Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen esetben indokolt 20-25...

Milyen esetben indokolt 20-25 fokban harisnyát és hozzá polár/bélelt nadrágot adni egy kisgyerekre?

Figyelt kérdés

Tegnap az ovis tornán mellettünk öltözött egy testvérpár és majdnem dobtam egy hátast, amikor megláttam, hogy harisnya volt a gyerekeken, fölötte az egyiken polár melegítő, a másikon pedig bélelt naci, 4 és 7 éves gyerekek.

A tornára rajtuk maradt a harisnya és rákerült egy rövidnaci. Kb. 5 perc után szakadt róluk a víz, a 45. percre pedig még a hajukból is csöpögött az izzadtság.

Tegnap kb. 25 fok volt a napon, az árnyékban 20. Mi pólóban voltunk a napon...


Nem akarok senki dolgába sem beleszólni, az anyukával látásból ismerjük egymást az oviból.

Egyszerűen érdekelne, hogy ilyet miért tesz valaki és miből gondolja, hogy ilyen időben kell a harisnya és még a meleg nadrág is?


2013. okt. 26. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem az ilyen rendkívül körültekintő anyukák a naptárjuk szerint öltöztetnek és nem a hőmérő szerint.
2013. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi nagyon korán megyünk reggel, vékony farmer+vékony harisnya az útra, napközben melegítő+zokni van a gyerekeken, estére vissza a harisnya+farmer(reggel hat és este 8kor már nekem is jól esik a kabát pl, akkor a fázósaimnak se árthat a harisnya), de eszembe se jutna, hogy vastag naciba dugjam őket, az ráér ha majd ha jó esetben 10fok lesz.
2013. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
3%

O dolga hogyan öltözteti a gyerekeit, tied meg a sajat gyerekeid oltoztetese.

Azert néha eleg csalóka az idő igy november tájékán es az se normális, hogy 25 fok van, amirol Spec.nem tehetünk egyessevel. Globálisan mar igen, de ez nem ide tartozik.

2 éves a lányom es par napja k is h.ujju Polo a ?alatta atléta) es melegítő,adragba rohangált. Most meg pulcsit es mellényt sapkával adok ra. Problem?! Én nem szeretnek hetekig itthon lenni vele, mert beteg.

Inkabb azon amulj es bamulj, hogy valaki oktober vegen hagyja, hogy a gyereke a homokozóba mezítláb es rövidnadrágban üljön...

2013. okt. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 zabmester ***** válasza:
100%
Na igen, sokan vannak így vele, hogy "október vége van, akkor ilyen és ilyen ruha KELL". Miközben valóban, tegnap az én gyerekem is rövidujjú pólóban mászkált napközben, rajtam is ujjatlan volt, hosszúnadrágban is éreztem, hogy melegem van, nem ám még harisnya hozzá.
2013. okt. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudtam, hogy úgyis lesz valaki, akinek nem tetszik a kérdés, hiába írtam ki, hogy nem beleszólásképpen kérdezem, hanem az indokra vagyok kíváncsi :)

Igen, valóban az a gond, hogy sokan nem az időjárásnak, hanem a naptárnak megfelelően öltöznek és öltöztetnek...

Amúgy a túlöltöztetés sem tesz jót, sőt! Ha valaki a 25 fokban harisnyát és bélelt nacit ad a gyerekre, akkor a 0 fokban mit fog? Mert szerintem ez az öltözet 0 fokba való.


Na mind1, mindenki tegyen belátása szerint!

2013. okt. 26. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:
A hét éves fiam vékony harisnya + farmerben van, ő kérte a harisnyát, nem én erőltettem rá.
2013. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!