Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te milyen anyagú cumisüveget...

Te milyen anyagú cumisüveget használsz a gyereknél?

Figyelt kérdés
2014. márc. 21. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Műanyag MAM cumisüveget.
2014. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műanyag, volt üveg, de egy hétig bírta, leejtettem és eltörött!
2014. márc. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Műanyag (Avent és Mam) mert az üveget nem lehet mikrós sterilizálóban fertőtleníteni, és ahhoz ragaszkodtam, nem akartam főzögetni meg fertőtlenítőzni...
2014. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Műanyag.
2014. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üveg! Pár éve volt gond a műanyag cumisüvegekkel. Rájöttek, hogy a BPA-t tartalmazó cumisüvegek hormonrendszeri és fejlődési rendellenességet okozhatnak. Én elvesztettem a bizalmamat a műanyag cumisüvegekkel kapcsolatban.

Ezt a cikket találtam a neten:

"Mérgező cumisüvegek

Még a BPA-mentes műanyag sem biztonságos?


Az úgynevezett BPA-mentes (Bisphenol A, egy műanyagipari alapanyag, amely káros az emberi szervezetre, cumik, cumisüvegek is tartalmazzák) műanyagokból is oldódhatnak hormonszerű vegyi anyagok. A BPA-mentes cumisüvegek, pet-palackok és más ételtárolásra alkalmaz műanyag dobozok használata sok ember számára jelentett idáig biztonságérzetet.


Csakhogy egy új kutatás szerint a BPA-mentesség nem jelent teljes biztonságot: tudósok tesztelték a 20 legnépszerűbb BPA-mentes cumisüveget és 450 egyéb étel- és italtároló műanyag terméket, és azt tapasztalták, hogy gyakorlatilag mindegyikből oldódik valamilyen kemikália, amelyek miatt a sejtek úgy érzékelik, mintha ösztrogén jelenne meg a szervezetben, és ez potenciálisan okozhat fejlődési, vagy termékenységi problémákat.


A kutatók apró darabokra vágták a dobozokat, zacskókat, üvegeket és olyan folyadékba helyezték őket, amelyek ételként és italként viselkedtek. Ezután különböző módon – mikrohullámú sütő, forrásban lévő víz, ultraviolasugárzás által – aktivitásra bírták a darabkákat, és azt tapasztalták, hogy bizonyos mellrák-sejtek gyorsabban szaporodtak, amikor az ösztrogén-jellegű vegyi anyagokkal érintkeztek.


Ennek ellenére nem feltétlenül kell minden műanyagot örökre száműznünk életünkből, bár egyelőre még nem tisztázott, mekkora dózis jelent valódi veszélyt az emberre. Mindenesetre a kutatók azt tanácsolják, vigyázzunk, hogy a műanyagtartalmú tárolók, dobozok, zacskók, üvegek ne forrósodjanak fel, és en érje őket semmilyen sugárzás. És érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy a BPA-mentes jelzést ne váltsa-e fel az EA (ösztrögén aktivitás)-mentes felirat."

2014. márc. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!