Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Határozott idejű szerződésem...

Határozott idejű szerződésem alatt táppénzre jöttem,12 hetes terhes vagyok. Ha megszűnik a munkaviszonyom, a táppénz csak 45 napig jár?

Figyelt kérdés
A passzív táppénzről úgy tudom, hogy a munkaviszony megszűnését követő három napon belül kezdeményezhető, éppen ezért eljöttem előbb... Ez jelent valami védettséget, vagy csak rosszul járok?
2008. júl. 9. 13:51
 1/1 anonim ***** válasza:
Semmijen védettséget nem jelent ha lejár a szerződésed akkor megszünik a munkaviszonyod is.CSak passzív táppénzre tudsz menni 45napra,de ezt 3napon belül tedd meg-nem munkanap,nap-tehát beletartozik a hétvége is és az ünnep nap is.Ha pl.pénteken jár le max hétfőn el kell menj felvetetni magadat a háziorvosnál,de jobb ha pénteken.Ha esteleg a hétfő ünnepnap,mindenképpen pénteken,mert lecsúszol róla és visszafelé már nem vesznek fel.A másik amire figyelj oda,jó lenne ha valami bejelentettséget találnál magadnak,mert jan 1 től aki munkanélküliről megy szülni az nem kap gyedet csak tgyást és gyest.Azért mondom ezt neked mert én 10hetes korom óta magamnak intézek mindent a tbnél és nekem is ez volt.Ápr.végén lejárt a szerződésem a cégnél ahova felvettek már terhesen és azt hittem munkanélküliről minden ok,lesz és megkapok mindent-jelzem tavaly még így volt,de mikor bevittem a tápos papírjaimat akkor közölték,jhogy igen decemberben mikor utoljára ott jártam akkor még így volt aztán váratlanul jan 1től hoztak egy ilyen jogszabályt.Nekem két hetem volt,hogy találjunk valakit aki be tud jelenteni,hogy ne vesszen el a gyedem.Egy vállalkozó ismerősünk segített.Neked van még egy kb másfél hónapod,ha nem találsz valamilyen munkahelyet ahováfelvesznek erre figyelj oda,mert a gyes az nagyon kevés-kb 24ezer ft,gondolom nem akarsz csak ennyit kapni.Na de ez csak jó tanács.HA esetleg dél pest körzetében laksz meg tudom adni a tb kirendeltség számát ahol nagyon sok mindet elmondanak,meg a címet is..én oda járok.A teve utcábannem fogsz alapos felvilágosítást kapni,mert ott sokan vannak nincsen erre idejük..Szólj ha tudok segíteni.És tényleg figyelj oda,mert nem teljesen úgy vannak a dolgok ahogy a neten megtalálod..az csak egy töredéke..39hetes kismama
2008. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!