Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nemsoká lejár a gyesem,...

Nemsoká lejár a gyesem, megyek vissza dolgozni, de mi van, ha közben terhes leszek?

Figyelt kérdés

Járt már így valaki? 1-2 hónap múlva kezdhetnék dolgozni újra, már felvettem a kapcsolatot a munkahelyemmel. Viszont a tesót is mostanában tervezzük. Igazából 3,5-4 évet szeretnénk a két gyerkőc között, így most kellene elkezdeni próbálkozni.

Mondjuk még nincs meg a pozíció ahová konkrétan visszavesznek (multiról van szó), de mi van, ha a kivett szabim alatt bejelentem, hogy terhes vagyok? Vagy utána egy hónappal?

Nagyon gáz szerintetek?


2011. szept. 14. 22:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most járt le a gyes, tavasszal még úgy volt, hogy megyek vissza, de közben kiderült, hogy jön a kistestvér. Amikor letelt a rizikós első 12 hét, akkor bementem a főnökömhöz (államigazgatás), elmondtam, hogy mi van, mert a helyettesítésemről így gondoskodni kell. Most szabadságon vagyok. A közvetlen főnökömmel mázlista vagyok, mert anyuka és nagyon gyerekpárti, a főosztályvezető már neccesebb volt, mert 40-es szingli, de nem tud mit tenni, mint elfogadni, időben szóltam és a magam részéről korrekt voltam.

Ha szabi alatt összejön a baba, szerintem várd meg, míg stabil lesz a terhesség és letelik a 3 hónap, és ha már van kiskönyved is, akkor védett vagy.

A kolléganőm visszajött gyesről, egy hónap után letette a főnök asztalára a 16 hetes ultrahang képet, és nem kövezték meg... :) Dolgozott, amíg bírta. Azóta az a gyes is letelt, visszavárták, és szuper jó munkatárs.

22 hkm

2011. szept. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Huh, nem semmi! Köszi, pont ilyesmire gondoltam. Akkor nem én lennék az első, aki ilyet tesz. Egyedül a HR-eseket és a közvetlen főnökömet "sajnálom", mert ők azért foglalkoznak velem. A nagyfőnök nem érdekel..De asszem megfogadom a tanácsot és kivárom a 3 hónapot, pláne, hogy még nem is megy élesben a dolog. Köszi a választ!

Ha van még valakinek hasonló sztorija, várom azt is!

2011. szept. 15. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!