Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan mérges rám a párom?

Jogosan mérges rám a párom?

Figyelt kérdés

A lányom nemsokára 3 éves lesz. Kinéztem neki egy babaházat ,használtan, sok kiegészítővel. Direkt használtat néztem, mert úgy jóval olcsóbb. A sok kiegészítővel együtt 25.000 Ft. De így nem kapna semmi mást, csak ezt. A házat tőlem, a kiegészítőket elosztanám a rokonok között. A párom (aki nem a gyerek apja, és fél éve vagyunk együtt) ma nekem esett, hogy miért kell ennyi pénzt elverni játékra, a gyerek ugyanúgy elvan egy 1000 Ft-os valamivel is. Kiabált, veszekedett velem, és szerinte nem vagyok normális.

Jogos? Felesleges megvenni? Igazából ez egy olyan játék, amivel sokáig tudna játszani, ezért is gondoltam, hogy megérné megvenni.


2013. dec. 29. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, mennyire álltok jól anyagilag.

Én biztos nem vennék ilyen drága ajándékot a lányomnak, de azért, mert mi ezt sajnos egyáltalán nem tehetjük meg.

Ha esetleg 100 ezres a fizetésetek, akkor viszont ki lehet spórolni az árát.

2013. dec. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Én úgy gondolom, hogy fél év után nem kéne beleszólni, hogy mit veszel a lányodnak. Ha ki tudod fizetni anélkül, hogy ételtől, vagy a számláktól veszed el a pénzt, vegyed meg. A párodat meg állítsd le, mert ha fél év után ilyen, akkor milyen lesz évek múlva?
2013. dec. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
"...A házat tőlem..."= tőled és nem a párodtól, a többit pedig a családtól kapja, tehát nem jogos. Nyilván függ az anyagi helyzetetektől is, de ha nem megterhelő, akkor miért ne?
2013. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Gyesen vagy? Mert akkor teljesen jogos
2013. dec. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a párod tart el,é nem beszélted meg vele akkor jogos,ha viszont dolgozol és a saját pénzedből vennéd akkor nincs beleszólása.
2013. dec. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a saját pénzedből vennéd, nem? Ha a párod pénzéből, vagy a közös kasszából, amit nem beszéltél meg vele akkor már érthető hogy kicsit furcsállja. Mondjuk még akkor sem kellene ordibálnia, ez azért túlzás, végül is kire költsétek a pénzt ha nem a gyerekre.
2013. dec. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Gondolom dolgozol es nem O tart el Titeket, igy szerintem abszolut nincs hozza koze, hogy mit veszel a Lanyodnak!

Ha O gurcol a penzzert es Te meg nem dolgozol (tudom, hogy gyest akkor is kapsz de azt boven tudjuk hogy semmire se eleg!), akkor viszont Neki van igaza es jogosan mondja azt hogy az altala megkeresett penzbol ne vegyel ilyet! Mindegy hogy 100-200-300 a fizuja!

2013. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nem az o penztarcajabol szandekoztad kiemelni a ravalot, akkor semmi koze hozza. Mondjuk az igaz, hogy a gyermek nem a jatek ara miatt orul, hanem a milyensege miatt. Viszont ha vagyik ra a lanyod, es ki tudod fizetni, akkor vedd meg neki. Hasznos, klasszikus jatek, az en fiaim is kaptak egyet most karacsonyra.


Viszont nezz azert meg korul, mert mi az aldiban vettuk 10000-ert berendezessel, babakkal egyutt. Es 25000-ert fajatekboltban is kapni nagy meretut berendezessel egyutt babak nelkul. (Pl Debrecenben az Auchan uzletsoron is van ilyen bolt.)

2013. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megmondani. Együtt éltek, közös kasszán vagytok vagy nem?

Bár akármi is a válasz minimum a megbeszélni kellett volna.

2013. dec. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
Azt mondjuk én nem írnám,hogy semmi köze hozzá. Kérdező vele tervezi leélni az életét mégis,hogy ne lenne köze hozzá vagy hogy gondoljátok pénzét, szabadidejét, figyelmét költheti rá, de maradjon mindig kusban. Ki az a hülye aki ezt eltűrné?
2013. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!