Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engeditek 7 éves gyermeketekne...

Engeditek 7 éves gyermeketeknek, hogy késsel vágjon?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nagyon szeret a konyhában segíteni, és szokott például kolbászt vagy virslit szeletelni, persze mindig oda figyelek rá.De azért aggódom,hogy kicsi még ehhez és véletlen elvágja a kezét, bár nagyon ügyes.
2013. nov. 30. 20:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ügyes, akkor szerintem engedd neki. Ha esetleg egyszer elvágja a kezét, abból sem lesz nagy baj. Annál viszont jobb, mintha még 20 évesen is neked kellene szendvicset készíteni neki.

Ha ott vagy mellette, különösebb baj úgysem lehet.

2013. nov. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem belefér. El nem vágja, maximum megvágja, attól meg nem lesz semmi baja, majd begyógyul :)
2013. nov. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
4.5 éves.Ő vágja a virslit,az almát.
2013. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Már 4-5 évesen tudta használni a kést, (igaz, csak kis kést kapott) és késsel-villával evett.
2013. nov. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Úgy látszik,hogy kicsit túl aggódom a dolgot :).
2013. nov. 30. 20:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

4 évesem késsel-villával eszik.

van recés díszkésünk, nem olyan éles, de azért tud vágni, egyszer elvágta vele az ujját, na azóta vigyáz nagyon :) azzal szokta szeletelni a zöldségeket, a zöldségpucolóval meg ő hámozza a krumplit, répát, stb. ez kb. fél éve megy, előtte is segített, de fél éve kapott kést.

szerintem 7 éves már rendes kiskést is kaphat :)

2013. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
7 éves a lányom és ő is használ kést. Ha egyedül nekiáll gyümisalátát készíteni, akkor életlen (kenő) késsel csinálja (viccesen is néz ki utána az alma:)), ha ott vagyok mellette és segítek neki, akkor élesebb késsel is dolgozik. Élvezi nagyon, egyik hobbija a konyhában ténykedés. :)
2013. nov. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
4 évesen kaptam egy bajonettet és tanítottak a használatára. Szóval...
2013. nov. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Felügyelettel igen.
2013. dec. 1. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én a 4,5 évesemnek is engedem, persze nem túl éles késsel és felügyelettel.
2013. dec. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!