Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van az enyémen kívül még...

Van az enyémen kívül még olyan másfél-két év körüli gyerek, akit nem érdekel a tv?

Figyelt kérdés
Kislányom nem néz tévét. Néha rápillant, de pár másodpercnél tovább nem köti le. Napi másfél-két órát megy a tévé, ott jön-megy mellette. Ne értsétek félre, nem tartom problémának, csak furcsa, mert mindenkitől hallom, hogy van már kedvenc meséjük, reklámjuk stb.

2013. nov. 19. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Még jó, hogy nem tartod problémának, mert nem is az. Sok dolga van, fel kell fedezni a világot. A tv kész képeivel ezt az élményt nem adja meg, lerohanja a képzeltét, és lebénítja a képalkotó képességét, ami ekkor fejlődik ki. Mi kidobtuk a tv-t és anélkül nevelünk. Sokkal jobb, teljesen fölösleges a kisgyerekeknek. Mindennap meséltünk viszont 7 éves korig. Játszottunk is együtt, később zenélni kezdtek tanulni, és nekünk is több idő jutott mindenre. Így jó, mi már látjuk az eredményét. Jól tanulnak, nyugodtak és derűsek.
2013. nov. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves 1-es váálaszoló!


Meg vagyok lepődve,hogy elvétve értelmes ember is jár erre,ahol a madár se jár...

2013. nov. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, a kisfiam 3,5 éves, ovis, mostanában néz dvd-ről egy-egy thomas epizódot vagy hasonló mesét (bogyó és babóca, kisvakond).

Nem órákig most sem- szerencsés vagy, hogy nem érdekli és jó, hogy nem is erőltetted.

Hidd el, évekig ráér még vele.

Nálunk is azért alakulhatott ilyen szerencsésen, mert piciként egyáltalán nem tévézett, inkább játszottunk- amiben sokkal inkább nem csak befogadó volt, hanem résztvevő is.

A családban eleve nincs nagy tévézés, mert bevallom- sajnálom rá az időt, annyi más (jobb) elfoglaltságot lehet találni és gyakran még arra is kevés az idő munka, ovi stb. mellett.

Hála Istennek, hogy kedvenc REKLÁMA nincs, na ez az a szegmens, amitől a lehető legtovább szeretném megóvni én is a kisfiamat (nem tartom burokban, ne érts félre)- hiszen ők még abban a korban vannak, hogy feltétel nélkül elhiszik, amit látnak, bíznak abban, amit adunk eléjük.. és a reklám nem pont egy hasznos személyiségépítő.


Egyelőre az oviban sem veszem észre, hogy milyen "óriási hátrányba" került volna a kisfia, mert nem disney channel-ezik vagy minimaxozik- sok múlik persze a közösségen is.

A népszerű meséket mi szívesen megvesszük könyvben, memóriakártyában, kis figurában vagy egy-egy ruhadarabon köszön vissza a kedvenc stb. illetve mostanában már dvd-ben is.


Ennyi idős korban szerintem ez a normális, az enyém sem nézte- örülj neki és ne is siettesd :)

Szép napot.

2013. nov. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Febrarban lesz 4 eves a kisfiam. Nem nagyon erdekli a TV es soha nem is erdekelte. Naki 40 perc a maximum amit elotte tolt naponta. Egy 20 perces mese reggel. Felkelunk, reggelizunk, tisztalkodas, fogmosas es o leul megnezni egy 20 perces meset amig en sminkelek, elkeszulok es bepakolom az autoba a cuccokat aztan indulas az ovi meg munka. Vacsora utan este 18:30 korul szinten megnez egy 20 perces meset amig en osszeszedem a konyhat, elinditom a mosogatogepet es felmosok (ha szukseges). Ezalatt a ferjem zuhanyozik es elkesziti a kisfiam furdovizet. Delutan 15 orakor erunk haza az ovibol es eszebe nem jut a TV. Imad a parkba setalni, bicajozni (meg akkro is ha hideg van), megyunk mokusokat, kacsakat etetni. Ha a konyhaba tevekenykedek kijon mellem es rajzol, szinez, ragaszt a konyhaasztalon, gyongyot fuz, mozaikozik, gyurmazik es kozben szovegel. Nem tiltottam sosem a TV-t es ha kerne akkor bekapcsolnam de sosem keri. Nem vagyok ellene de nem szeretek atesni a lo tuloldalara sem. Sot, hogy oszinte legyek ha bekapcsolnam neki amig kint vagyok a konyhaba tuti 10 perc mulva utannam jonne es hozna a cuccait vagy pedig azt vennem eszre, hogy megy a mese o meg legozik vagy valami mast csinal mellette. Neki eleg ez a napi 2 x 20 perc. Baba/totyogos koraba is egy-egy reklamra felkapta a fejet es elmosolyodott de semmi mas nem erdekelte. Nem is arrol van szo, hogy nem tud 20 percnel tovabb koncentralni valamire mert pl. siman elmozaikozik akkar 1 oran keresztul is vagy a legojaval is elvan akkar 40-50 percig.
2013. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2 éves a lányom de egyáltalán nem néz tv-t pedig este be van kapcsolva mese de nem érdelki.Mondjuk lehet nem is baj...
2013. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nincs tévénk, nincs kedvenc mese, reklám stb. Dédinél, ha be van kapcsolva, akkor nézi kb negyed órát, utána ideges lesz. Jól van ez így.
2013. nov. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Biztos van még a babádon kívül :) Engem spec 23 évesen se érdekel a Tv :D


Amúgy a tv úgy egészében nem érdekli, vagy meséket se néz semmi? Mármint mondjuk dvd-ről.

2013. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 TKI Ibolya ***** válasza:
Szerintem ez a normális.
2013. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

enyém 21hós és nem nagyon érdekli, egyedül a gyerekdalokból szeret 1-2 részt megnézni, semmi több. A 3.5éves és 5.5 évesek már néznek meséket, de csak DVD-ről, tv-ben nemigazán- bár az is tvnézésnek minősül. CSak éppen pár aranyos és nem erőszakos mesénk van- a Dóra, Diégo, ilyenek...

Nyáron egyátalán nem néztek tv-t, most, hogy rosszabb idők vannak-lesznek, azért többet fognak előtte ülni.

2013. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!