Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tennétek feljelentést...

Ti tennétek feljelentést fiatalkorú gondatlan veszélyeztetése néven vagy szólnátok a gyermek védelemnek ebben az ügyben és névtelenül vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy család abban a faluban ahol van hétvégi házunk. A gyerekek folyamatosan lopkodják a kukoricánkat,krumplit meg egyéb zöldséget,gyümölcsöket a kertünkből és másoktól is mert nincs mit enniük mert a szüleik elisszák és elmulatják a kocsmában a pénzt. Állandóan ordibálnak,veszekednek, részegek és elküldik a gyerekeket kéregetni ha senki sem ad nekik akkor lopni. 4 kiskorú gyerekük van,17,16,13,13 évesek. A nagykorú gyereküknek ,18 éves, egy éve született meg a második gyereke 60grammal (igen,nem elírás 60 grammal)az 5. hónapban az életmódjuk miatt ,cigire meg mulatozni volt pénz de ultrahangra menni és enni normálisan már nem. (mindedjik cigizik még a terhes csaj is és a gyerekek is,a 13 évesek is) az utcán szedik a csikket,azt szívják. Az a szegény kisbaba azóta is a kórházban van,végre rendbe tudták szedni az orvosok egy év után tud saját maga lélegezni és szondával tud enni és egy hete kb. hazaengedték a szüleihez. 2 nap után vissza kellett vinni,mentőhelikopter jött érte mert amikor etették az orrán száján jött az étel és bevérzett a tüdeje mert nem várták meg a két órát az etetéssel amíg kiürül a kis gyomra. (szondán keresztül tud csak enni) A párom azt mondta hogy fel kéne őket jelenteni mert csak miattuk szenved az a szegény baba. De ha eddig nem vették el tőlük egyik gyereket sem akkor most az én két szép szememért se vennék. Ha eddig nem csináltak a család védelmisek semmit akkor...szerintük ez rendben van vagy mi? És miért nem jelentette őket fel senki? Én azért nem mert nagyon csúnya cirkuszra képesek és ha megtudnák hogy én voltam szerintem még a nyaralónkat is felgyújtanák.
2013. aug. 22. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Elírtad, 60 dekás lehet az a baba, nem 60 grammos. Bár így is csoda, hogy egyáltalán életben maradt szegény.


Biztosan cigányokról van szó, erre fogadni mernék.

Mivel a gyerekek elég idősek, ráadásul az egyik már szült is még kiskorúként, szerintem biztosan a gyermekvédelmisek előterében vannak.

Ettől függetlenül lehet tenni egy próbát, de a nevem én se merném felvállalni ehhez, mert a cigányok bosszúállók nagyon és a ház felgyújtása még a legkevesebb lenne amit tennének...

2013. aug. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
gyermekvédelemnek szólnék.Nem 600gr akartál írn,nem hinném,hogy egy 60gr magzat életben maradt volna.
2013. aug. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
mégis elírtam 60 deka XD. Nem cigányok.
2013. aug. 22. 22:16
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen! Ez egy tipikus gyermekvédelmi eset. Feljelentést hagyd a fenébe, de a gyermekvédelem majd elintézi a többit is. Lehet név nélkül, tedd meg, ezzel csak jót teszel a gyerekeknek is.
2013. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én sak azt nem tudom nézni hogy az a szegény baba szenved. Már nagyon sajnálom. Ha névtelenül tennék feljelentést,úgyis kiderülne a nevem szerintem. Ugye?
2013. aug. 22. 22:19
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
valószínűleg tennék névtelen feljelentést, bár lehet valahogy úgy hogy még csak gondolati szinten se merüljön fel hogy én voltam! hiszen szerencsétlen pici ...talán neki még lenne esélye!
2013. aug. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
De eddig semmit nem tett a gyerekvédelem. Az összes gyerek náluk van és a babát is hazaengedik. Hogy lehet ez? Kimeszelték a szobát ahol a gyerek fog aludni és adományként lett kiságyuk ,ennyi,komolyan. Haza is engedték a babát. Az nem érdekel senkit hogy mindedjik cigizik a kisbaba orra alá meg hülyék a neveléséhez. A nagyobb gyereket nem engedték ovodába mert nem szobatiszta és nem tud beszélni és agresszív,verekedős de ezt is annyiban hagyta a gyerekvédelem. MIndedj! Az biztos,hogy telefonálok egyet.
2013. aug. 22. 22:25
 8/19 A kérdező kommentje:
Azért köszi a válaszokat. :(((
2013. aug. 22. 22:27
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
A babát visszaadták nekik a legutolsó eset után? Mert az amit tettek, ( tudták, hogy mikor szabad csak etetni) az nem baleset, hanem gondatlan veszélyeztetés. Innentől kezdve elvileg a kórháznak kellene jelezni a gyámügy felé.....
2013. aug. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell kiderülnie. Talán telefonálhatsz úgy is, hogy egy helybéli ismerőse vagy, és láttad / hallottad mi folyik ott... Egyébként alig hiszem, hogy az a szegény pici képes lesz valaha a normális életre :(. Ilyen életmód mellett biztos az egyéb képessgei sem fejlődtek rendesen. Nagyon szomorú és felháborító.
2013. aug. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!