Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tanító, tanár anyukák! Meddig...

Tanító, tanár anyukák! Meddig dolgoztatok szülés előtt?

Figyelt kérdés
Még csak most derül majd ki, babás vagyok-e... Amúgy szerződésem van csak, júni 30-ig.
2009. okt. 31. 15:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kinevezéses vagyok.


A 6. héttől, szeptember 1-től vagyok táppénzen, mert 1) nem tudnám végigtanítani a tanévet 2) véreztem az elején, azóta meg egyfolytában rosszul vagyok, hányingerem van 3) terhesen a gyerekektől mindenféle bacit elkaphatnék, ami most egyáltalán nem hiányzik

2009. okt. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ahogy érzed! Ti vagytok a babával a legfontosabbak! Én júl.21-re voltam kiírva, 18-án szültem.

De nekem belefért, lezártam a tanévet. Leérettségiztettem a diákjaimat. Bár a szóbeli vizsga már fárasztó volt reggeltől estig minden nap.

2009. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ha nem okvetlenül fontos biztos nem tanítanék akkor a helyedben. Főképp ebben az influenzás időszakban. Sima és az új influenzára gondolok + a többi veszélyes betegségre az első időkben. Mindenhol elsőként az iskolákat zárják be, ha probléma van. Már csak emiatt sem.
2009. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Táppénz, nyugodtan. A nőgyógyász javasol, a háziorvos elfogadja. Én júl. 10-re voltam kiírva, május 15-ig dolgoztam, jún. 21-én szültem. Én teljesen problémamentes voltam, de az utolsó hónap a tanévből már túl sok lett volna.
2009. okt. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is szerződéssel voltam, a szülés előtt 4 héttel mentem Tgyásra. Jól bírtam, problémamentes terhességem volt. Amit ajánlani tudok neked, hogy a terhesség előtt, te ne TGYÁS-t igényelj, hanem menj táppénzre. A tgyás csak 168 napig jár, magasabb összegű mint a gyed. Jobb, ha kitolod ezt az időd, s csak a szülés napjától igényled. Utána még jár neked a feltornyosult szabadság is, mivel a munkaviszonyod megszűnik. Passzív gyed jár neked, de nem kell aggódni, ugyanolyan összegű, mintha alkalmazásban lennél.

Még egy dolog. Ha tanító vagy, gondold végig, meddig dolgozol. Az alsósoknál más a kapcsolat, több a testi kontaktus, hamarabb odaszalad, odabújik, megsimogatod a fejét stb. Nálunk az alsósok hamar táppénzre mennek, megelőzve a bajt, a betegséget.

Ha van kérdésed, írj nyugodtan.

2009. okt. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!