Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tennétek feljelentést...

Ti tennétek feljelentést fiatalkorú gondatlan veszélyeztetése néven vagy szólnátok a gyermek védelemnek ebben az ügyben és névtelenül vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy család abban a faluban ahol van hétvégi házunk. A gyerekek folyamatosan lopkodják a kukoricánkat,krumplit meg egyéb zöldséget,gyümölcsöket a kertünkből és másoktól is mert nincs mit enniük mert a szüleik elisszák és elmulatják a kocsmában a pénzt. Állandóan ordibálnak,veszekednek, részegek és elküldik a gyerekeket kéregetni ha senki sem ad nekik akkor lopni. 4 kiskorú gyerekük van,17,16,13,13 évesek. A nagykorú gyereküknek ,18 éves, egy éve született meg a második gyereke 60grammal (igen,nem elírás 60 grammal)az 5. hónapban az életmódjuk miatt ,cigire meg mulatozni volt pénz de ultrahangra menni és enni normálisan már nem. (mindedjik cigizik még a terhes csaj is és a gyerekek is,a 13 évesek is) az utcán szedik a csikket,azt szívják. Az a szegény kisbaba azóta is a kórházban van,végre rendbe tudták szedni az orvosok egy év után tud saját maga lélegezni és szondával tud enni és egy hete kb. hazaengedték a szüleihez. 2 nap után vissza kellett vinni,mentőhelikopter jött érte mert amikor etették az orrán száján jött az étel és bevérzett a tüdeje mert nem várták meg a két órát az etetéssel amíg kiürül a kis gyomra. (szondán keresztül tud csak enni) A párom azt mondta hogy fel kéne őket jelenteni mert csak miattuk szenved az a szegény baba. De ha eddig nem vették el tőlük egyik gyereket sem akkor most az én két szép szememért se vennék. Ha eddig nem csináltak a család védelmisek semmit akkor...szerintük ez rendben van vagy mi? És miért nem jelentette őket fel senki? Én azért nem mert nagyon csúnya cirkuszra képesek és ha megtudnák hogy én voltam szerintem még a nyaralónkat is felgyújtanák.
2013. aug. 22. 22:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen,ezért sem tudom már nézni. Az az etetős eset pár napja volt,azóta nem tudom mi van vele. Lehet hogy már meg is halt szegény. :((( Remélem a kórház megtette a szükséges intézkedéseket. De azért felhívom a családvédelmiseket.
2013. aug. 22. 22:32
 12/19 A kérdező kommentje:
Én személy szerint börtönbe zárnám az egész csürhét. (legalább)
2013. aug. 22. 22:33
 13/19 zabmester ***** válasza:
100%

Ha bejelentést teszel, a nevedet meg kell mondanod, viszont kérheted, hogy ez maradjon titokban, és kötelesek is titokban tartani.

Mondjuk abban biztos vagyok, hogy a gyermekvédelem már tud a családról, hiszen ha a 18 évesnek egy éve született meg a MÁSODIK gyereke, akkor még nem volt nagykorú a szüléseinél. Arról nem is beszélve, hogy a védőnőnek is ki kell járnia a babákhoz, elviekben neki is tudnia kell erről, és jeleznie is kell, ha valami nem oké. Szóval szerintem nem sok újdonságot tudnál mondani, de ki tudja... Szerintem amúgy a védőnővel kezdd, ő az, aki jobban belelát a család életébe, hiszen neki kötelessége látogatnia őket.

2013. aug. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen jelentsd őket!Lehet,hogy te vagy az utolsó esély annak a szegény babának:(
2013. aug. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tenyleg hihetetlen h nem jelentette meg senki.. en tuti szolnek.. amugy gondolom a vedono is helyi igy nyilvan nem mer nagyon ugralni mert be van tojva a bandatol..

jelentsd be a gyermekvedelmiseknek ha mar a tobbi kornyekbeli nem teszi..

es egy off: nem mindedj hanem mindegy..nem kotoszkodes csak szurta a szemem h mindenhol igy irtad.

2013. aug. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
És a fiatalkorú első gyerekével mi van?
2013. aug. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az esetet a körzetileg illetékes védőnőnek kötelessége lenne jelenteni a gyámhivatalnak. Talán esetleg először nála érdeklődj, milyen lépések történtek eddig az ügyben.
2013. aug. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A családsegítő kiadja a nevedet! Tapasztalat! Óvatosan indulj el az ügyben, mert érdekes módon őket fogja védeni-ezért nem történt még semmi az ügyben! A védőnőt meg lehet nem engedik be, ő szól a családsegítőnek, és ott megreked az ügy... Rengeteg ilyenről tudok.
2013. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Igen megtenném a szükséges lépéseket, mint a hatóságok mint a gyámügy és gyermek védelmisek felé. De egyenlőre névtelenül.
2013. aug. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!