Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A következő 2 évben tervezünk...

A következő 2 évben tervezünk a párommal családot alapítani. Ha fél évvel ezelőtt kipróbáltam a speed-et, biztonságos már a családtervezés?

Figyelt kérdés
Mindent jól akarunk csinálni, de aggódom, mert egy fél évvel ezelőtt baráti társasággal kipróbáltam a speed-et, a párom pedig akkor már nem először élt vele, bár soha nem rendszeresen, kb 3-4 havonta egyszer. Azóta nem próbáltuk többször és arra vagyok kíváncsi, hogy mennyi időnek kell eltelnie, hogy ha teherbe esek, a picinek semmi baja ne legyen ebből kifolyólag? Olvastam több helyen is a szer hatásairól de konkrétan nem találtam választ arra, hogy egyáltalán a spermiumban vagy a petesejtben megtalálható-e, ha valaki élt a szerrel. Bocsánat ha alapvető dolgok ezek, vagy nyilvánvalók, de ahhoz, hogy bátran merjünk neki állni, tudnom kell a pontos választ! Előre is köszönöm!

2014. márc. 5. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A cigire azt mondják, hogy egy év alatt ürül ki a szervezetből. Bár amíg drogoztok nem hiszem, hogy gyereket kellene terveznetek, akár milyen ritkán is.
2014. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a fogantatás napján speedeztek, az sem károsítja a babát.

Ez a biológia, a többit leírta az előttem válaszoló.

2014. márc. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a "kedves" válaszokat. Annyit azért hozzáfűznék, hogy az első válaszoló igazán elolvashatná újra a fenti szöveget, mert nem drogozunk. Én egyetlen egyszer próbáltam ki és az is már több, mint fél éve volt. A családtervezést pedig 2 éven belül tervezzük, de még nem állunk neki, míg erre a kérdésre nem találok kielégítő választ! Ha nem lenne a leendő pici babám egészsége mindennél fontosabb, akkor eleve nem érdekelne a válasz sem! Nem azt kérdeztem, hogy speed-ezhetek-e tovább, ha gyereket szeretnék, hanem hogy egy egyszeri kipróbálásnak mi lehet a következménye! A cigiről én is tudtam és soha nem dohányoztam, de azért köszönöm a választ!
2014. márc. 6. 15:50
 4/6 A kérdező kommentje:
A második hozzászólótól szeretném kérdezni, hogy akkor ha jól értelmezem, bátran neki állhatunk akár már ma is, nem lesz semmi káros következménye a babára a fél évvel ezelőtti esetnek?
2014. márc. 6. 15:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm lett terhes úgy, hogy a párja elméletileg leszokott a drogról, de aztán kiderült, hogy mégsem. Azt mondta a dokija, hogy nem lesz baja a gyereknek, mert csak az egészséges sperma tudja megtermékenyíteni a petesejtet. A gyerek teljesen egészséges, anyuka sose narkózott.

De csak akkor álljatok neki, ha ennek a narkókipróbálgatós időszaknak tényleg vége!

2014. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bátran nekiállhattok :)
2014. márc. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!