Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhet a párom arra, hogy...

Kötelezhet a párom arra, hogy a babával az anyósnál aludjunk?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő : Párommal együtt élünk boldogan. Van egy pár hónapos kislányunk. Anyósommal nagyon rossz a kapcsolatom, nem részletezném. Anyós másik városban lakik, párom gyakran meglátogatja, és ilyenkor otthon alszik. Kettőnk közt minden rendben, viszont amikor szóba jön az anyukája mindig összeveszünk... Párom szeretné ha mi is mennénk és ott aludnánk, és több napot ott töltsünk. Én a gondolattól is rosszul vagyok. Félre ne értsetek, nem nevelem a babámat a nagymamája ellen, sőt többször felajánlottam, hogy jöjjön el meglátogatni minket (este menjen haza), 1 órára lakunk egymástól. Azt is felajánlottam, hogy mi megyünk látogatóba és este hazajövünk. A kérdésem az lenne, hogy kényszeríthetnek minket arra ,hogy maradjunk? Ugye nem tehetik meg azt, hogy azt mondják, én haza mehetek, de a gyerek marad ( 2-3 év múlva amikor már nem annyira pici)?

2013. nov. 16. 21:34
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nem a nagymamának van joga elvinni, hanem az apának. Amíg nincs hivatalos gyermekelhelyezés, addig bármelyik szülő oda viszi, ahova akarja. Azt nem írtam le, hogy mi a véleményem az egész helyzetről, mert nem az volt a kérdés.
2013. nov. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy csak akkor viheti el az apa, ha az anya is beleegyezik.
2013. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem közös felügyelet alatt van a gyerek. Így sem az anyának sem az apának nem kell engedélyt kérni.
2013. nov. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!