Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nem tudom, miért gondolkodok mostanság állandóan ilyeneken. Azon gondolkodok, hogy vajon megéri-e gyermeket hozni a világra, mire oda kerül a sor. Nagyon családcentrikusnak neveltek szüleim, és nagyszüleim is, és egy kicsit bánt az, hogy nem vagyok biztos benne, hogy a gyerekemnek jó lesz-e a jövője. Nem politikailag, és pártoktól teljesen függetlenül, nem érzem sem magam, és később a gyerekemet még annyira sem érzném biztonságban. Annyi rosszindulatú ember van, és még ezer tényező, ami nagyon elgondolkodtat, hogy megéri-e gyereket vállalni. Természetesen nagyon szeretnék apa lenni, csak a gyermekemnek nem szeretnék rosszat. Hogy tudna boldogulni? Nem látom azoknak az értékeknek a kamatozasát, amiket nagymamámék, és szüleim tanultak, es adtak át nekem. Ezek kezdenek elértéktelenedni. És nem biztos hogy másfajta, hasznosabb elveket tudnék átadni a gyerekemnek. Lehet pesszimista vagyok, de nagyon sokszor azt látom, hogy egyes embereknek mindent szabad, mert anyagilag feljebb állnak, persze nulla munkával, és ezeket az embereket, sok helyen többre becsülik. Lehet nincs így, de ezt most így látom, és elkeserít, hogy én is, lehet hogy egész fiatalságomat végig tanulom, aki lop, csal, hazudik, mégis többet ér el. És úgy látom, hogy ez egyre csak fokozódik. (Ha valaki máshogy látja, ne essen nekem, inkább beszéljük meg.) Tulajdonképpen annyi, hogy egy sokkal szebb világot szeretnék a gyerekemnek, ahol még élnek a tisztesség, tudás, és becsület elvei. És nem kell mindennap megmagyarázni, mint nekem, például, hogy attól mert szegényebb vagyok nem vagyok kevesebb! (csak az a baj, hogy nem biztos hogy nem vagyok) Lehet, hogy a világban, de lehet hogy bennem kavarodtak össze az értékrendek. Természetesen még nagyon messze vagyok a gyerekválalástól, csak ez nagyon foglalkoztat. Mit gondoltok erről?


15/f


2014. febr. 23. 22:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést az ékezetek, néhol lemaradtak.
2014. febr. 23. 22:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem pesszimista vagy, csak realista. Tényleg csak akkor érdemes gyereket vállalni, ha maximálisan biztos megélhetése van valakinek, nincs semmilyen tartozása, sőt van tartaléka arra az esetre, ha mégis elvesztené a munkáját. Ezen kívül rengeteg türelem és szeretet kell egy gyerekhez. Ha egyszer valaki gyereket vállal, nem dobhatja félre, mert nincs kedve foglalkozni vele! Onnantól kezdve, hogy megszületik, ő az első és legfontosabb!
2014. febr. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nincs a gondolkodásoddal semmi baj, sőt nagyon sok példát vehetnének rólad!
2014. febr. 24. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Julie S ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy mostanában azért érdemes gyereket vállalni, hogy olyan értékekre tanítsuk meg őket, amikkel újra élhetővé tehetik maguknak, vagy majd az ő gyerekeiknek, unokáiknak, dédunokáiknak a világot. Nem lehet egy földi paradicsomba pottyantani őket, akármennyire is szeretnénk. Természetesen tudom, hogy egy-két ember sz*rt sem tud változtatni a világon, de hátha nem lesznek egyedül. Legalább a lehetőség ott van és az már elég. Az lenne a kiábrándító, ha már ez sem lenne.
2014. febr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. febr. 24. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!