Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire fontos a...

Tényleg ennyire fontos a tanulás gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm aki egyetemre jár levelező szakon. Van neki egy 1,5 éves kisfia. A kisfiúról annyit, hogy egy percet sincs el egyedül mindig kézben kell lennie és persze a középpontba, mert ha nem akkor megy a hiszti és a "sztrájk". A kis srác nappal csak 1 órát alszik. Anyuka büszkén mondja ha kell ő éjszaka tanul.Most is 3 nap éjszaka tanult este 9 től hajnal 4 -5 ig.Majd lefeküdt aludni. Ez mind szép és jó, de másnap hol a gyerek? Hogy bír vele foglalkozni? Hogy végzi el a házimunkát? És még 1000 kérdésem lenne. Most Ő szuper anyu vagy csak nekem tűnik mindez furcsának?
2009. dec. 4. 14:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha idegesít a csaj kerüld el nagy ívben. Ha véletlen összefuttok pár perc művigyor azután csá, kalap-kabát. Nálam azok a szuperanyuk akik egyes-egyedül csinálják végig a csecsemőkort, pláne ha két kicsivel. Tudom milyen, mert egy évig nem volt segítségem, amíg anyu nyugdíjba nem jött. Dögnehéz volt. Úgyhogy minden megbecsülésem a Tiéd, sok kitartást és örömet kívánok :)
2009. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha az ismerősödnek ilyen a stílusa, akkor gondolom ez nem csak ebben nyilvánul meg. Nem kell mindenkivel jóban lenni, nem lehet mindenki kebelbarátnő. Ha nem csíped az illetőt, hát nem csíped, ez van. Ettől még ő nem lesz rossz. Nem hinném, hogy ő kevesebbet érne azért, mert az anyukája vigyáz a gyerekére, meg hogy takarít nála. Én is örülnék, ha ezt megtenné nekem valaki, csak persze anyukámtól nyilván nem várhatom (nem is nyugdíjas még), de ha ő szeretné, hogy így legyen, én nem bújdosnék el szégyenemben. Mondjuk nem is dicsekednék vele, meg nem mondanám, hogy nincs semmi segítségem, ha egyszer van, de itt nem arról van szó, hogy ez az ismerősöd rossz szülő vagy bármi ilyen, hanem szeret dicsekedni, szereti fényezni magát. Hát van ilyen.
2009. dec. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ha lehet elkerülöm a csajt mert én nem igazán szeretem az ilyeneket, de sajna tudja hol lakom. Már teljesen minimálisra redukáltam a találkozásainkat. De amikor összefutunk utána mindig olyan méreg önt el hogy fel tudnék robbanni.Egyébként nem gondolom hogy rossz anya csak öntelt aki nem foglalkozik senki és semmi mással csak magával, azzal hogy neki jó legyen.És igen azt is tudom hogy nem vagyunk egyformák, de amikor a kérdést kiírtam éppen egy váratlan találkozás utáni vihar perceit éltem át és ezért írtam ki a kérdést. És a legfontosabb nem vagyok irigy, hisz én boldog vagyok a két csodaszép gyerkőccel és a legfontosabb én nem maradok le semmiről azért mert éjjel nappal máshol lenne a gyerek.
2009. dec. 7. 07:36
 14/14 anonim ***** válasza:

"Szuperanyukát" én még egyet sem láttam!

A nap mindenkinek 24 órából áll, legfeljebb jó szervezéssel lehet segíteni azon, hogy többféle dolgot is tudjon csinálni az ember. De ez nem könnyű, ennek komoly ára van: az ember hamar kimerül és ha túlhajtja magát, akkor a szervezet megbosszulja ezt. Például beteg lesz. Szóval hetekig, hónapokig nem lehet pár órahossza alvással kihúzni. Tehát ilyen "szuperanyu" legfeljebb pár napig, hétig lehet valaki.

Ezzel szemben akinek ilyen segítsége van, mint amit írtál, abban semmi "szuper" nincs. Úgy könnyű, ha az ember gyerekét más neveli... Viszont mindennek van következménye az életben. Lehet, hogy most a tanulás miatt odaadja majdnem egész napokra a gyerekét a nagyinak, aztán majd pár év múlva csodálkozni fog, hogy a nagyihoz jobban ragaszkodik, mint őhozzá. Én már láttam, átéltem hasonló helyzeteket, lehet, hogy csak évek múlva jön rá, hogy más lett volna a helyes megoldás. A félreértések elkerülése végett: én is tanulok a gyerek mellett. De nem a gyereket lepasszolva, hanem csak mértékkel, amennyire a kisfiam engedi. Ha összejön a papír, akkor oké, ha nem, akkor legalább a gyerekkel töltöttem az időmet helyette.

2009. dec. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!