról nem beszélve, hogy sok fiatal elől meg, akiknek nem jár semmi más, elveszik a munkalehetőséget!

Végül is marha jó, hogy van egy réteg, aki kap nyugdíjat + mellette dolgozik, és egy másik, aki még nem nyugdíjas, és munkája sincs, mert betöltötték a nyugdíjasok.

2009. ápr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Egy babás mamás tüntetésben én is benne lennék! Nekem sem vigyázna közben senki a gyerekekre. Egy barátnőmnek sikerült bölcsibe adni a kislányát és szerencsére toleráns a főnöke, mert: a bölcsiben a gyerekek általában a saját taknyukon csúsznak ha éppen nem otthon vannak betegen. Már nem egy pici el is jutott a mandula műtétig...
2009. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%
Én nem(lehet lepontozni).Még így is örülhetünk,mert a világon egy országban sem fizetnek-még ha keveset is!!!- 3 évig az anyáknak,h otthon maradjanak a gyerekeikkel.Pedig tőlünk nyugatabbra sincs kolbászból a kerítés.És az a baj,h nagyon sokan azt gondolják,h ez jár nekik...bocs,tudom ezzel sokan vitába fognak szállni,de én csak a kérdésre válaszoltam.Mielőtt beszólnátok tisztázom:magyar vagyok,2 gyerekkel,nem luxus körülmények között élek,nem vagyok gazdag,és nem politizálok.
2009. ápr. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!