Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kismamák, anyukák! Szeretnék...

Kismamák, anyukák! Szeretnék 3 kerekű babakocsit venni, aminek nagy a belső fekvő felülete, és több részből is áll. Milyet válasszak?

Figyelt kérdés

Mindenképpen praktikus, megbízható babkocsira gondolok, mert nemsokára érkezik a kisbabánk és én ilyen 3 kerekű csodamasinát szeretnék neki, de nem tudok eligazodni a márkák között. Valóban jobbak a 3 kerekűek, mint a 4?

Irányíthatóság szempontjából mennyire jók? Milyen márkát ajánlanátok? Esetleg tudtok képet is linkelni?


2009. dec. 17. 19:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,


mi Coletto Aveo-t vettünk, a www.bergon.hu-n meg tudod nézni, vagy a www.lurkobababolt.unas.hu.-n, a fő szempont az volt hogy legyen könnyű (6kg). Ezt teljesen vízszintesre lehet állítani + 2 pozícióba, textilmózes van hozzá, lábzsákkal, végzáróval, hátizsákkal, esővédővel 47e volt, egy mozdulat összecsukni, könnyű irányítani, de nem fútós kocsi, én imádom.

2009. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi használtan vettünk, a Hauck futós, fix első kerekű változatát, ami akkor (3 éve) új árban 80 körül volt. Ennek is van kivehető mózeskosara, ami szembe is fordítható, tehát látod a baba arcát, illetve külön ülése, amikor már nem kell fektetni, bár ez is lehajtható fekvő pozícióba, lábzsák, esővédő, miegymás, csak autósüléses hordozó nincs hozzá. Irtó nagy, súlyos, nem olyan biztonságos, mint a 4 kerekű volt, egyszer borult is egy köves lejtős talajon, amikor a gyerek izgett-mozgott és apuka kezéből kicsúszott a kocsi. Az, hogy nem bolygósítható a kerék, futáshoz és terepre talán jó, utcára, főleg keskeny helyekre nem, rosszul kanyarodik, széles, lomha, lépcsőn cipelni komoly erőt igényel. Előtte kommersz 4 kerekű volt a nagyobbiknak, és nekem az jobban bevált, még ha nem is volt olyan dizájnos. Ha ragaszkodsz a 3 kerékhez, akkor bolygósíthatót, kisebbet és "filigránabb" modellt keress. Most várjuk a harmadikat, már nem veszek babakocsit, áttértünk a hordozóra, ez a batár nagy 3 kerekű végszükségben még megteszi, de alapvetően az a tapasztalatom (bocs a litániáért), hogy nem az a lényeg, hogy 1 kocsi végig szolgáljon. Úgy sok a kompromisszum és magas az ár. Legyen egy kényelmesen tolható fekvő pozícióba is rakható kocsi (ne csak a hordozóval lehessen csecsemőkre alakítani), amit ha kell, ültetni is tudsz, és később, úgy 8 hónapos kortól külön legyen egy könnyű, összecsukható esernyőkocsi, amikor már csak ül, és amit 2 éves korig tudsz majd használni, ebből is 160-175 fokig lehajtható, merev háttámlás modelleket ajánlanám a gerinc és az alvásigény miatt. Akkor is legyen könnyű, ha kiszáll a csemete és végül a válladon viszed haza összecsukva a pántján, és amit nem nehéz bepréselni a csomagtartóba a nyaralásnál, amit könnyen cipelsz egy 20 kilós gyerekkel fel a lépcsőn, és ami elfér a szűk járdán is. Ezt fogod többet használni, ebben biztos lehetsz, de ezt elég majd akkor megvenni, amikor a baba elmúlik féléves.
2009. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi Jane Slalomot használunk Mátrixal. HAsználtan 80 körül lehet venni, a Mátix egy vízszintesig dönthető autósülés, ami a babakocsin mózesként is használható.

A sportrésznek nagy és praktikus, a havon is tökéletesen siklik, akár egy ujjal tolható /nem vicc/.

Sportrész:

[link]


A Mátrix:

[link]

2009. dec. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Szia.Nekünk ilyen van.Igaz 6hónapos kora óta használjuk,de nagyon szeretem.Valóban könnyű tolni és könnyű maga a kocsi is.Vizszintesig dönthető,ha elalszik a bébi.És még azért jó,mert beöltöztetve is belefér.Láttam olyat kinél a dzsekitől nem tudtak hátra dölni rendesen a babák,olyan volt,mintha beszorultak volna.

2009. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Azt is kérdezted, hogy jobb-e a 3 kerekű. Nem tudom, csak azt, hogy a 4 kerkű olyan szempontból jobb, hogy meg lehet fordítani -persze nem mindegyiket, de pl. nekem ez fontos szempont volt. /nap, eső, stb miatt, jobb úgy nekem, hogy megfordíthatom a tolókart/

3 gyerekes anyuka

2009. dec. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!