Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor még nem volt orrszívó a...

Mikor még nem volt orrszívó a babáknak és olyan kicsi volt, hogy a száján még nem kapott levegőt akkor mit lehetett csinálni?

Figyelt kérdés
2013. nov. 14. 17:12
 1/5 zabmester ***** válasza:

Hát kérlek szépen, én nem régen olvastam egy könyvet (Frank McCourt: Angyal a lépcsőn), elég nyomasztó olvasmány, egy mélyszegénységben élő ír családról szól, ha jól emlékszem, talán a második világháború idején (azt hiszem, de lehet, hogy az első). Ott történik olyan eset, hogy az egyik kisbaba már egy ideje beteg, majdnem megfullad egy alkalommal, mert nem kap levegőt, amikor az apuka nemes egyszerűséggel a szájával kiszívja az orrából a cuccot, aztán kiköpi.

Gondolom, akkoriban ez volt rá a bevett módszer, de nyilván nem alkalmazták ezt olyan gyakran, mint manapság az orrszívást, csak ha már nagyon muszáj volt.

2013. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztos voltak régen is olyan eszközök, amikkel ezt meg tudták oldani, de ha anynira visszamegyünk az időben, hogy semmi sem volt, anyaként én el tudom képzelni, hogy a légzése érdekében magam szívnám ki, gondolom kisbabás eszközhasználat előtt ez volt a szokás. Nem hiszem, hogy sok anya gondolkodna, hogy megtegye-e, ha fulladna a gyereke.
2013. nov. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami pipettaszerű szívó esetleg régebben is lehetett, vagy pedig kiszívták szájjal. Valahogy biztos megoldották akkoriban is, de állandóan biztos nem szivogatták az orrukat, mint mostanában akár egy gyenge náthánál is.
2013. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy szájjal szívták ki.
2013. nov. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy előttem írják, a világ szegényebb részein még ma is így tesznek.
2013. nov. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!