Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kötelezhet a párom arra, hogy...

Kötelezhet a párom arra, hogy a babával az anyósnál aludjunk?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő : Párommal együtt élünk boldogan. Van egy pár hónapos kislányunk. Anyósommal nagyon rossz a kapcsolatom, nem részletezném. Anyós másik városban lakik, párom gyakran meglátogatja, és ilyenkor otthon alszik. Kettőnk közt minden rendben, viszont amikor szóba jön az anyukája mindig összeveszünk... Párom szeretné ha mi is mennénk és ott aludnánk, és több napot ott töltsünk. Én a gondolattól is rosszul vagyok. Félre ne értsetek, nem nevelem a babámat a nagymamája ellen, sőt többször felajánlottam, hogy jöjjön el meglátogatni minket (este menjen haza), 1 órára lakunk egymástól. Azt is felajánlottam, hogy mi megyünk látogatóba és este hazajövünk. A kérdésem az lenne, hogy kényszeríthetnek minket arra ,hogy maradjunk? Ugye nem tehetik meg azt, hogy azt mondják, én haza mehetek, de a gyerek marad ( 2-3 év múlva amikor már nem annyira pici)?

2013. nov. 16. 21:34
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%
Nem kényszeríthet, én nem is értem minek ott aludni valahol, ahonnan 1 óra alatt haza lehet érni, mindenkinek kényelmetlen. 3 órára lakunk anyóséktól és csak végszükség esetén alszunk ott. Nem mindenki tud, vagy szeret más otthonában aludni, kerülgetni a háziakat, meg a háziaknak is a vendéget. Persze így fárasztó, mert 3 óra oda, 4 óra ott, 3 óra vissza, de inkább, minthogy ott aludjunk.
2013. nov. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%

"nem is értem minek ott aludni valahol"


Mert az apa azt szeretné, ezen nincs mit érteni.

2013. nov. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
11-es válaszoló köszönöm, hogy megértetted a lényeget. Miért kéne ott aludnunk ha nem lakunk annyira messze egymástól?
2013. nov. 16. 21:59
 14/23 anonim ***** válasza:
92%
Mert arra vágyik a másik fél, ennyit megtehetsz érte.
2013. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
12-es, az, hogy az apa szeretne a szüleinél aludni, szerintem nem elég indok arra, hogy ott aludjon a párjával, akinek ez nem kényelmes. Míg ha otthon alszik mindenki a helyén, az elvileg mindenkinek jó. Egy felnőtt embernek, aki levált a szüleiről ez nem okozhat problémát. Mindamellett a kérdező nem zárkózik el a látogatástól, látja az unokáját a nagymama, az apuka is találkozik az anyukájával, mivel több az ha ott alszanak? Alvás közben gondolom nem beszélgetnek, nem játszanak az unokával. Kérdező, szerintem próbáld meg megtudakolni, hogy mégis mivel lenne nekik több az ott alvással, és miért nem lehet kompromisszumot kötni, hogy mindenkinek jó legyen. (11-es otthon-aludni-szerető voltam :))
2013. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
30%
Kisse gyermeteg vagy tenyleg! Nem beszelve arrol hogy cask magadra gondolsz ebben a helyzetben! Nem gondolod hogy megis a nagymamaja a gyerekednek? Es szereti ot? Nem gondolod hogy tehetnel egy szivesseget a parodnak es boldogga tehetned vele ha nyelsz egyet es ott maradsz? Mi bajod lessz?? Probaljal meg kedves lenni es elvezd hogy kiszolgalnak foznek es gondoskodnak rolad egy par napra! talan a kapcsolatod is megjavulna kisse a parod edesanyjaval! Joga van az unokaja eleteben lenni es biztosan jo nagymama lenne! Miert akarnad ezt megvonni tole? Az egy dolog hogy te nem kedveled de itt 3 masik emberrol is szo van rajtad kivul! Nem te vagy a vilag kozepe hanem a gyermek es az O erdekeire gondolj.
2013. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
94%
Téged nem kötelezhet, a gyereket viszont elviheti. Ugyanannyi joga van hozzá, mint neked.
2013. nov. 17. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
75%

Nézzétek már a másik oldalt is. Az anya nem szeretne ott aludni, akkor miért kellene, ha közel laknak egymáshoz. Csak azert , mert a férjnek kótődési problémai vannak?

Egy picivel aludjanak csak otthon. Itt és most a kerdezőnek van igaza.

Az unoka nem a nagymama szórakoztatására született meg. Míért kell eröltetni az ottalvást, ha amúgy rendszeresen találkoznak. Na ez a gyerekes, nem a kérdező.

2013. nov. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
69%
Csak a kérdezőnek nem az volt a kérdése, hogy normális dolog-e, amit a férje szeretne, hanem az, hogy kötelezheti-e rá. A jó válasz az, hogy őt nem, a gyereket viszont viheti. Nemcsak 2-3 év múlva, hanem akár most azonnal.
2013. nov. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
28%
higgyétek el van az az indok,ami miatt valaki látni sem akarja az anyósát/apósát,..19-es,egy pár hónapos gyereket hogy lenne joga elvinni a nagymamának?!:O 3 éves kortól viheti nagyszülői jogán,de ilyenről szerencsére itt szó sincs,csak nem csípik egymást.amúgy meg semmi baj nem lesz ha nem aludnak ott,ígyis ki lehet meríteni a nagyszülő unoka kapcs-ot.
2013. nov. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!