Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekek miért sírnak...

A gyerekek miért sírnak többet mint a felnőttek (általában)?

Figyelt kérdés

Nem feltétlenül a kisgyerekek, hanem a nagyobbak is.

Vagy pl ha sír egy gyerek, mert fáj valamije, azt egy felnőtt kibírná.


2014. febr. 2. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Szociálisan tanulja meg, hogy sírni sok esetben "nem illik", illetve felnőttként gyengeséget mutat. Ezért a felnőttek visszafojtják.

A gyerekeknél ez a fékrendszer még nem működik annyira.

2014. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Részben, mert még nem tanulták meg, hogy uralkodjanak magukon. Másrészt, hogy felhívják magukra a figyelmet.
2014. febr. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért mert nem tanulták még meg, hogyan kell az érzelmeiket kontrollálni. Örülni is éppen akkora elánnal tudnak, az én 2.5 évesem örömében ugrál és a kezét rázza közben. És hangtompítás nélkül tudnak tiszta szívből nevetni is.
2014. febr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekik még nehezebb szavakba önteni a nem tetszésüket, mint a felnőtteknek, tehát sírással fejezik ki.
2014. febr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazuk van az előttem szólóknak, de azt is hozzá kell tenni, hogy egy gyerek sokkal nagyobb érzelmi kilengésekkel él, mint mi, felnőttek. Számára, ha elveszik a játékát, vagy nem az történik, amire éppen vágyik, stb. az ott és akkor valóban a „világ végét” jelenti. Az elvont gondolkodás, az ok-okozati összefüggések felismerése szép fokozatosan alakul ki náluk. Alapvetően érzelmi lények, és teljes gőzzel élik át az érzelmeiket, de nem „tartogatják” azokat, mint mi felnőttek.

Ha megfigyeled, egy kisgyerek, aki olyan elkeseredetten bömböl, hogy azt hinnénk, sose lesz vége, képes arra, hogy a következő pillanatban – pl. meglátva valami érdekes dolgot – teli szájjal kacagjon.

(Ezt a „képességet” én is szívesen magamévá tenném, mert egy kiadós ordítás után képes vagyok órákig remegni, míg a gyerekem már rég boldogan játszik valamit. :))


A fizikai fájdalomra reagálás kiskorban nyilván szintén a fentiek szerint működik, de később már nagyon függ attól is, a környezete hogyan reagálja a dolgokat, illetve az egyéni fájdalomküszöbtől (ez utóbbi a felnőtteknél is nagyon különböző). Ha elesik, és anyuka folyton visítva/szörnyülködve rohan Ödönkéhez, akkor Ödönke valószínűleg később rá fog játszani a dologra, hogy felhívja magára a figyelmet. Ha viszont a sérülés nagyságának megfelelő reagálnak erre, akkor nem fogja túldimenzionálni a problémát. Az egyéni fájdalomküszöb és érzékenység nagyon eltérő lehet, az én gyerekem fizikai fájdalomnál csak akkor sír, mikor már tényleg óriási a gond, viszont lelkileg nagyon sérülékeny, ismerek olyat, aki pont fordítva.

2014. febr. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!