Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németben szülés? Összetettebb...

Fcsenike kérdése:

Németben szülés? Összetettebb kérdés lenne. Többi lent!

Figyelt kérdés
A férjem kint dolgozik németben 2 hónapja. Azt akarja menjek ki én is, de akkor ott kéne szülnöm. Ami még 2-3 hónap, mert november elejére vagyok kiírva. Biztosításom lenne a párom által. Az érdekelne, hogy kapnék e valamit a gyerek után, ha kiköltöznék én is (hosszabb távban gondolkozunk). A másik kérdésem pedig az lenne hogy milyen állampolgár lenne a gyerek? Illetve én nem nagyon tudok németül se a férjem. Meg lehet ezt oldani valahogy? Hogy érteném meg az ott dolgozó orvost vagy akárkit? :/ Tudnék vinni ismerőst aki tud németül, de beengednék egyáltalán? Előre is köszi és bocs, hogy ilyen hosszú lett. Üdv.: 26hetes 4napos kismami.

2013. aug. 15. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kapnal semmit, csak az ottani családipotlékot. A gyerek magyar állampolgár lenne. Ha nem tudod a nyelvet, értelmetlen kiköltözni es ott szülni,
2013. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A férjednek bejelentett munkája van? Albérlete? Mert ha kimész terhesen sokmindent kell intéznetek. Bejelentett lakcim, a betegbiztositás elintézése, nőgyógyász, hebamme, kórház keresése. Nyelvtudás nélkül hogyan szeretnétek mindezt intézni? Amúgy milyen munkája van a férjednek hogy nem beszéli a nyelvet? Az állampolgárságot pedig nem osztogatják, mindketten magyarok vagytok igy a gyerek is. Lehet kérvényezni ennek feltétele a nyelvtudás, 7 év bejelentett lakcim, és egy integrációs kurzus elvégzése. A gyerek után ebben a felállásban csak a csakádi pótlékot kapnád, ami 184€.
2013. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel a kérdéseket, hogy kritizáljatok és visszakérdezzetek! De ha már ilyen "kedvesek" vagytok, hogy válaszoltatok, akkor én is válaszolok. Igen a férjem bejelentett munkás és egyben munkaadó is, ugyanis ő vállalja el a munkákat és visz ki embereket. Nem tud németül, de van aki igen így minden meg van oldva. Van biztosítása és albérlete is. Tudom, hogy szükséges a bejelentett lakcím és meg kell igényelnem a családi biztosítást is és talán egy orvost is fogadhatnék. Azért kérdeztem az állampolgárságot, mert azt mondták most neki hogy a baba német állampolgár lesz és van egyszeri segély, amit szülés után kapunk meg illetve családi pótlék. De ezt csak egy kint dolgozó pasi mondta. VAgy miért szül minden lengyel és török folyton németbe, ha semmi értelme? Én amúgy nem a pénzért mennék ki, hanem mert hiányzik a párom és szükségem van rá, de neki dolgoznia kell!

ELső válaszoló!!! Igen is lenne értelme kimennem, mert egy család vagyunk és az nem normális, hogy ő ott én meg itt! Így érthető? Én tényleg olyan válaszokat várok, amik valósak és nem lekezelőek! ELőre is köszi!

2013. aug. 15. 15:42
 4/12 A kérdező kommentje:
Ui.: 12 évig tanultam németet az iskolában csak nem használom és teljesen elfelejtettem. Talán meg tudnám kint tanulni vagy szerintetek ez is hülyeség? :)
2013. aug. 15. 15:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem hulyeseg. Mi ket ev vagyunk kint Nemetorszagban. Az elozo hozzaszolo jol irta, tenyleg cask 184 Eurot kapnatok, DE ami nem mellekes, igenyelhettek egy csomo tamogatast, amit ha kint szuletik a baba megkaptok, pl lakhatasi tamogatast, ami 400-600 Euro.. Egeezsegbiztositas a ferjed utan jar, semmiert nem kell kint fizetned, most gondolok a nogyogyaszati vizsgalatokra, korhaz, szules, mindent az AOK betegbiztosito all, es sokkal jobb kezekben lennetek. A nyelv miatt egy percet sem aggodj, mert mi is ugy jottunk ki, hogy nem igazan beszeltuk a nyelvet, de mar mindketten jol belejottunk, es megis mindent el tudtunk intezni, igaz volt amit kezzel labbal, de hidd el annyi a kulfoldi, hogy ehhez hozza vannakn szokva, es segitokeszek. A masik kerdesedre a valasz, igen beegendik veled, ha viszel magaddal valakit, ez miatt sem aggodj!!! En is itt fogok majd szulni, amikor eljon az ideje, kint van az egyik baratnom, aki szinten terhesen jott ki a parjahoz, itt szult, egy csomo tamagatast kaptak, es unokahugom is, aki 2 pici gyerekkel jottek ki az egyik 1 a masik 5 eves, nem itt szult, es megis kapnak egy csomo tamogatast. csak fel a fejjel, az elso lepest a legnehezebb megtenni, utana minden megy magatol. :) Szoritok nagyon nektek. Hol van a ferjed, melyik varosban?

