Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, van köztetek olyan,...

Anyukák, van köztetek olyan, akik törpenyulat (is) tartanak házi kedvencnek?

Figyelt kérdés
Milyen vele együtt élni? Ki volt előbb, a törpenyúl vagy a gyerek? Mi 2 hét múlva hozzuk el az első törpenyulunkat, de közben próbálkozunk a babával, szóval kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalataitok vannak :)

2013. aug. 14. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi köze a gyereknek a nyúlhoz, nem is értem az összefüggést.

Ugyanolyan, mint egy hörcsöggel, csincsillával stb.

Arra készüljetek, hogy akármilyen gyakran takarítjátok, elég büdös a pisije, így hálószobába ne tegyétek.

Meg vigyázzatok vele, mert soha nem lesz teljesen szelíd, ha olyanja van, akkor bizony harap.

2013. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én csak az ismerősömék törpenyulából tudok kiindulni (de náluk még nincs baba), ott úgy viselkedik a nyuszi, mint egy kutya, ő kéri a simogatást, keresi őket, egyáltalán nem vad :) Büdösnek sosem éreztük, igaz, naponta-kétnaponta takarítják is a nyúlwc-t (szobatiszta).
2013. aug. 14. 13:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk előbb volt a nyuszi és később jött a baba. Addig sokat szabadon rohangálhatott a nyúl, de most, hogy megszületett a pici, kevesebb az időm is rá figyelni és nem engedem ki olyan gyakran. Ezenkívül semmi nem változott meg a baba miatt. Ugyanúgy szeretgetjük mint előtte. És nem büdös, persze rendszeresen kell takarítani. És érdemes ivartalanítani, mert akkor nem vizel olyan szagosat és nem is pisil mindent össze.
2013. aug. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekünk a kisbabánk születése előtt volt nyuszink, majd megtartottunk egy cicát is.

Nagy ketrecet vettünk neki, elhalmoztuk minden jóval, de fene egy kis jószág volt, állandóan rágta a ketrec ajtaját EGÉSZ ÉJJEL, hogy ő bizony ki akar jönni. Mindketten dolgoztunk a párommal, alig aludtunk valamit miatta (1 szobás lakásban éltünk akkor). Egyébként aranyos volt, bár a nyúlkaki szedegetése nem túl poénos hulla fáradtan, nehezen tanulta meg a szobatisztaságot. Elajándékoztuk a két kisállatot mikor jött a baba, mert amúgy is elköltöztünk és ideiglenes szálláshelyünkön nem maradhattak vna.

2013. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az elsőhöz csak annyit szólnék hozzá, hogy az én nyuszim tök szagtalan és a 2 év alatt még sosem harapott meg.
2013. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim már 3 éve megvan és annak ellenére, hogy vad, tudom kezelni és sosem harapott meg.

Valamelyiket lehet nyüstölni, ez pedig ha igényli, jön és kíváncsiskodik.


Arra figyelj, hogy az almot cask gumikesztyűben takarítsd terhesen. De higiénikus, állandóan tisztogatja magát, mint a cica.

2013. aug. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. aug. 14. 23:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk tengerimalac és házinyúl van. A nyuszi akkor érkezett, amikor a kisebbik fiamat vártuk., nem örültem felhőtlenül.:) Nem kaptunk semmi betegséget, ha erre gondolsz, megkérdeztem a nőgyógyászt és az állatorvost is.

Elég büdi, gyakran kell takarítani őket és körülöttük, de semmi különös, aranyos kis állatok. Csendesek, nem zajonganak éjjel, simogathatók.

2013. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!