Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apuka elköltözését hogy élte...

Apuka elköltözését hogy élte meg 2-3-4 évesed?

Figyelt kérdés

Három évesek múltak az ikreim, apuka szombaton költözik el. Bár az utóbbi pár hétben sokszor csak akkor jött haza, mikor ők már aludtak, reggel meg még aludtak, mikor elment, kb 2-3 naponta látták esténként 1-2 órát. Úgy vettem észre, nem is hiányolták, még csak meg sem kérdezték soha, hol az apjuk.

Szerintetek a véglese szétválás után sem lesz baj?


2014. febr. 20. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
én nem voltam ilyen helyzetben, de az egyik közeli barátom igen. nagyon féltek a beszélgetéstől, leültek hármasban és mondták, h "mostantól apa máshol alszik, de napközben sokszor jön és ugyanúgy mókáztok meg mentek együtt mindenhová". a kislány annyit mondott, h "jó" és nem foglalkozott tovább a dologgal, kérdése sem volt. valószínűleg ebben a korban nem is mindegyikük fogja fel a jelentőségét, ők még nem tudják, mi a "válás", így azt sem, h ez most pont az. ne kiabáljatok előtte, a válás előtti balhékat egy életre megjegyzik. a (lehetőség szerint) csendes elválás kevésbé dekódolható számukra
2014. febr. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

hány éves volt a kislány?


Hát sajnos sok volt a veszekedés. Novemberben mondtam meg neki, hogy mennie kell lassan.

Akkor elég agresszív volt, aztán kb 1,5 hónapja nagyon csúnyán beszélt velem, és akkor megmondtam neki, hogy máris költözhet, ha nem változtat a stílusán, én is rendesen beszélek vele. Azóta egy hangos szava nem volt, teljes nyugalomban élünk, persze tudom, hogy az előző időket nem fogják a gyerekeim elfelejteni.

2014. febr. 20. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is mondtam a gyerekeknek, hogy apa már nem jön vissza, nem velünk fog lakni, de nagyon nem hatotta meg őket. A kicsi két hétig észre se vette, akkor kérdezte meg, hogy apa számítógépezik? Mondtam, hogy már nem lakik itt. A válasz annyi volt, hogy jaaaa.


Mivel ilyen az apuka, valószínűleg nem fogja őket lelkileg megviselni.

2014. febr. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 és 4 évesek voltak. Első hétben minden rendben volt, jött az apjuk mindennap, játszottak, aztán elment. Második héten kezdték el hiányolni estenként, nyafogtak hogy maradjon, míg lefekszenek. Ezt csináltuk egy darabig, majd egyre korábban ment el. Először lefektettük őket, utána már fürdés után, maj előtt. Lehet túl sokáig húztuk, talán túlféltettük öket, de ez válásnál már csak ilyen. Utána jött a nyár, többet csavarogtak, valahogy átáltunk arra hogy ott alszanak. Azóta, 5 éve ez működik, kétlakiak lettek. Ez is egy megoldás lehet, nálunk bevált.
2014. febr. 21. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Közeli ismerősömék úgy csinálták, hogy apuka mindnen nap jött és csak a fektetés után ment el. Tehát a gyerek észre sem vette, hogy nem lakik ott az apuka. Aztán szépen lassan egyre korábban ment el és néha kimaradoztak napok. Mára már teljesen megszokta.

Szerintem a Te esetedben a gyerekek annyira nem kötődnek az apjukhoz, jó eséllyel simán hozzászoknak.

2014. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

épp, h betöltötte a hármat

2014. febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!