Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hajlandóak lennétek tüntetni?

Hajlandóak lennétek tüntetni?

Figyelt kérdés
Gondolok ezekre a megszorításokra! Az alanyi jogon járó juttatásokat tőlünk, családosoktól vonják meg! Persze nem attól, akinek tele van a zsebe, mert az csak egy jót röhög ezen. Mi dolgozunk évtizedek óta, fizetjük az adót, tb-t, közterheket! Miért rajtunk verik le ezt már megint!?
2009. ápr. 2. 16:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Sziasztok.Én az utolsó válaszolóval értek egyet(23:19).Tudtommal Nyugat-európában és Amerikában sem maradhatnak otthon a gyerekkel az anyák 3 évig.pl.Ha jól tudom,Angliában 9 hónap,Amerikában 6 hét.Abban igazatok van,hogy kéne bölcsi,meg a cégektől más hozzáállás,ahhoz hogy részmunkidőben lehessen dolgozni.Franciaországban állítólag annyira kevés a bölcsi,hogy még "meg sem születtett" a gyerkőc és már várólistára teszik...

Szerintem a magyar kismamák,kicsit el is vannak kapatva azzal,hogy ennyi ideig otthon lehet lenni.Tisztelet a kivételnek.Azt meg beszüntetném,hogy a gyes alanyi jogon járna,kivételek persze lennének,pl.aki suliba jár,v. elvesztette munkahelyét,de dolgozott stb.

Ja,mi sem vagyunk jómodúak,kocsi és lakáshitelünk is van és egy 5 hónapos kislányunk...

2009. ápr. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,valahogy kimaradt:a ...6 hét az tényleg durva,szerintem a másfél- 2 év lenne normális.
2009. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A nyugdíjjasok is megdolgoztak a pénzükért!,de ha tud mellette dolgozni,én nem adnám oda az egészet,csak mondjuk 80-90 %-át,persze ez attól is függne,hány órában teszi (pl.8-ban egyáltalán nem dolgozhatna)ill.Nem lenne korengedmény,csak nagyon indokolt esetben.És most lehet lepontozni...
2009. ápr. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Senkit nem szeretnék megbántani, de ne hozzuk már állandóan fel a Nyugatot….itt teljesen más a gazdasági felállás és ha már az igen tisztelt külföldről van szó: pl. a franciáknál divat a pórázon való sétáltatás (nem viccelek)- mármint a gyereken a póráz, a dadánál meg a vége….- unokatesóm most jött haza nemrég, ő mesélte- dada volt. Nincs családi élet, a gyerekeket az au-pair neveli fel. Ennyit erről. Ez kell nekünk? Nem. Legalábbis nekem nem. Mindezek ellenére elmennék dolgozni , ha biztositani tudnák azt, hogy meglegyen a munkahelyem- akár részmunkaidőben is- ezt még támogatom is, de mint látjuk, a magyar kormányzás sok év alatt „bebizonyitotta” a munkáltatóknak, hogy a gyerekes anyukák gnóm szerzetek, azok foglalkoztatása lassan bűntényszámba megy (Start-kártya?...ugyan már…).


15 éve dolgozok, a gyerek nagyon nehezen jött össze. Adót fizetek, sosem csaltam, loptam, hazudtam, elég volt a kizsákmányolásból. Jöhetnek a roma nemdolgozó, segélykéből élő egyedek felkutatása, tegyenek le ők is az asztalra valamit, esetleg a kinai vállalkozó is adózhatna már, …hogy a multikról ne is beszéljek. A képviselők juttatásairól, költségtéritéséről, esetleges fizetéséről is a nép döntsön….nyúzzanak most már mást.


Kérek szépen magyar terméket, magyar árut, magyar életet. Ne egy külföld által rám erőltetett világot adjanak. Ebből volt az elég.

2009. ápr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!