Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik cigiztek terhesség...

Akik cigiztek terhesség előtt, azok a szoptatás befejezése után visszaszoktak?

Figyelt kérdés
Miután sikerült a baba, abbahagytam a dohányzást. Most 4 és fél hós, szoptatom és remélem 1,5 - 2 éves koráig fogom így is marad, de bevallom, nagyon hiányzik a cigi. Nem gyújtanék rá semmiképp, ameddig szopizik a fiam, de várom, hogy rágyújthassak. Szerintetek ez bűn? Más is van ezzel így?
2013. dec. 13. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%

Nem bűn, csak nagy hülyeség.

Anyám visszaszokott. Az én családomban eddig ketten haltak meg ideje korán a cigi miatt.

Ha szeretnéd látni az unokáidat felnőni, akkor nem szoksz vissza, ha már ilyen ügyes voltál, hogy sikerült letenned!

Sok erőt ehhez!

2013. dec. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

a legtöbben visszaszoknak. Mondjuk ezt nem értem miért ha már ennyit kibirtatok. Már leszoktál miért kell ujra kezdeni??? nem jobb nélküle?

Olyna csunya amikor egy anyuka fogja a gyerek kezét vagy tolja a babakocsit és közben ott a cigi a kezében....

Én 5,5 éve leszoktam hogy mire jön a baba ne ezen muljon és ne akkor kelljen hirtelen, sajnos a baba azóta sem jön de soha nem szoknék vissza már. Pedig lelkileg nem avyok a toppon igy 5öbb mint 4 év sikertelneség után.

Van egy ismereösöm ö még a terhesség alatt is cigizett emiatt nem is zsoptatott hogy ne károsits tovább a babát. erre most rá fél évre leszokott. Komolyan vannak nagyon hülye emberek. De a terhesség alatt nem tette le, mondjuk nem tervezett gyerek volt....

2013. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Leszoktam sokkal teherbeesés előtt. Azóta nem gyújtottam rá, még szoptatok. Néha hiányzik a cigi, de tudom, hogy én már nem fogok rágyújtani. Nem csak azért tettem le, hogy ő ne kapjon a füstből és káros anyagokból, de azért is, hogy az édesanyja példáját látva ő maga is az egészséget válassza, ha felmerül a kérdés. Nem csak az a fontos, hogy mellette legyek, hanem az is, hogy azt olyan életminőségben tegyem, ami követendő példa. Ezt juttatom mindig az eszembe, amikor eszembe jut a cigi-hiány. Nem fogok rágyújtani, soha többé életemben! N30
2013. dec. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem bűnnek mondanám, inkább hülyeségnek.

A fizikai függőségen ennyi idő alatt már rég túljutottál. A pszichésen kellene "csak" túltenned magad. Már ha akarsz. Ilyen jó alkalmad sose lesz ismét rá.


Anyám sose szokott vissza miután megszülettünk.

Egyik barátnőm pedig most szokott vissza rá ismét, hogy a gyerek mindjárt kettő lesz (majdnem három évig bírta).


Én évekkel ezelőtt leszoktam, így nem volt az, hogy "majd ha befejezem a szoptatást, akkor de jó lesz...".


(Pontosabban volt, csak nem a cigivel. Egy jó pohár sörre vágytam így. :) ).

2013. dec. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a 3-as válaszolóval. A terhesség előtt én is dohányiztam,de azóta nem és nem is fogok soha többet.A férjem is letette a cigit, és elsősorban nem maga,hanem a kisfiunk miatt. Nem lennénk hiteles szülők,ha úgy prédikálnánk neki a dohányzás ártalmairól,hogy közben mi magunk cigizünk. Nem mellesleg pedig inkább a gyerekre költöm azt a pénzt,amit cigire dobnánk ki az ablakon.
2013. dec. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Vissza. Nem bűn és senkinek semmi köze hozzá.
2013. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
39%

Jó hogy arra nem biztatod, hogy cigizzen nyugodtan szoptatás alatt is, hiszen senkinek semmi köze hozzá...

(Csak azt ne felejtsd el, hogy ő kérdezte meg!)

2013. dec. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hobbidohanyos voltam a terhesseg elott, es szerintem ez vissza fog terni. Ez annyit tesz, hogy amikor egy baratnommel osszeulunk egy pohar bort meginni, vsz elszivok majd 2-3 szalat. De a gyerekem sosem fog latni dohanyozni. Ezt azert tudom, h kepes vagyok ra, mert korabban is meg tudtam allni, sot altalaban eszembe sem jut a cigi, csak ha ilyen szituban vagyok (pohar bor + baratnos csacsogas).
2013. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as az a baj a legtöbben erre nem képesek, egyébként a férje is ilyen bár most vagy egy éve nem gyujtott rá.Meg van egy barátnöm aki ilyne ö néha cigizik 1-2 hónapig aztán nem cvigizik pár hónapig. Énb vagy cigiztem vagy nem. több mint 5 éve szoktam le azta egy slukkot sem, biztos menne ez a náha igen és megtudnám állni de az már nem lenne ugyanaz. A legtöbb ember igy van, vagy igen vagy nem. Sjnos sok embvert látok aki évekig nem cigizik aztán visszaszokik azzal hogy d ecsak egy szálat vagy csak a nyaralás alatt aztán hazajön és ugynaugy cigizik:(
2013. dec. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem biztattam semmire, nem tartottam kiselőadást,egyszerűen válaszoltam a kérdésére. Ne rajtam éld ki, ha rossz napod van.
2013. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!