Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő ilyen helyzetben?

Mi a teendő ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni.

Kétségbe estem. 1.5 éve ott hagytam az egyetemet mert nem volt rá pénzem kimentem külföldre dolgozni, 2 hónapja a cég eltűnt. Kiderült nem fizettek utánunk semmit, hosszas leírni de a lényeg nem is nyomoznak stb.

Férjemnek rendes anyagi háttere lett közben és próbálkoztunk (még mikor megvolt a munkahelyem)a gyerekkel nem jött össze most ebben zűrben abba is, erre tegnap pozitívat teszteltem, és ma is.

Ilyenkor mi a teendő, hogy lesz orvosom, hogy nézethetném meg magam, mi lesz így? Mit lehet tenni?


2013. szept. 27. 09:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Orvoshoz magánúton is el lehet menni, az teljesen független attól, hogy van-e érvényes társadalombiztosításod, vagy nincs. Utóbbit pedig saját magad után fizetheted havonta, ha semmilyen jövedelmed nincs. Visszamenőleg is fizethetsz pár hónapot, de ha nem részesültél orvosi ellátásban, felesleges. A lényeg, hogy ha fizeted szépen magad után a TB-t, akkor rendben van a dolog, szülhetsz kórházban, ugyanúgy jogosult vagy mindenféle ellátásra, mintha dolgoztál volna vagy dolgoznál (mert ha jól értem, most sincs munkád).
2013. szept. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen így van.
2013. szept. 29. 00:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor tb nélkül marad az otthon szülés?
2013. szept. 30. 09:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy hogy működik, ha valakinek nincs tb-je. De ez csak pár ezer forint havonta (pontos összeget nem tudok, én apósom után fizettem be négy éve 5000 valamennyit egy hónapra). Ha a férjednek van rendes fizetése, akkor máris van miből fizetni, és nem kell stresszelni, hogy ellátnak-e kórházban vagy sem.

Magánklinikára tb nélkül is mehetsz szülni, de szerintem a tb-vel jobban jársz (legalábbis anyagilag biztosan).

2013. szept. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!