Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek melyik megoldás,...

Nektek melyik megoldás, stilus a szimpatikusabb?

Figyelt kérdés

Sokszor olvastam itt a játszótéri problémákról,ezen belül a játékok megosztásáról.Én külföldön élek hosszú évek óta és amióta a fiam megszületett azóta járok itt játszótérre.Itt nincs játék megosztás a gyerekek között.Mindenkinek van a sajátja és azzal játszik.Arra tanitják a gyerekeket,hogy a máséhoz nem nyúlunk.Persze ha véletlenül megfogja egyik gyerek a másik játékát nem lesz belőle probléma csak elmagyarázzák neki,hogy nem szabad, majd elveszi a szülő.Homokozó sincsen csak a házaknál saját.

Nem tudom melyik módszer jó vagy esetleg jobb,mert szerintem mind a kettő tanitja a gyereket.

Szerintetek?


2013. szept. 4. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindennek vannak előnyei meg hátrányai is. Nekem a megosztás szimpatikusabb, miért kellene a gyerekbe belenevelni, hogy önző legyen. Persze vannak dolgok mint egy futó bicikli ami nem két fillér nem arra gondolok de egy homokozó lapát vagy egy forma nem a világ, még ha elkeveredik sem.
2013. szept. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia. Az én lányom már nem annyira igényli a játszótérre járást,de mikor még jártunk, nálunk az volt, hogy aki vitt saját játékot, azzal játszott. Mikor megúnta és lerakta, egy másik kisgyerek elvitte.. ha tudtuk hogy kié a játék, természetesen megkérdeztük, hogy elvihetjük-e, és tőlünk is megkérdezték, hogy a lányomét elvihetik-e egy kis időre.

Soha nem mondtak nekünk sem nemet, és mi se mondtunk senkinek nemet (még 3 roma nagyobbacska fiúnak is kölcsönadtuk a biciklit, pedig egyik anyuka mondta, h szerinte ne, mert lehet kirongyolnak vele a játszótérről és viszlát bicikli - szerencsére nem így lett).


Ha viszont nem tudtuk beazonosítani, hogy a játék melyik szülőhöz és gyerekhez tartozik, akkor is engedtük a gyereket játszani vele, soha senki nem kérte számon, hogy miért vettük el, max. amikor mentek haza, udvariasan elkérték (vagy mi elkértük) hogy bocsánat, mennénk haza és szeretnénk visszakérni. :) Nálunk ez volt.

2013. szept. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Olyan érdekes ez amúgy,mert lehet külső szemmel azt látja az ember,hogy önzőség,de mégis valamilyen formában működik a gyerekek között és másról van szó.Tehát a szülő azt tanitja a máséhoz nem nyúlunk,de természetesen ha egy másik gyerek odamegy megnézni a játékát azt megosztja vele úgy,hogy nem a szülő szól rá többnyire.Itt egyetlen játék ami szinte mindig közös az a labda,de az is úgy,hogy együtt játszanak vele.
2013. szept. 4. 23:23
 4/12 anonim ***** válasza:
30%
Elképzeltem ahogy két gyerek egymás mellett egyedül labdázik a saját labdáikkal? Inkább szomorú lenne.
2013. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Együtt labdáznak 1 labdával.
2013. szept. 4. 23:33
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nekem sokkal szimpatikusabb az, ami itt Magyarországon szokás, hogy szabad játszani egymás játékával. Szerintem egy 1-2 éves még nem is igazán érti, hogy miért nem nyúlhat a másik gyerek játékához. 3 éves koruk körül úgyis kialakul bennük az "enyém" fogalma, onnantól elkezdik félteni a saját dolgaikat, de nálunk még ezt is inkább nyesegetni próbálják a szükők, nem igazán engedik az irigykedést. Egy pici baba viszont nem hiszem, hogy megérti, hogy miért játszhat a saját lila lapátjával, a mellette lévő pirossal meg miért nem.

Lehet, hogy ksiebbséget képviselek, de én nem mindent "tanító" szándékkal csinálok, főleg nem szeretném olyanra tanítani a gyereket, amit még nem ér fel ésszel.

2013. szept. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt is az arany középút a működő megoldás, főleg hosszú távon. A magántulajdon fogalmát valóban meg kell tanulni, de az osztozást és együttműködést is. A kulcsszavak ezért: kölcsön adni és cserélni, visszaadni. A másik gyerek elkérheti (nem kitépi a kezéből!), kölcsönadják egymásnak, aztán meg vissza, mert tudják, hogy melyik kié. Én sem engedem, hogy szó nélkül elvegye mástól a fiam, meg kell kérdeznie.
2013. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, a széthagyott játékokkal (amiről nem tudjuk, hogy kié) meg csak játszunk, mi is engedjük, hogy más játsszon a miénkkel, és ha jönnek érte, akkor visszaadjuk természetesen. Bár a napokban pont egy furcsa anyai reakcióval találkoztam ezzel kapcsolatban. Amikor indultunk haza a saját kismotorral, számonkérte rajtam, hogy a miénk-e egyáltalán, (mert amíg a fiam nem motorozott, addig engedte, hogy mások használják), szabályosan megsértődött, amikor visszakértem, hogy mennénk haza.:) De az ilyen eset nagyon ritka szerencsére.
2013. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zabmester ***** válasza:
Érdekes dolog ez, mert amikor a fiam már annyi idős volt, és először mentünk játszótérre úgy, hogy már játszani is tudott, akkor nekem nagyon furcsa volt, hogy a homokozóban minden gyerek játszik mindenki játékával. Amikor én voltam gyerek, ez még nem így ment. Nem azt mondom, hogy önzőségre kell nevelni a gyerekeket, de nekem szimpatikusabb volt az, amikor még úgy volt a szokás, hogy a gyerekek ELKÉRTÉK egymástól a játékokat, és nem csak kiszolgálták magukat. Engem még úgy tanítottak kiskoromban, hogy ha tetszik valakinek mondjuk a homokozólapátja, és épp nem játszik vele az illető, akkor kérdezzem meg, hogy "használhatom a lapátodat?", és meg volt oldva a dolog. Mostanság meg tényleg az van, hogy a szülők beszórják a játékokat a homokozóba, és minden gyerek azzal játszik, ami a keze ügyébe kerül.
2013. szept. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, mi is el szoktuk kérni, ha ott van a gazdája, de ez csak formaság, mert soha nem fordult még olyan elő, hogy ne engedték volna. Kezdő játszóterező korunkban én sem engedtem a kisfiamnak, hogy máséhoz nyúljon, de elég hamar megtanultuk, hogy itt szabad.
2013. szept. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!