Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németben szülés? Összetettebb...

Fcsenike kérdése:

Németben szülés? Összetettebb kérdés lenne. Többi lent!

Figyelt kérdés
A férjem kint dolgozik németben 2 hónapja. Azt akarja menjek ki én is, de akkor ott kéne szülnöm. Ami még 2-3 hónap, mert november elejére vagyok kiírva. Biztosításom lenne a párom által. Az érdekelne, hogy kapnék e valamit a gyerek után, ha kiköltöznék én is (hosszabb távban gondolkozunk). A másik kérdésem pedig az lenne hogy milyen állampolgár lenne a gyerek? Illetve én nem nagyon tudok németül se a férjem. Meg lehet ezt oldani valahogy? Hogy érteném meg az ott dolgozó orvost vagy akárkit? :/ Tudnék vinni ismerőst aki tud németül, de beengednék egyáltalán? Előre is köszi és bocs, hogy ilyen hosszú lett. Üdv.: 26hetes 4napos kismami.

2013. aug. 15. 13:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utananeztem egy kicsit a dolgoknak. A 184 Euro azt Kindergeld-nek hivjak, be kell menni az Arbeitsamt- ba (munkaugyi kozpont)azonbelul a Familienkasse-hoz es ott van egy formanyomtatvany, azt kell kitolteni. Amennyiben a parod keveset keres, es ugy allapitja meg az allam, hogy nem jottok ki belole 3-an, lehet kervenyezni Kinderyuschlag-ot, ezt is a familienkassa-nal.

Lakhatasi tamogatas, szinten jovedelem es lakasnagysagtol fugg ( tartomanyokkent valtozhat, ez NRW) ezt a tamogatast Wohngeld/nek hivjak, Standesamtban vagy Sozialamt-ban lehet igenyelni, varosfuggo, hogy hol. Ezen kivul van meg olyan lehetoseg, hogy butorokra kertek tamogatast, de azt nem tudom hol lehet valoszinu ugyan ott. Amikor kijottok sokkal tobbet fogtok tudni, ugyis mondani fogjak nektek, hogy mi a kovetkezo lepes, hova menjetek.

2013. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Ez meg segithet, ha van valaki ismerosod esetleg, aki le tudja neked forditani, akkor ez hasznos lehet: [link]


ha van meg kerdesed nyugodtan irj, irhatsz priviben is, ha tudok segitek szivesen. A tobbiekkel meg ne foglalkozz, rengeteg az irigy, rosszindulatu ember, aki mindent megtenne, cask a helyedben lehessen, aztan itt meg jol leszol.

2013. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!