Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány gyereket vállalnál...

Hány gyereket vállalnál maximum, ha az összes családra jutó bevétel nettó 200. 000 Ft?

Figyelt kérdés
2013. aug. 13. 13:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
51%
Így, hogy saját lakás van, 1et vállalnék, de többet nem.
2013. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
56%
Mi most 250ezerből élünk nincs hitelünk, de helyette építkezünk, 2 gyereket nevelünk, havi 50-70ezer közt tudunk félrerakni. tervezzük a 3. babát is. Ha számolod a rezsit és nincs hiteletek akkor 200ból szerintem 2 gyerekkel el lehet lenni. persze nem azt jelenti hogy minden héten új márkás ruhát kell a gyereknek venni vagy a legdrágább babát megvenni, nálunk úgy van hogy most a nagyobbra költöttünk 20ezret mert kezdődik az ovi és mindent kinőtt. lehet jó cuccokat használtan is venni a net is tele van vele meg hát a turkálók is. Cipőt vettünk újat meg kis törülközőt meg ágyneműt. tavasszal a kisebbre költöttünk többet mert neki volt rá szüksége. játékokat csak szülinap karácsonykor kapnak. év közben csakúgy nem. ha kész lesz a házunk és lenne a harmadik baba is akkor lenne kb 280-320 között a nettó kereset. szerintem annyiból egy ötfős család megél. Nem kell elkényeztetett gyerekeket nevelni aki már 7 évesen érintőképernyős telefonnal flangál az utcán, hanem azokat kell megvenni ami a korosztályához passzol és nem csak mutogatásnak kell, így nem kerül sokba a gyereknevelés. lehet strandolni is heti 3-4 alkalommal, nem muszáj hetekre nyaralni menni. most még amúgy is kicsik hozzá, majd néhány év múlva arra is fogunk gyűjteni hogy egy igazi nagy családos nyaralásra menjünk. nem maradnak le semmiről, ha 3 évesen nem viszi el őket az ember a tengerpartja :D majd elvisszük 8 évesen és jobban is fog emlékezni rá és lehet hogy jobban is fogja értékelni. én mindig az a típus voltam aki azt mondja hogy nem feltétlen pénz kell a gyerekneveléshez. persze a csóróságba nem kell szülni de ennyiből azért el lehet lenni.
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Igen-igen, a feltételek alatt azt értettem, hogy a mi saját helyzetünkben, ha ennyi pénz lenne. A kérdésre viszont akkor az a válaszom, hogy egyet vállalnék.
2013. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Ha van lakás és nincs hitel az más! Akkor egyet bevállalnék!
2013. aug. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyet
2013. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

egyet.

nekünk egy gyerekünk van, van lakás, nincs hitel, mindketten dolgozunk, ennél azért többet keresünk ketten, mégse merjük még bevállalni a kistesót.

kajára, gyerkőcre, rezsire havi 200E körül költünk, mondjuk nem nyomorgunk, de pazarolni sem tudunk, idén pl. nem jött össze a nyaralás.

szóval 2 gyerekkel 200E-ből megélni szerintem művészet :(

2013. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

max. egyet vállalnék, hogy ne kelljen nyomorogni. az pozitívum, hogy nincs hiteletek.

egyet mindenképpen szülnék! :)

2013. aug. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
eddig kevesebből éltünk 1 babával, most kb ennyink lesz, 3-at tervezünk összesen. havi 20e et tettünk eddig félre, de most h. emelkedett a bevétel, többet fogunk. igaz nekünk művelt a kert és van állat is, a rezsi is alacsonyabb.
2013. aug. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
52%
tényleg ennyire számít a havi nettó bevétel? és ha közben lesz vmi negatív változás? összetörik az autó és kell egy másik, munkanélküli lesz az apa, az anya nem tud visszamenni a gyes előtti munkahelyre, ápolni kell egy nagyszülőt, tartós beteg lesz egy gyerek, lecsöken a családi pótlék, adókedvezmény, stb,,,, bármi lehet, ne csak a pénzre gondoljatok, akkor már Ádám Éva korában kihaltunk volna. nincs annyi, amennyi biztosan elég lenne, hova akartok menni nyaralni? mikor akartok a gyereknek biciklit, fényképezőgépet, laptopot, sífelszerelést, stb.... magánovi, magániskola, kollégium, nyelvtanulás, külföldi részképzés, ezekre lehetetlen előre gondolni. fontosak a tartalékok, de mennyi? tegyél félre a gyereknek megtakarítási számlán havi 10-20 ezret, mint a családi pótlék és adókedvezmény, és akkor majd lesz mihez nyúlni, persze abból sem veszel neki sarokházat érettségire.
2013. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 zabmester ***** válasza:
100%

Egyet vagy kettőt, de ez tényleg nagyban függ a körülményektől. Mert oké, hogy összesen havi kétszáz a bevétel, de az sem mindegy, hogy milyen kiadások vannak. Nálunk pl. lakbérre meg a számlákra összesen simán elmegy egy hónapban kb. 90 ezer forint. Vagy mi pl. sok mindent nem tudunk olcsóbban beszerezni, nem tudok mondjuk tojást háznál venni, vagy bármi zöldséget, maximum a piacon, de kocsi nélkül az sem mindig megoldható.

De ha mondjuk lakbért nem kéne fizetni, meg hitelt sem, akkor ilyen bevételnél még akár két gyereket is vállalnék, de azért jobb lenne, ha több lenne.

Meg mondjuk nem csak lakással kapcsolatos kiadások lehetnek, lehet itt autó fenntartása, vagy költséges munkába járás, mert messze van, vagy bármi olyan kötelezettség, amire rendszeresen pénzt kell költeni, akármi lehet, ami csökkenti a megmaradó összeget, ezért nem lehet csak a bevételből megállapítani, hogy az hány emberre elég.

2013. aug. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!