Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket vállalnál...

Hány gyereket vállalnál maximum, ha az összes családra jutó bevétel nettó 200. 000 Ft?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 13:24
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi most ennyiből élünk egy gyerekkel,szerencsére fog növekedni jóval a bevételünk.1nél többet biztosan nem akkor sem ha tudunk állatot tartani és sok mindent meg tudunk termelni magunknak.
2013. aug. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Ennél egy picit több pénzből élünk, de nekem még az is olyan kategória, hogy úgy érzem nem fér bele 2. (most egy gyerekem van) Átmenetileg viszont éltünk ennyiből, ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés, hogy hosszú távon milyen lehet, mások mit tennének, stb. Én is azt mondom, hogy egy gyerekem akkor is lenne, majdhogy nem ha törik, ha szakad :), de ott megállnék.

2013. aug. 13. 16:42
 23/33 anonim ***** válasza:
82%
260 e a bevételünk, 3 gyerek van, hitel nincs, autó van (aminek a tankolás havo szintem 40.000 ft), de szépen megélünk. Tengerparti nyaralásra ugyan nem teli, de nem is hiányzik
2013. aug. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

19. válaszolónak reagálnék, bár lehet, hogy költői volt a sok kérdése, de azért írok: (nagybetűvel az idézetbe)


"tényleg ennyire számít a havi nettó bevétel? NEKEM RETTENTŐEN. VOLTAM MÁR MUNKANÉLKÜLI,ÉLTEM TÖBB, MINT EGY ÉVIG NAGYON KEVÉS PÉNZBŐL, RÁADÁSUL PÁLYAKEZDŐKÉNT, EZ ANNYIRA BELÉM VÉSŐDÖTT, HOGY ANYAGILAG CSAK BIZTOSRA TUDOK MENNI. és ha közben lesz vmi negatív változás? összetörik az autó és kell egy másik,AKKOR OLCSÓBBRA CSERÉLJÜK, VAGY ELADJUK ÉS JÁRUNK GYALOG. munkanélküli lesz az apa, az anya nem tud visszamenni a gyes előtti munkahelyre, EZÉRT IGYEKSZÜNK MEGTAKARÍTANI, MERT VOLT MÁR ILYEN HELYZET ápolni kell egy nagyszülőt, tartós beteg lesz egy gyerek, lecsöken a családi pótlék, adókedvezmény, stb,,,, IGEN, EZEK MIND HASONLÓ DOLGOK, PRÓBÁLUNK EZEKRE IS FELKÉSZÜLNI, AMENNYIRE LEHET bármi lehet, ne csak a pénzre gondoljatok, akkor már Ádám Éva korában kihaltunk volna. nincs annyi, amennyi biztosan elég lenne, hova akartok menni nyaralni? A VILÁG VÉGÉRE IS :) FÖLD KÖRÜLI ÚTRA :) EGYÉBKÉNT KOMOLYAN mikor akartok a gyereknek biciklit, fényképezőgépet, laptopot, sífelszerelést, stb.... FOGALMAM NINCS, DE JÓ LENNE, HA ELJÖN AZ IDEJE, AKKOR NE JELENTSEN GONDOT MEGVENNI magánovi, magániskola, kollégium, nyelvtanulás, külföldi részképzés, ezekre lehetetlen előre gondolni. A "MAGÁN"-T MIND TUDOM NÉLKÜLÖZNI, DE AZT MONDJUK NEM AKARNÁM, HOGY TEHETSÉGES, DE NEM TUDOM NEKI BIZTOSÍTANI A LEHETŐSÉGET. MONDJUK TESZEM AZT JÓ A HALLÁSA, TEHETSÉGES A ZENETANULÁSHOZ, AKKOR ARRA FUSSA. AZ PL.MINDENKÉPP FIZETŐS DOLOG, NEM IS OLCSÓ. fontosak a tartalékok, de mennyi? LEHET, HOGY MÁS NEM ÍGY VAN EZZEL, MEG ELKÉNYEZTETEM A GYEREKET, DE ÉN SZERETNÉM, HA ÖSSZEJÖNNE NEKI EGY KISEBB LAKÁSRA, LEGALÁBB GARZONRA VALÓ, HOGY NE KELLJEN HITELLEL INDÍTANI AZ ÖNÁLLÓ ÉLETÉT tegyél félre a gyereknek megtakarítási számlán havi 10-20 ezret, mint a családi pótlék és adókedvezmény, és akkor majd lesz mihez nyúlni, EZ MEG VAN, MINDEN HÓNAPBAN RAKUNK FÉLRE. persze abból sem veszel neki sarokházat érettségire.

2013. aug. 13. 16:51
 25/33 anonim ***** válasza:
81%

Tudjátok, azért olvasva a válaszokat elgondolkodtam. Borzalmas érzés lehet, hogy valaki vágyik még egy gyerekre, vagy többre, mert szeretne tesót a gyermekének és az anyagiak miatt nem vállalhat. 200.000 ft nem kevés, keményen megdolgozik érte az ember és mégis azt írtam, hogy egyet vállalnék be ennyi bevételből. Pedig egy nő és akár egy férfi életében annyira erős lehet ez a vágy, mintha az első babára áhítozna.


És hányan vannak így, hogy vállalnának még, de nem tudnak, nem mernek. A fene egye meg.


És valaki írta, hogy szégyen, hogy nem tudja anyagilag támogatni a gyermekét. Szégyenli magát. Ne tedd. A legjobbat adod neki így is, biztos vagyok benne.


Bocsánat, csak ez kijött most belőlem.

2013. aug. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Én akár 3-at is vállalnék, de kettőt biztosan.

Most fele ennyiből élünk albérletben 3-an iszonyat szűkösen.

Dupla bevétellel, saját házzal vígan elélgedélnénk 3 gyerekkel is.

2013. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

anyáméknak olyan 220E körül van a bevételük, van hitel a házra ugyan, van mellette autó is (kp-ra vett), de jól élnek, amire kell, mindig van, mi is kaptunk most 10E ft-ot, mert nyaralni megyünk (férjemmel), van egy öcsém, 17 éves kamasz, rá is nem kevés pénz megy el, és mégis...


nekünk férjemmel most olyan 250 átlag a bevételünk, de albérletre.. ha saját, tehermentes ház lenne, ennyire simán vállalnánk gyereket. Autónk van (kp-ra vett, nincs rajta hitel).


Mondod, hogy 30E elmegy rezsire, mondjuk legyen 50 kajára, még 20 ilyen-olyan befizetésekre... akkor is marad 100. Én vállalnám, egyet biztosan, később akár tesót is, hisz ez mellé jön -igaz nem sok-az adókedvezmény és a csp is

2013. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

2-t, hitel nélkül akár 3-mat is.

270e a bevételünk, saját autó, kertes ház hitellel. A 3. babánkat várjuk, pár év múlva szeretnénk még egy negyediket is.

Vígan megélünk, nem szoktuk körmöt rágva várni a családit.

2013. aug. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Még sose számoltam össze, de szerintem a kaja nekünk biztos, hogy több. Egy hétvégi bevásárlás kb. 15 ezer Ft körül van és hétköznap is veszek ételt. Nem veszek extra dolgokat, de arra figyelek,hogy gyakran együnk húst, meg egy bizonyos minőség alá nem akarok menni, pl. a tejre nagyon érzékeny vagyok, hogy jó fajta legyen. De pl. nasikat nem jellemző, hogy vennénk.
2013. aug. 15. 12:25
 30/33 anonim ***** válasza:
A meglévő 5 gyerekkel egész jol élnénk ennyiből......
2013. aug. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!