Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, hogy nem szeretek...

Nagyon gáz, hogy nem szeretek kreatívkodni? Meg nem is tetszenek az előállított holmik?

Figyelt kérdés
Folyton frusztrálom magam, hogy egy igazi anya tuti kreatív blogokat olvas és mindig csinál olyan izéket a gyerekével. Csak engem ez untat, meg a lakást sem szeretem ilyesmikkel dekorálni, zavarnak a lomok. Más is van így? Nyilván, ha nagyobb lesz a kislányom, támogatom az ilyen törekvéseit, de biztos, hogy nem fogok folyton ragasztgatni meg dekupázsolni vele...
2014. ápr. 14. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Én pont ilyen vagyok. Utálom az ilyen kézzel készített ajándékokat is (nyilván a kisfiamtól örülök, de felnőttektől már gáz)
2014. ápr. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gyönyörűséges ***** válasza:
55%

detto igy vagyok en is :)

a baratnoim ragasztanak, varrnak, festenek, kreativkodnak, engem pedig annyira hidegen hagy.... 22 honapos a lanyom nem is csinalok vele ilyeneket :( annak idejen az en anyam sem csinalt ilyeneket velem, gondolom ez ebbol fakad es lehet miattam az en lanyom sem fogja elvezni ezt a tevekenyseget.....hat valaki ebben jo valaki pedig masban en igy fogom fel!

2014. ápr. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

hát én amikor megláttam egy alsós oszttálytermet, azt hittem elájulok. méga plafon is tele volt a készített dolgokkal.

igen a gyerekek agya mint egy szivacs, egyszerűen kielégíthetetlen, mindig adni kell bele minél több, minél több típusú dolgot a világbl, a természetes kíváncsiságukat ösztönözni kell, folyamatosan nyitittnak kell tartami őket a világra, jobb, ha ez a habitus minél hamarabb beékelődik, mert ellenkező esetben belőlük lesznek a szám.gép előtt kockulók, meg akik nem találják fel magukat, mert nincs is munkaaaaah azé nem tanáloook

2014. ápr. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megnyugtattatok :)

Harmadik válaszoló: másképp is lehet törődni meg foglakozni a gyerekkel, nem csak kreativkodással. Sütünk, rajzolunk, gyurmázunk, sarazik, kertészkedünk stb.

2014. ápr. 14. 22:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is nehezen veszem rá magam- de azért megcsinálom velük... festünk, ragasztgaunk, dekupázsozunk... Nagyon szeretik. De leginkább magunknak, nem ajándékozásból.

Most pl legutóbb iskolalátogatáson voltunk, és az iskolában husvéti díszeket készthettek az ovisok. Levágott műanyag pohárból tojástartót, meg kiskosárkát... persze jó szórakozás volt megcsinálni, de hazajöttünk és elraktam, azért nem dekorálom vele a lakást. :))

Persze ez korfüggő, egy 4-5-6éves gyerek már elég ügyes ilyen téren, de hogy pl a 2éves gyerekkel leüljek festegetni... , meg ragasztani valami jópofa képet vagy akrámit?? .... hát akkor több a kár, mint a haszon-szóval ezt én is hanyagolom legtöbbször. De még a gyurmával is úgy teleszór mindent- azt is utálom. :( VEle inkább marad a legózás, építés, kirakózás, stb.

2014. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A Tökéletes Anya nem létezik, aki mindig mindent tökéletesen csinál és miközben kenyeret süt az atomfizikáról kiselőadást tart és a háttérben Mozart szól. Van amiben te jobb vagy mint más anyuka, te meg nem szeretsz kreatívkodni, na és?

A gyerekek tudják, hogy tök béna vagyok, de megbeszéltük, hogy senki sem tökéletes, még én sem. Ehhez se türelmem se tehetségem, lelkesen mutatják hogy ők mit csináltak, kérdezgetik, hogy "anya, te tudnál ilyet", mondom hogy nem, vihorászunk rajta hogy az én kezembe csak olló és ragasztó (különösen pillanatragasztó) ne kerüljön és ennyi.

2014. ápr. 15. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz,hogy az az igazi anya.Kreatív vagyok,ha van valamihez kedvem pl a napokban kisfiam konyháját kiegészítettem mondjuk nem volt sajt,virsli és tészta így kerítettem egy régi vacak pólót,régi nejlon harisnyát sárga pólóból csináltam sajtot,tésztát a harisnyából meg a virslit.Zavart,hogy nem lehet sehol venni igazából ilyen hozzávalót,vagy ha lehet 4-5ezer a csomag és a 90%a papír doboz a kiegészítőnek ami kb 2 napig élné túl.Szeretem ha feldobhatom a lakást de ezt 80%ban nem saját készítésű dolgokból,főleg,mert időm sincs,ráadásul sokszor olcsóbb megvenni készen,mint hozzá a papírt,anyagot egyebet,viszont csináltunk olyat mikor kisebb volt,hogy a kéz láb nyomatát ajándékoztuk a nagyszülőknek pl.Viszont van egy ismerősöm aki szinte minden nap csinál valamit a gyerekkel,de Ő rá is ér és imádja az ilyen dolgokat.Szerintem ettől senki nem lesz jobb,vagy rosszabb anya.
2014. ápr. 15. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!