Annak a hozzaszolonak meg uzenem aki leszolt benneteket a nyelvtudas miatt, hogy igen is lehet munkat kapni, nem jol nyelvtudassal is, ferjem mernok, meg mindig docog neki a nyelv, en repuloteren dolgozom bankban, amikor elkezdtem igaz vert izzadtam, es az angolt hasznaltam, mostmar jol belejottem.

Ugyis ha kijossz egy csomo idod less, iratkozz be nyelvtanfolyamra, a Hochvolkschule/n van egy csomo tanfolyam, es az ev vegen a befizetett osszeget visszaigenyelheted az adobol, mi is mind visszakaptuk, de kb egy intenziv tanfolyam kb 100 euro egy hoanpra. Ha van meg kerdesed valaszolok szivesen.

2013. aug. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem irni, hogy magyar allampolgar lesz a baba. ha 5 evig dolgoztok, akkor inditvanyoztathatjatok a nemet allapolgarsagot, de akkor valasztanotok kell a nemet es magyar kozott.

A masik igen is a ferjed mellett van a helyed. Mi 2 honapja voltunk hazasok amikor ot kikuldtek, en dolgoztam, es felmondtam cask azert hogy vele legyek, pedig tudtuk hogy fel evre kuldtek csak ki. Utana o is felmondott, mert nem tudott volna tovabb Nemetorszagban maradni, hiszed vagy sem annyi penzunk volt, hogy kihuzzuk 2 honapig, majd en talaltam munkat, onnan 800 km/re Dusseldorfba, es idekoltoztunk, most mindketten dolgizunk. Nagyon nagyon nehez lepes volt, mindenki hulyenek tartott minket,hogy meg merjuk lepni, es lass csodat, osszejott :) nektek is ossze fog.

2013. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Utolsó! NAgyon kedves vagy köszönöm a válaszod, ez jól esett!. A férjem Mannheimben van Frankfurt alatt kb 70 km.


Tényleg elfelejtettem, ezt a bérleti díjas támogatást a párom is említette. Ő úgy mondta, hogy a felét támogatják, ha ott szülök. Olyan kérdésem lenne még, hogy hol kell ezeket a támogatásokat igényelni? A kórház amúgy közel lenne, mert pont azzal szembe van ahol dolgoznak. :) Keresgélnem nem kell. Azt még nem értettem, amit a 2. válaszoló írt, hogy bábát is kell keresnem. MIért? Hiszen itthon se kell felfogadni bábát. Legalább is én csak orvost fogadtam. Gondolom az kint is elég!??


A családi pótlékkal kapcsolatban meg annyi, hogy még így is többet kapok kint, mint itthon. Mert én tanuló voltam ez év júniusáig és július közepén lettem kiírva a tanulói rendszerből. Szóval az állam itthon se fizet szart se, mert én eddig tanultam. Már bocsánat. Így aztán le vagyok tojva, mert nem 30 évesen szülök. De ez más téma :) Még lehet lesz kérdésem ha nem gond!!

2013. aug. 15. 16:20
 8/12 A kérdező kommentje:
Az nem baj, hogy magyar állampolgár lesz! Szeretnék majd visszajönni kb. 3 év múlva.
2013. aug. 15. 16:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos a tamogatasaokban meg nem vagyok jaratos, mert mi csak most kezdtunk e beszelgetni a babatemarol, de megkerdezem neked. Annyi biztos szuleszt nem tudsz fogsadni, az itt kint nem letezik, csak nogyogyaszt, akihez bejeelntkezel, o fogja elvegezni a vizsgalatokat. Korhazat viszont neked kell kivalasztani, es a szulesi modot is.

ezt talaltam meg: [link]

2013. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2013. aug. 15. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!