Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves babám utál hajat...

1 éves babám utál hajat mosni, ordít közben. Hogy lehetne megszerettetni vele?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat.
2009. nov. 26. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves és ordít amióta megszületett mikor a hajmosásra kerül sor. Nekem nem szerette meg. :-(

Remélem ti jobban jártok.

2009. nov. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én sem tudlak bíztatni, nekem a 3 évesem sem barátkozott még meg a dologgal...

Emlékszem, gyerekként én sem szerettem a hajmosást. Aztán mikor már nem sírtam a konkrétan a hajmosás miatt, utána a hajszárítást gyűlöltem...


Ami egyébként segíthet, hogy amikor mosod a haját, tegyél a szeme elé egy törölközőt, így nem folyik az arcába, a szemébe a víz és a sampon.

2009. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az enyém is két éves, az esetek 98%-ban ordít. Pedig teljesen tudja, hogy ha hátra hajtja a fejét, nem folyik a szemébe a víz, de még úgy is ordít.

Sok mindent kipróbáltunk már:

Magának is dörzsölheti, kis kancsóból öntjük a vizet, vagy zuhanyból, közben a másikunk szórakoztatja (nálunk apa fürdet), énekelünk vagy verset mondunk, feláll, vagy "befekszik a vízbe" stb stb.

Nagyon aranyos, mert az apja próbál vele "alkudozni", hogy ma nem kell sírni, erre ő közli, hogy "de, kell a sírás" :o)

Utolsó kísérletünk félig sikeresnek tűnt: a mikulás csomagból kapott egy kis darabka Fruttit a szájába, na és így csak halk nyöszörgés volt. :o) utána persze fogmosás...

Szerintem egyszer majd kinövik, csak nekünk kell bírni cérnával. Ennek ellenére mi minden nap mosunk, mert amióta ezt tesszük, elmúlt a koszmó, no meg ahogy a lányom önállóan táplálkozik, gyakran belekerül ez-az. :o)

2009. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Keresztfiam 8 évesen is közölte, hogy nem hajlandó hajat mosni. A mamája bezúzta a tus alá és jól megcsutakolva nem kis ordítás mellett...:( esetleg hajmosó karika? Brendonban lehet venni.
2009. dec. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Enyém másfél éves és már csak bevizezem a haját üvölt. Nyáron mikor minden nap kellett mosni a homok miatt kezdte megszokni, már valamikor szépen hátrahajtotta. De most, hogy hetente csak egyszer mosom förtelem amit művel.

De volt egyszer olyan kb. 10 hónapos volt, hogy belefodítottam a haját a vízbe, úgy megijedt, hogy egy hétig alig lehetett megfürdetni is..

2009. dec. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!